Greitųjų kreditų įstatymas – ką reikia žinoti?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Stebint dabartinę paskolų rinką, yra pastebima, jog nemažai vartotojų yra nepatenkinti tam tikrų kreditorių teikiamomis paslaugomis. Dėl to neretai kyla įvairūs ginčai tarp klientų ir pačių paskolų teikėjų. Kas liečia visus barnius, tai pirmiausia reikėtų žinoti, kad abi pusės privalo laikytis tam tikrų įstatymų be jokių išimtinių teisių. Svetainėje http://www.paskolos-visiems.lt/ yra pateikiama visa reikalinga informacija, kurioje yra apibendrinamas visas kredito teikėjų ir klientų santykių procesas.

Svarbu yra tai, jog kiekviena pusė turi laikytis nustatytų reikalavimų t.y. kiekvienas turi savo teises, tačiau nereikėtų pamiršti ir pareigų. Greitųjų kreditų įstatymas aiškiai reglamentuoja visą paskolos išdavimo tvarką, sutarčių sudarymą bei kitas detales, kurios turi būti svarbios tiek paskolų teikėjams, tiek ir vartotojams.

Kredito grąžinimas po 14 dienų nuo kredito suteikimo dienos yra reglamentuojamas minėtame teisės akte. Šiuo atveju, kiekvienas klientas gali nutraukti kredito sutartį be jokio priežasties. Žinoma, svarbu yra tai, jog tokiu atveju kiekvienam pasiskolinusiam asmeniui teks sumokėti susikaupusias palūkanas t.y. sumokėti mokestį už tas dienas, kuriomis buvo naudotasi suteikta paskola. Verta pabrėžti, jog palūkanų būtų išvengta, jeigu ji būtų paimta akcijos metu kai kreditas suteikiamas nemokamai bent jau mėnesio laikotarpiui.

Taip pat kiekviena paskolos sutarties šalis, turi žinoti, jog yra nustatyta ir leistina delspinigių suma. Šiuo metu joks kredito teikėjas negali taikyti didesnių negu 0,01 proc. delspinigių per dieną. Šie procentai yra skaičiuojami ne nuo galutinės, o būtent nuo suteiktos paskolos sumos. Trumpai tariant, šiuo atveju paskolos teikėjai negali taikyti daugiau jokių netesybų mokesčių. Jeigu jūsų yra reikalaujama sumokėti neadekvačius delspinigius, tai bet kokiu atveju teisybės galite ieškoti kreipdamiesi į tam tikras priežiūros institucijas.

Paskolos sutarties punktų keitimas po jos sudarymo yra negalimas. Kiekvienas vartotojas turi žinoti, jog paskolos sutartis negali būti pakeista po jos pasirašymo, išskyrus atvejus jeigu jūs su tuo sutinkate.

Vienas iš svarbesnių aspektų – visiems kredito davėjams yra draudžiama paskolos įmokas priimti vekseliais ar kitais skolos rašteliais. Tai reiškia, jog joks kreditorius negali reikalauti pasirašyti vekselio, nes tai prieštarauja vartojimo kredito įstatymui.

Svarbu yra tai, jog jeigu žinosite savo teises ir pareigas, tai paskolos sutarties sudarymo metu būsite garantuoti, jog išvengsite įvairių ginčių su paskolos teikėju, nes paprasčiausiai tokiu atveju bus lengviau jam priminti ko jis gali reikalauti ir ko ne.



Parašykite komentarą