Odos grybelio gydymas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dažnai girdime, kad vienas ar kitas mūsų pažįstamas, kolega ar giminaitis užsikrėtė odos grybeliu, tačiau apie šį reiškinį žinome mažai. Ne, tai ne miškuose randami skanėstai. Odos grybelis – tai liga, kurią sukelia parazituojantys grybeliai žmogaus odoje. Labai dažnai sergama mikrosporija ir rubrofitija. Odos grybelio liga sukelia įvairiausi grybeliai, dar kitaip vadinami dermatoftai.

Odos grybelio simptomai:
rausvos dėmės;
ant odos atsiradusios kietos pūslės;
niežulys;
gilūs odos įtrūkimai;
šlapiavimas;
pūliavimas;
pleiskanojimas;
šašai.

Ligos priežastys:
Dažniausiai odos grybeliu užsikrečiama nuo kito sergančio žmogaus, o kartais ir nuo gyvūno. Riziką užsikrėsti odos grybeliu taip pat padidina gausus prakaitavimas, antibiotikų ir chemoterapinių vaistų vartojimas, anksti ir dėvėti rūbai, baseinų ir pirčių lankymas.

Jau išsiaiškinome, kokie yra šios ligos simptomai ir priežastys, o kaip atrodo odos grybelio gydymas?

Medicininiais preparatais:

Neplaukuotos dalies odos grybelio gydymas: 1) imidazolo dariniai (kremai nizoralis, klotrimazolis, mikonazolis), 2) naftifinas (kremas arba tirpalas), 3) tiokarbamatai, tolnaftatas, 4) alilaminai, terbinafinas (kremas, tirpalas arba aerozolis).

Plaukuotos dalies odos grybelio gydymas: 1) grizeofulvino tabletės (500 mg), 2) ketokonazolio tabletės (200 mg), 3) flukonazolio kapsulės (50 mg), 4) itrakonozolio kapsulės (100 mg), 5) terbinafino (250 mg).

Apibendrinant galima teigti, kad odos grybelio gydymas efektyviausias yra su mediciniais preparatais. Tačiau juos reikia rinktis atsakingai, kadangi skirtingi prieparatai naudojami neplaukuotai ir plaukuotai dalims.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *