Nauda iš daržo

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Daržas – dažniausiai su kaimo gyvenimu siejamas dalykas, tačiau iš tiesų daržą galima turėti ir nedideliame kieme prie individualaus namo, ir net gyvenant daugiabutyje (išimtinais atvejais kieme, o patogiai ir balkone). Taigi, kad ir kiek žemės turėtumėte – daržui vietos reikėtų rasti.

Nedideliame darže puikiai tiks įvairios braškių veislės, ypač jei auginate vaikų, kurie ypač mėgsta braškes. Taip pat puikiai galima pasisodinti įvairiausių prieskoninių augalų, o įsirengus šiltnamį – pomidorų, agurkų ar paprikų. Visą tai puikiai telpa vos 1 aro ploto darže!

Jei turite galimybę daržui paskirti daugiau nei 1 arą – Jūsų daržovių, vaisių, uogų ar žolelių įvairovė gali būti kur kas didesnė ir naudingesnė. Net 2 arų darže puikiai telpa svogūnai, česnakai, moliūgai, minėtas šiltnamis ar net du, braškės ir visokiausi krūmeliai patvoryje (serbentai, agrastai, avietės ar kt.) Toliau jau tik daugiau galimybių ir, žinoma, šiek tiek daugiau priežiūros, tačiau pasirinkus protingus sprendimus, apgalvojus lysvių išdėstymą ar įvairiausias sistemas galima sutaupyti labai daug laiko.

Tiek profesionalai, tiek mėgėjai kartais sukuria, atrodytų, stebuklą. Vieni iš 4 arų sugeba išgauti kelias tonas derliaus, kiti sugeba keliuose aruose auginti šimtus skirtingų naudingų augalų, dar kiti gauna puikų uždarbį vien tik iš savo užauginamo derliaus.

Didelė daržo nauda – jis priverčia Jus būti gryname ore. Būdami gryname ore geriau pailsėsite, pasikrausite energijos ateinančiai dienai, paprasčiau pamiršite rutiną ar Jus slegiančias problemas. Nors tai sunkiau apčiuopiama, tačiau yra labai svarbu kiekvienam žmogui, o ypač tam, kurio darbas yra labai įtemptas, atsakingas.

Visgi, įsirengti ir prižiūrėti daržą atima laiko, reikalauja šiek tiek lėšų (gerokai mažiau nei suteikia naudos derlius), verčia dirbti, o ne tinginiauti prieš televizorių ant sofos.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *