Geras virdulys gali padėti sutaupyti

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Ar dažnai geriate kavą? Ar susimastėte kiek tai kainuoja? Ne pati kava ir ne cukrus, o vandens kavai pašildymas. Greičiausiai apie tai nemastėte niekada. O kiek tai kainuoja priklauso nuo pasirinkto virdulio tipo. Tai kainuoja brangiausiai jei Jūsų virdulys elektrinis ir didelis. Elektra šildant vandenį savikaina išeina didžiulė, o jei jis pilnas tai šildote ir perteklinį vandens kiekį. Nesvarbu, kad virdulys įjungtas būna tik 7-8 minutes. Jo galingumas gali būti apie 2 kilovatus. Ir jei jis per dieną įjungiamas tik 6 kartus jis sunaudos tai susidarys beveik valanda per dieną, arba trisdešimt valandų per mėnesį. O trisdešimt kilovatvalandžių elektros nėra mažai. Toks virdulys turi ir dar vieną problemą – kainuoja pakankamai brangiai ir nėra ilgaamžiškas. Tad virdulio kainą per jo nusidėvėjimo laikotarpį taip pat reiktų įskaičiuoti prie vandens virimo savikainos. Toks virdulys turi du privalumus – didelis virimo greitis ir automatinė išsijungimo funkcija. Pigiausia savikaina išeina vandenį šildant ant viryklės. Žinoma jei ji kaitinama dujomis ar malkomis. Jei viryklė elektrinė tada geriau elektrinis virdulys, nes jis šildys tiesiogiai vandenį. O elektrinė viryklė šilumos atiduotų ir aplinkai taip dar pakeldama vandens virimo kainą. Ant paprastos krosnies ar dujinės viryklės šildomas arbatinis vandenį sušildys pigiausiai, bet tai truks ilgiausiai. Be to jis neturi automatinio išjungimo, tad reiktų jo nepamiršti įjungto, nes namuose gali kilti gaisras. Bet paskutiniu metu juose pradėti montuoti švilpukai pranešantys apie vandens užvirimą.

Virdulių kainos
Pasirinkus virdulio tipą reikia išsirinkti patį virdulį ir tam skirti kažkiek pinigų. Jei virdulys paprastas metalinis tai galite rinktis pigiausią, svarbu, kad būtų sumontuotas švilpukas. Ir kuo storesnė skarda tuo jis bus ilgaamžiškesnis. Jei virdulys elektrinis tai be jo talpos sekantis svarbus kriterijus yra garantija. Ar tai pigus Kinijoje gamintas virdulys ar brangus žinomo gamintojo kūrinys vis tiek nėra amžinas. O dažniausiai sugenda už poros mėnesių po garantijos pasibaigimo. Tad svarbus kriterijus – virdulio garantinis laikotarpis.

Kokį virdulį rinktis – Jūsų pasirinkimo laisvė, bet patariame į jį nepripilti per daug vandens. Per didelis vandens kiekis pakels kainą, prailgins vandens virimo laiką ir suprastins jo kokybę, nes jis pradės kalkėti. Pats neprotingiausias ir nesveikiausias yra vandens šildymas mikrobangų krosnelėje. Ši mada populiarėja jaunimo tarpe. Mikro bangų krosnelėje šildytas maistas nėra sveikas, o dar blogiau kai krosnelėje šildytas vanduo. Tad to taip pat labai nerekomenduojame.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *