Kokia veikla galima užsiimti Pafose

Pafosas – vienas žymiausių Kipro kurortų. Žymiausias, ko gero, savo Karalių kapais (Thombs of the Kings) – katakombomis, kurios yra įtrauktos net į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Be to, Pafose yra daug kitų senų pastatų, kurių amžius siekia daugiau kaip 2000 metų. Istorijos mėgėjams čia tikras rojus. Be garsiųjų katakombų, Pafose verta pamatyti visą archeologinį parką, kuriame pamatysite visame pasaulyje garsių romėnų mozaikų ir net Dionizo namus. O jei jau vardijant viską, nepamirškite garsaus 12 amžiaus vienuolyno, Pafoso tvirtovės, kuri turėjo toli gražu ne vieną paskirtį ir Pafoso bažnyčių. Visa tai tiems, kas domisi senovine architektūra, o ką veikti kitiems? Pakalbėkime apie tai.

Pafose ir jo apylinkėse pramogų rasite su kaupu. Pradedant nuo paprasčiausių, čia galima pažaisti boulingą, išbandyti golfą, kartingus, turus segvėjais. Kas įdomiau – jodinėjimas arkliais Pafoso apylinkėse ar Pafoso apylinkių ir jų gamtos tyrinėjimas dviračiais ar pėsčiomis vaikštant kalnų takais. Nepamirškime ir pasivažinėjimų keturračiais ar ekskursijų keturių varomų ratų džipais. Jei traukia vanduo, galimos ekskursijos ir valtimis, laivais, kateriais ar net pasivaikščiojimai jūros dugnu! Vaikščiojimas jūros dugnu yra išties neįtikėtina patirtis – užsidėję nardymo kostiumą ir juokingą kampuotą šalmą į kurį leidžiamas oras, galėsite vaikščioti jūros dugnu ir tyrinėti povandeninį pasaulį. Kiti povandeninio pasaulio tyrinėjimo būdai yra nardymas su deguonies balionais ir laisvas nardymas. Vienas pigesnis, kitas suteiks daugiau įspūdžių, tad belieka tik pasirinkti kam teikiate prioritetus.

Daug ekstremalių ir adrenalino išskiriančių pramogų siūlo populiari firma Pafose – Zephyros. Radę šią firmą galėsite išbandyti važinėjimą kalnų dviračiais ne per asfaltą, kaip įprasta Lietuvoje, bet po tikrus kalnus. Juk aukščiausias Kipro kalnas siekia beveik 2 kilometrų aukštį! Kitos pramogos – plaukiojimas kajakais jūroje, pamatant salą iš išorės, aplankant įdomesnes priekrantes ir olas. Taip pat ši firma siūlo ir laipiojimą uolomis ir, nustebsite, žiemos sporto šakas! Taip taip, pasirodo, kad žiemą ant Olimpo kalno vidutinis sniego dangos storis siekia net 2 metrus! Tad jei užsuksite į Pafosą ar Kiprą žiemą, nepamirškite to ir keliaukite prie kalno išbandyti snieglenčių sporto ar slidėmis nusileisti nuo kalno.

Pafosas ir jo apylinkės tiesiog kupinos pasyvesnių ar aktyvesnių pramogų, tad galima čia keliauti nors ir su visa šeima. Pramogų ras visi tik spėkit rinktis. Na o kai pavargsite nuo nuotykių, galėsite ramiai išsitiesti tiesiog ant paplūdimio ar atsigaivinti jūroje.