Kaip gauti paskolą nedirbantiems?

Paskolos nedirbantiems – tai, ko gero, dabar pati populiariausia paskolų rūšis. Jau vien žinant, koks nedarbas vyrauja Lietuvoje, galima tik nuspėti, kiek žmonių naudojasi būtent tokiomis paskolomis. Prie nedirbančių asmenų yra priskiriami ir tie žmonės, kurie tik laikinai nedirba, ir motinos, esančios dekretinėse atostogose ir auginančios vaikus, ir asmenys, kurie dėl sveikatos ilgą laiką negali dirbti ir pan. Bet kokiu atveju, jei žmogus nedirba, jam visada paranku yra rinktis tokią paskolos rūšį, kuri pritaikyta būtent pagal jo esamą dabartinę materialinę padėtį. Ir visada yra tikimybė, kad tokios paskolos yra su kažkokiomis išskirtinomis privilegijomis.

Nors paskolos išduodamos visokių rūšių, ir ilgalaikės, ir su užstatu, ir be jo, paskolos studentams ir bedarbiams, įvairūs kreditai ir pan., visada reikia atsiminti, kad paskolos paėmimas – tai ir didelė atsakomybė prieš banką. Nesvarbu, kokios privilegijos buvo suteiktos imančiam paskolą, vienok ją grąžinti reikės visą ir per nurodytą laiką. Imant tokią paskolą yra mažiau abejonių, kad ateityje nebus kaip grąžinti tos sumos, nes žmogus nedirba tik laikinai. Vadinasi, ateityje darbas užtikrina galimybę paskolą grąžinti, ir tai yra visai kas kita, nei paskolos išduodamos bedarbiams. Be abejonės visada reikia apgalvoti visas įmanomas ir neįmanomas galimybes, kas nutiktų, jei gyvenime kas nors iš esmės pasikeistų: netektumėt darbo, bet kokių pajamų, sušlubuotų sveikata ar pan. Juk nuo visokių negandų ir nelaimių nė vienas nėra apsaugotas. Todėl nusistatant paskolos dydį visada reikia rimtai apgalvoti.

Visos operacijos, išduodant tokias paskolas, atliekamos taip pat, kaip ir imant bet kokią kitą paskolą. Tereikia turėti tvarkingus asmens dokumentus, nebūti jokiu skolininku, tvirtai apsispręsti ir įsipareigoti grąžinti tą sumą bankui laiku ir be jokio delsimo. Juk tai tikrai patogu, kai nedirbančiam žmogui, atsiradus nenumatytam atvejui, kai reikalingi didesni pinigai, bankas pagelbėja tokioj situacijoj, ir atsižvelgdamas į tai, kad klientas laikinai nedirbantis, siūlo ir paskolą, atitinkančią jo padėtį – paskolą nedirbančiam, kuri kai kuriomis lengvatinėmis sąlygomis skiriasi nuo įprastų paskolų.


Paskolos bedarbiams

Prasidėjus 2008-ųjų metų finansų krizei, didelė dalis žmonių prarado savo darbus. Tai yra natūralus ekonomikos veikimo procesas, tačiau žmonėms sunku su tuo susitaikyti. Būtent tokiais atvejais žmonės yra priversti ieškoti alternatyvių pajamų šaltinių, tam, kad galėtų susitvarkyti su savo bedarbystės keliamomis problemomis. Dažniausiai nutinka taip, kad dėl sisteminių ekonomikos problemų, susirasti darbą krizės metu žmonės negali arba mažų mažiausiai tai nėra taip lengva. Būtent tuomet galima svarstyti kitus variantas ir pradėti ieškoti paskolos bedarbiams. Tačiau ne visos finansinės institucijos yra linkusios suteikti paskolą bedarbiui, tad verta pažvelgti į keletą egzistuojančių variantų.

Viena vertus, komerciniai bankai to daryti nėra linkę dėl to, jog jie nenori prisiimti papildomos rizikos, tačiau net ir to norėdami, jie yra vedini tam tikrų legalių reikalavimų apie tai kam ir kokiomis aplinkybėmis tos paskolos yra suteikiamos. Išimtys egzistuoja, tačiau jų nėra daug. Kitas variantas – kredito unijos, tačiau jų populiarumas šiuo metu yra ganėtinai žemas, o ir be to jos dažniausiai būna daug konservartyvesnės nei tradiciniai bankai, todėl jų skolinimo standartai yra labai aukšti.

Tokiais atvejais paskolos ar kreditai bedarbiams yra suteikiamos tik vieno tipo institucijų – greitųjų kreditų kompanijų. Būtent šios kompanijos specializuojasi suteikdamos mažas paskolas kone kiekvienas norinčiam. Bedarbiai gali gauti paskolą iš greitųjų kreditų kompanijos, nes pastarosios nereikalauja dokumentų, įrodančių, kad jūs dirbate ir gaunate stabilias pajamas, kurios padės jums grąžinti pasiimtą paskolą. Kiekvienas gali paprašyti paskolos, net ir būdamas bedarbiu, nes tam, jog ją gautum, reikia viso labo užpildyti trumpą paraiškos formą internetiniame kompanijos puslapyje, pervesti vieną centą į kompanijos sąskaitą tam, kad įrodytumėt savo tapatybės tikrumą ir tuomet galite prašyti paskolos bedarbiui!

Tačiau vertėtų turėti omenyje tai, kad tokia galimybė turi savo kainą – greitųjų kreditų kompanijos prašo didelių palūkanų, kurios gali būti per didelės eiliniam besiskolinančiam žmogui, bet jos yra ypatinga našta žmonėms, kurie yra bedarbiai. Tad prieš skolinantis vertėtų apsvarstyti jūsų galimybęs paskolą grąžinti laiku.