Šunys – ką rinktis gyvenant daugiabutyje?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Šunų dresavimas

Nors šunys Lietuvoje dar yra populiaresnis ir dažniau namuose laikomas gyvūnas už kates vis tik reikia atkreipti dėmesį į kelis niuansus prieš įsigyjant šį gyvūną, jeigu nelinkite jam atsidurti globos namuose.

Kaina. Šunų kainos labai varijuoja, nuo dovanojamo paprasto “lietuvos lenciūginio” iki brangių ir itin retų rūšių. Jeigu jau gyvenate paprastame daugiabutyje, matyt itin retų rūšių neieškosite ir nepirksite. Kartais galima sutaupyti aibę pinigų paieškant dovanojamų gyvūnų arba apskambinus globos namus, kartais žmones išmeta tokius puikius šunis ir dar su dokumentais, kad sunku ir patikėti.

Dydis. Dideli šunys dažnai būna mielesni, atrodo protingesni, yra lengviau ir dažniau dresuojami. Tačiau didelių šunų pagrindinė bėda ir yra dydis, tokio dydžio gyvūnui 60 kvadratinių metrų būstas jau yra ankštokas, todėl nors ir smagu turėti didelį draugą namuose, jam gali ne visai patikti buvimas ankštame būste. Šiuo atveju labai rekomenduojama pasirinkti vidutinius ir mažus šunis – taksus, mopsus, buldogus, basetus ir panašaus dydžio augintinius. Jie ir valgys mažiau, ir bus lengviau suvaldomi, ir turės visas šuns “funkcijas” ir patys jausis geriau.

Dresavimo galimybė. šunų auginimo portaluose yra pakankamai informacijos apie kiekvieną veislę, ten pateikiama informacija ir apie šuns draugiškumą su vaikais ir šunų dresavimo lengvumą

Išlaikymas. Dažniausiai šis kriterijus priklauso nuo pačio šuns kainos, kai kurie šunys yra lepūs ir daug išlaidų reikalaujantys – skiepai, specialus maistas, žymėjimas, veterinarų patikrinimai, kai kuriuose miestuose jiems ir taikomas laikymo mokestis.

Kitos šunų laikymo ypatybės. Kai kurie šunys dar net skiriasi tarpusavyje. Į kartais dėmesys iš pradžių nėra atkreipiamas, skalikai pasižymi itin skardžiu balsu, todėl visa laiptinė žino, kai kaimynai iš aštunto aukšto išveda šunį pasivaikščioti, taip pat vilkiniai šunys kartais garsiai kaukia, sibiro haskiai ir dar kelios veislės yra itin hiperaktyvios, todėl jie tikrai ilgai kels galvos skausmą, kol neišsilakstys savo paros normos, taip pat yra šunų priskiramų agresyvioms veislėms, kurių pridarytos aibės gali šeimininkui parūpinti net teistumą.

Sėslumas. Jei neturite savo būsto daug sunkiau susirasti kas nuomotų būstą, kai turite šunį. Jau išsinuomoti butą ne vienam yra užduotis, jeigu, neduok die, dar turi vaikų, nesvarbu, kokio amžiaus užduotis dvigubai pasunkėja, o priedo katė ar šuo šią užduotį paverčia beveik neįmanoma.

Atsakomybė. Šunis tenka ne tik kelis kartus per dieną išvesti į lauką pasiganyti, šuo taip pat teisiškai jau laikomas padidinto pavojingumo gyvūnas, panašiai, kaip laikyti automobilį, jei dėl jo gedimo įvyksta nusikaltimas, kaltas lieka šeimininkas. Todėl reikia gerai įvertinti savo galimybes laikyti šį gyvūną.

Šuo, nors ir nuo seno laikomas geriausiu žmogaus draugu, tačiau jo laikymas daugiabutyje gali ne tik kelti problemų kaimynams, vietiniams vaikams, šeiminkui, bet ir kankinti patį šunį.



Parašykite komentarą