Gyvūnų prieglaudos. Ar verta iš ten imti gyvūną?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

fasado apdaila

Nors gyvūnų prieglaudos egzistavo visą laiką, nuo Lietuvos įstojimo į ES jų tik daugėjo, nes lietuviai jau kažkiek prasigyveno, jau galėjo leisti sau įsigyti norimus šunis ir kates, o po to kaip gyvenimas susiklostė, vieni gyveno toliau, kitiems teko emigruoti. Žinoma, dalis iš jų nusprendė atsikratyti gyvūnais, kas juos dovanojo kitiems, kas paliko šeimai, kiti palikdavo atokioje vietoje, kad patys susirastų naujus namus. Dalis šių gyvūnų patekdavo į globos namus. Kai kurie netgi su dokumentais, dėl ko tokį gyvūną net apsimokėtų pasiimti spekuliavimo tikslais. Taigi pagrindinės priežastys, kodėl neverta imti gyvūno iš prieglaudos yra šios.

Amžius. Dažnai imamas jau suaugęs gyvūnas, todėl kaip ir nelieka šeimos istorijos su šiuo gyvūnu, taip pat tokiu gyvūnu jau sunkiau pasitikėti, nes nežinia, kur jis buvo, ką išgyveno ir kaip atsidūrė čia.

Dresavimo galimybė. Žinoma, kalbama apie šunis, nes katinų daugiau nei atsiminti savo vardą sunkiai pavyks išdresuoti. Šunys paprastai dresuojami nuo mažumės, todėl jau suaugusį šunį išmokyti naujų dalykų bus daug sunkiau, tačiau vis tiek tam reikia kantrybės.

Charakteris. Kiekvienas gyvūnas nepaisant savo kilmės dar turi ir charakterį, kuris buvo suformuotas jau buvusių šeimininkų arba susiformavo prieglaudoje, todėl kai kurie iš pažiūros vienodi katinai gali būti labai skirtingi ir elgtis skirtingai

Tačiau, jeigu esate “apsišarvave kantrybe” yra ir teigiamų dalykų su prieglaudiniais gyvūnais.

Baikštumas. Tai iš pirmo žvilgsnio nėra gera savybė, tačiau santykių pradžioje ji labai praverčia formuojant charakterį. Toks gyvūnas naujoje erdvėje elgiasi ypač atsargiai, nes tik ką tik buvo nejaukioje prieglaudoje, prieš tai galbūt pagyveno gatvėje, o dar prieš tai jį išdavė buvę šeimininkai. Tad jis su jumis elgsis atsargiai. Tarkime, mano atsineštas katinas net ant sofos bijojo užšokti ir gerus du mėnesius tiesiog ieškojo ribų ką galima ir ko negalima daryti mums matant. Taip buvo lengviau suformuoti jo įpročius, nei parsivedus katiną iš kiemo.

Prisirišimas. Toks gyvūnas, kaip rašiau prieš tai, jau patyręs daug dalykų, todėl supranta tai, kad išsirinkote jį ne be reikalo, todėl jau stengiasi būti geresnis, mylėti jus labiau, nei mylėjo buvusį šeimininką. Jūs jam daugiau nei naujasis šeimininkas. Todėl ilgainiui su juo tampa labai lengva gyventi.

Atsparumas. Nepaisant to, kad iš prieglaudos jie išleidžiami jau paskiepyti (kartais iškastruoti) ir paruošti gyvenimui. Prieglaudoje jie vargu ar gavo patį geriausią maistą, todėl jie gana atsparūs ir noriai valgo kad ir pigesnį, bet visavertį ėdalą. Todėl tokį gyvūna tampa net pigiau išlaikyti.

Taigi šie yra pagrindiniai prieglaudukų privalumai ir trūkumai, tačau geriau pagalvojus vis tik į prieglaudas pasižvalgyti verta prieš einant į paprastas parduotuves ar veislynus.



Parašykite komentarą