Statybinė mediena – gudrus pasirinkimas statyboms

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Mediena yra pati seniausia medžiaga, kuri gali būti panaudojama labai įvairiai. Statybine mediena yra labai populiari namų statybai, lauko ir vidaus baldams: virtuvės, svetainės, miegamojo ir t.t. Mediena tvorai taip pat naudojama dėl savo unikalių ir tvirtų savybių: išskirtinės spalvos, tankis bei drėgmės sulaikymas. Visos šios savybės yra puikiai pritaikomos praktiškai. Viena iš pridėtinių medienos verčių yra būtent jos natūralus spindesys, kuris yra kaip dekoratyvusis elementas. Mediena taip pat turi ir  specifinį kvapą, kuris asocijuojasi mums su gamta ir sukelia malonius jausmus ( iš medienos netgi gaminami eteriniai aliejai).

Mediena tvorai yra naudojama dar ir todėl, kad kartais ji yra tvirtesnė netgi už metalą. Medienoje vanduo yra viena iš sudedamūjų dalių, užpildžiusi beveik visą jos turinį, todėl statybinė mediena, naudojama namams, lauko nameliams po nupjovimo yra apdirbama, džiovinama ir tada laikoma tiktai vietose, kuriose yra sausa. Tam, kad būtų tiksliau nustatomas medienos drėgnumas yra tikrinamas jos svoris. Žinoma, mediena taip pat turi ir neigiamų savybių – pleišėjimas, rietimasis, nuodžiūvis, išbrinkis (kai mediena džiūna, ji traukiasi bei mažėja, dėl kitų dalykų gali keisti spalva). Statybinė mediena yra populiari namų statybose dėl to, kad skaitoma, kaip ekologiška medžiaga, taip pat pralaidi orui. Taip pat, dėl savo technologinio pritaikymo ir savybių, ji gerai laiko įvairius tvirtinimus iš metalo, gali būti lenkiama, taip pat ilgai nenusidėvi. Medsraigčiai medienoje laikosi taip pat labai gerai.

Mediena tvorai tam, kad išliktų ilgiau patvari yra dažoma apsauginiais dažais, nuo drėgmės ir nuo spalvos išblukimo. Kokybiška mediena yra laikoma tada, kai yra pažeista jos sandara (įvairūs vabzdžiai, parazitai,  grybai ir t.t.), taip nutikti gali ir dėl netinkamo laikymo. Tokie dalykai kaip šakotumas, įvairūs plyšiai, sandaros defektai taip pat blogina medienos kokybę.Parašykite komentarą