PIRMIEJI ODOS LIGŲ SIMPTOMAI. KAIP JUOS PASTEBĖTI?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Odos ligas gali sukelti įvairūs patogeniniai grybeliai, vadinami dermatofitais. Jų inkubacinis periodas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Žmonių oda susideda iš trijų sluoksnių – epidermio, dermos ir poodžio. Kai oda yra spindinti ir sveikai atrodo, tai byloja jog ir visas organizmas funkcionuoja puikiai. Tačiau ne visada oda būna sveika. Pakalbėkime apie galimų odos ligų simptomus, kad pavyktų juos laiku pastebėti.

Kokie būna pagrindiniai odos ligų simptomai?

Odos ligų simptomai gali būti patys įvairiausi. Tai rusvos spalvos dėmės, turinčios ryškias ribas, tai ir gilios kietos pūslelės iškilusios ant odos, odos įtrūkimai įvairiose vietose, šlapiavimas, pūliavimas, nesiliaujantis niežulys, šašai, pleiskanojimas ir pan.

O pačių galimų odos ligų sąrašas labai platus. Tai ir seborėjinis dermatitas, ir karpos, ir suaugusių spuogai, pėdų ir rankų egzema, Laimo liga, alerginis kontaktinis dermatitas, rožinė (veido raudonis), odos pigmentacijos sutrikimai ir daugybė kitų ligų.

Ką galima pasakyti apie karpas ir apgamus?

Karpos – tai yra suragėjusių mazgelių pavidalo virusinis susirgimas arba gleivinėje atsiradusios išaugos, kurios susidaro suvešėjus epidermiui. Skirtingose kūno vietose karpų išvaizda gali skirtis. Dažniausiai jos būna neskausmingos, išskyrus tas, kurios išauga po padu. Karpos gali būti gydomos lazeriu arba specialiais medikamentais. O apgamai – tai ant kūno esančios juodos dėmelės. Jie yra nepiktybiniai odos dariniai, kad nesupiktybėtų, jų geriau netrikdyti. Vieni apgamai būna įgimti, kiti atsiranda laikui bėgant. Apgamai savyje kaupia melaniną – tamsų odos pigmentą. Apgamai būna plokšti arba iškilę, pačių įvairiausių dydžių, kartais net plaukuoti. Jei jie ima keisti savo formas, kuo greičiau reikia kreiptis į medikus.

Kaip pasireiškia žvynelinė?

Žvynelinė dar yra vadinama psoriaze. Tai dažniausia būna paveldima lėtinė odos liga, kuri pažeidžia odą. Ji pasireiškia raudonais, įvairaus dydžio odos išbėrimais, kurie pasidengia baltais žvyneliais. Gali niežėti, tačiau tai nutinka ne visais atvejais. Galite būti ramūs, ši liga nėra užkrečiama.Odos ligų esama pačių įvairiausių, jų visų neįmanoma vienu kartu išvardinti. Tai užimtų daug laiko. Todėl jei jums reikia profesionalių atsakymų apie įvairių odos ligų pasireiškimą, atsakymus lengvai rasite užsukę į odos ligų kliniką Vilniuje arba internete, prisijungę prie svetainės: https://www.lazeriniscentras.lt/