Maljorkos sala

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Maljorka – Viduržemio jūros sala, priklausanti Ispanijai. Ji yra atviroje jūroje, į rytus nuo maždaug Barselonos krantų. Maljorka vis labiau populiarėja pasyvaus turizmo šalininkų tarpe. Čia pigu ir greita nuskristi, nebrangus maistas ir gyvenimas, šilta jūra, saulė ir šiluma – viskas ko reikia geram paplūdimio poilsiui. Į Palmos miestą Maljorkos saloje vykdomi tiesiogiai skrydžiai iš Lietuvos, tad atvykimas čia išties greitas ir patogus, be varginančių persėdimų.
Maljorka – puiki vieta atostogoms ir ne sezono metu. Net sausio ir vasario mėnesiais, vos atvykus iš Lietuvos, čia galima pasijusti kaip vasarą. Tiesa, oro temperatūra dienomis siekia keliolika, naktimis apie dešimt laipsnių šilumos, tačiau paprastai gana daug saulėtų dienų. Tad atvykus iš šaltos ir tamsios Lietuvos čia tikrai jaučiama atgaiva. Viduržemio jūros vanduo net ir žiemą būna panašaus šiltumo į mūsų Baltijos vasaros metu. Tad trumpom maudynėm tikrai galima pasiryžti. Nemaža dalis ypač prabangesnių viešbučių turi savo baseinus, kai kurie jų šildomi, taigi paplaukioti ir pasimaudyti galima niekur toli neinant.
Pati Maljorkos sala – gamtos, kalnų, senovinių kaimelių bei šiek tiek prabangių kurortų derinys. Neišvengiama, kad gero klimato zonoje esančioje saloje, ypač didžiausiame – Palmos mieste pristatyta naujų, kartais gana griozdiškų viešbučių. Tačiau miesto senamiestis, kiti miesteliai bei net viduramžius menantys kaimeliai gražiai įsikomponuoja į bendrą salos vaizdą, atrodo patraukliai ir tikrai yra verti dėmesio. Atostogaujant Maljorkoje reiktų nepatingėti dieną ar kelias skirti pasivažinėjimui po salą, geriausia – išsinuomojus automobilį. Sala gana nedidelė, kelių taip pat ne ytin daug, tad tikrai galima daug atvažiuoti ir bendrą vaizdą susidaryti net per trumpą laiką. Saloje santykinai gana aukštai iškyla kalnai, yra stačių uolų, skardžių į jūrą jei juose bandančių įsitvirtinti augalų, tad vaizdai tikrai įspūdingi.
Dėl savo gamtos bei unikalių nedidelių kaimelių Maljorka traukia ir aktyvesnio poilsio mėgėjus. Saloje, ypač miestų pašonėse, įrengti įvairūs pasivaikščiojimo takai, gana populiaru nuomotis dviračius ir pasivažinėti apylinkėmis. Į vakarus nuo salos ne taip ir toli yra žemyninė Ispanija, bei jos didelis, istorinis miestas – Barselona. Netgi kursuoja keltai tarp Palmos ir Barselonos, tad turintieji daugiau laiko dažnai pasinaudoja galimybe vienų atostogų metu aplankyti ir Katalonijos sostinę žemyninėje Ispanijoje. Juolab, kad vien proga paplaukioti Viduržemio jūroje yra nepraleistina.Parašykite komentarą