Kreditų bendrovės – kodėl jų tiek daug?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tie, kurie kada nors yra ieškoję kredito, ko gero pastebėjo, kiek daug yra greitųjų kreditų bendrovių. Didelė konkurencija, vis griežtėjantis Lietuvos banko apribojimai, tačiau bendrovių kiekis vis dar labai aukštas. Kodėl dygsta greitųjų kreditų bendrovės ir ar tai labai sudėtingas verslas bandėme aiškintis dar pernai, tiesa, iki galo į kylančius klausimus taip ir nepavyko atsakyti.

Šiai dienai Lietuvoje oficialiai veikia net 150 kredito davėjų. Vieni jų veiklos realiai nevykdo, kiti priešingai – valdo net ne vieną prekinį ženklą, pvz. bendrovė 4finance valdo ir vivus, ir smscredit. Tai vieni žinomiausių ir sėkmingiausių kredito rinkos ženklų mūsų šalyje.

Kreditų bendrovės turi atitikti nemažai reikalavimų, joms galioja daugiau taisyklių nei daugumai kitų verslų, o reikalingos investicijos iš tiesų nemažos. Visgi, didelės palūkanos (nors ir stipriai apribotos), daugybė kitų mokesčių ir ganėtinai didelis paskolų poreikis leidžia bendrovės ne tik išsilaikyti rinkoje, bet ir nemenkai uždirbti. Galime tik spėlioti, koks pelnas yra minėtos bendrovės 4finance, bet jos apyvarta siekia apie 20-30 mln. eurų, o pati bendrovė patenka į 500 daugiausiai sumokėjusių mokesčių į VMI sąskaitą. Iš tiesų neblogi rezultatai. Be abejonės, menkai žinomos kreditų bendrovės negali pasigirti tokiais skaičiais. Netgi puikiai žinoma bendrovė Mogo LT, kuri specializuojasi automobilių lizingo, šiuo metu nurodžiusi ~1 mln. eurų apyvartą.

Įeiti į šią rinką dabar neturėtų būti labai lengva, tačiau nusiteikus ilgam darbui, pasirinkus tinkamą strategiją ir turint užtektinai lėšų investicijoms – kodėl gi ne? Tai puikus, pelningas verslas, kuriame galima uždirbti labai daug, o ir pati verslo idėja yra naudinga žmonėms, nes suteikiami kreditai tuomet, kai jiems to reikia, dėl to paslaugos teikimas tik palengvėja.

Žinoma, naujokams būtų reikalinga labai didelė reklama, reikėtų pasiūlyti ką nors, kas pagelbėtų išsiskirti iš šio didelio kreditų davėjų būrio, tačiau kartu reikia nepasiduoti norui uždirbti daugiau ir atidžiai vertinti paskolų prašytojus – blogos paskolos gali labai greitai sužlugdyti puikią verslo idėją. Taigi, jei turite labai daug investicijų, norite išmėginti finansų sektorių – paskolos ir greitieji kreditai gali būti puikus pasirinkimas Jums.Parašykite komentarą