Kokteiliai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turbūt nerastumėt žmogaus, kuris nėra ragavęs kokteilio. Tai gali būti tiek alkoholinis ar nealkoholinis kokteilis.
Manoma, jog pirmieji kokteilius pradėjo gerti amerikiečiai. Tai įvyko maždaug prieš šimtą metų. Spėjama, jog pirmasis kokteilis buvo sumaišytas vienoje Teksaso aludėje. Barmenas iš įvairių alkoholinių gėrimų sumaišė gelsvai rusvą kokteilį. Klientui tos spalvos priminė gaidžio uodega. Iš to ir kilo pavadinimas – Kokteiliai (angl. cock – gaidys, tail – uodega).

Kokteilius itin pamėgo kaubojai. Po kelių metų kokteiliai pasiekė ir Europą, t.y Pasaulinę Paryžiaus parodą (1889 m.). Iš čia kokteiliai paplito po visą Europą.

Vienas pirmųjų pasaulyje kokteilių buvo Kruvinoji merė (angl. Bloody Mary). Šis kokteilis gaminamas iki šių dienų ir yra vienas populiariausių kokteilių pasaulyje.

Receptas:Bloody-Mary1
130 ml pomidorų sulčių,
50 ml degtinės,
šlakelis citrinų sulčių,
šlakelis vorčesterio padažo,
3 lašai tabasko padažo,
žiupsnelis juodųjų pipirų,
saliero stiebas (papuošimui),
ledukai.

Pomidorų sultis, degtinę, citrinų sultis, padažai, druska bei pipirai sumaišomi šeikeryje. Mišinys nukošiamas baro koštuvėliu. Viską supilame į aukštą stiklinę, papuošiame saliero stiebo gabalėliu.

Kitas labai populiarus, tačiau ne toks senas kokteilis yra Baltasis rusas. Šį kokteilį itin mėgsta dailiosios lyties atstovės.

Receptas:white russian
1/3 degtinės,
1/3 kavos likerio,
1/3 šalto pieno,
ledukai.

Stiklinė pripildoma ledukų. Lygiomis dalimis pripilama degtinės, kavos likerio bei pieno.

Kitas moterų itin mėgiamas kokteilis yra Kosmopolitanas (angl. Cosmopolitan)

Receptas:cosmopolitan-c-1
50 ml degtinės,
25 ml spanguolių sultis,
20 ml citrusų likeris,
2 laiko skiltelės,
laimo žievelė (papuošimui).

Į šeikerį sudedame visus ingridientus išskyrus laimo šievelę. Gerai išplakame. Kokteilį supilame į martinio taurę. Papuošiame laimo žievele.Parašykite komentarą