Kaip teisingai pasirinkti elektros variklį?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kaip teisingai pasirinkami elektros varikliai optimaliam ir neavaringam sistemos funkcionavimui „variklis – apkrova“? Kaip bendrai padidinti sistemos patikimumą? Į kokias sąlygas reikia atsižvelgti pirmiausia? Kaip sumažinti paleidimo srovę, padidinti paleidimo momentą arba užtikrinti paleidimo tolygumą? Tai toli gražu nepilnas sąrašas klausimų, kuriuos užduoda pirkėjai norintys įsigyti šiuos įrenginius. Šiame straipsnyje mes pasistengsime maksimaliai atsakyti į šiuos klausimus. Mes tikimės, kad ši informacija bus naudinga Jums ir galės padėti išspręsti daugelį problemų kylančių eksploatuojant senus, bei naujus elektros variklius.

elektros-varikliaiĮrenginiai turi labiausiai atitikti technikos ekonominiams parametrams, t.y. pasižymėti paprasta konstrukcija, eksploatacijos patikimumu, mažiausia kaina, nedideliais gabaritais ir mase, suteikti paprasta valdymą, tenkinti technologinių procesų ypatumus ir turėti aukštus energetinius rodiklius įvairiuose darbo režimuose.

Pasirinkimo teisingumas, nusakantis mechanizmo specifiką bei aplinkos darbo sąlygas užtikrina neavaringo ir patikimo darbo trukmę.

Pasirenkami elektros varikliai atsižvelgiant į aplinkos sąlygas įskaitant variklio su darbine mašina sujungimo savybes. Ypatingą dėmesį šiuo atveju reikia skirti apvadų ir elektros srovę praleidžiančioms dalims apsaugai nuo dulkių, drėgmės, kenksmingų garų, aukštos temperatūros, bei sprogių skysčių. Būtina numatyti ir tinkamai apsaugoti aplinką nuo sprogimo galinčio įvykti nuo trumpo jungimo mašinoje. Gamyklos išleidžia atvirus, apsaugotus, bei uždarytus variklius.

Pirmame pasirinkimo etape būtina apsispręsti kokį elektros variklio tipą pasirinkti. Po to, kai pasirinktas tipas, pilnai atitinkantis darbo mechanizmo ir darbo sąlygų specifiką, būtina apsispręsti su darbo parametrais: galia, nominaliu ir paleidimo momentu, nominalia srove ir įtampa, darbo režimu, galios koeficientu, energijos efektyvumo klase.

Būtina pažymėti, kad nukrypus nuo variklio eksploatacijos sąlygų (pavyzdžiui aplinkos temperatūros arba aukščio virš jūros lygio), pakrovos galia turi būti pakeista. Be to, sumažinant apkrovos galią tam tikrais laiko tarpais racionaliam variklio naudojimui gali būti pakeista schema apvado sujungimui, ko pasekoje ir fazinė įtampa.Parašykite komentarą