Kaip atrodo Oslas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Oslas žinomas kaip didžiausias Norvegijos miestas, kartu ir jos sostinė. Čia gyvena daug norvegų, taip pat yra švedų, ir nemažai imigrantų – tarp jų ir lietuvių. Kai kurie norvegai sako, jog Norvegija yra geriausia šalis gyventi visame pasaulyje. O su tuo sutinka ir statistika – itin mažu nedarbo lygiu pasižymintis Oslas traukia nuolat čia plūstančius emigrantus užsidirbti pinigų ir grįžti namo praturtėjus, o gal ir pasilikti visam laikui čia.

Oslas yra įsikūręs prie fiordo, tad tai yra uostas. Čia vyksta prekyba, laivyba, kruizai. Jūra čia gana šalta ir vasarą tad nusimaudyti joje patiks ne kiekvienam, bet tik šalto vandens nebijančiam veikėjui. Osle gausu žalumos – parkai ar tiesiog medžių/krūmų eilės čia sutinkamos gana dažnai. Tad pavasarį įkvėpti žiedų aromato visuomet galima. O ir įsivasarojus, šnerves maloniai kutena šviežiai nupjautos žolės kvapas. Pakėlus akis kiek aukščiau galima pamatyti ir tikrus kalnus – jų čia toli ieškoti nereikia. Iškart už miesto prasideda gamta, kalnai, fiordai – tai, dėl ko į Norvegiją keliauja ne siekiantys užsidirbti, bet norintys pakeliauti, pasigrožėti kitokiu nei Lietuvoje reljefu ir gamtovaizdžiu, padaryti ir parsivežti kelis kadrus namo.

Osle nesunku pastebėti ir senų ir naujų pastatų. Miestas yra modernus, šiuolaikiškas, tačiau sugebėjo išsaugoti ir senąjį palikimą. Vaikščiojant po atitinkamas miesto dalis, galima pamatyti tai, kas įdomu – ar seni pastatai, senoji architektūra, ar labiau šiuolaikiški, modernūs pastatai, tokie kaip Oslo opera – iš vandens kylantis baltas pastatas, mėgstamas saulėje besikepinančių norvegų ir, žinoma, turistų. Tai bene pats lankomiausias turistinis objektas Osle. Be jo, įdomus yra ir skulptūrų parkas, kuriame visas skulptūras nulipdė vienas žmogus. Ir ką gi, jam netrūko nei laiko, nei išmonės, nei vaizduotės – skulptūrų gausa ir jų perteikiamos mintys sužavės ne vieną.

Osle įdomu apsilankyti ir muziejuose. Jų čia yra įvairių, nes ir pats miestas yra didelis. Įvairūs laivų muziejai, transporto muziejus, Ibseno muziejus, nacionalinis muziejus ir įvairios dailės galerijos – muziejų fanams čia yra ką veikti ne vieną dieną. Tiesa, piniginę teks paploninti (nebent mokate kortele), nes Oslas yra vienas brangiausių miestų visoje Europoje. Bet galbūt įspūdžiai to verti? Belieka tik nuvažiuoti ir įsitikinti pačiam. Lėktuvo bilietų kainos iš Vilniaus į Oslą dažnai būna itin mažos (kartais bilietas į Oslą kainuoja tiek pat kiek paprastas dešrainis Oslo oro uoste), tad kodėl gi nenuvykus į Europos šiaurę?Parašykite komentarą