Investiciniai fondai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Investiciniai fondai – tai daugelio investuotojų vienoje vietoje sutelkti pinigai, kuriuos fondas investuoja pagal fondo strategiją ir tikslus. Fondai skirstomi pagal tai, kur investuojama: į pinigų rinkos priemones, obligacijas ar akcijas arba mišrūs. Pasirinkimas į kurią grupę investuoti priklauso nuo investavimo laikotarpio, norimos prisiimti rizikos bei kitų faktorių. Specializuoti fondai neretai siūlo investuoti tiek į akcijas, tiek į obligacijas pagal tam tikrą verslo sektorių. Pavyzdžiui norintiems investuoti į žaliavų bei naudingų iškasenų sektorius, palankiausia pirkti naftą eksportuojančių šalių obligacijas bei šioje srityje dirbančių bendrovių akcijas.

investavimas ir greitieji kreditai bei paskolos internetuPinigų rinkos priemonių fondai – mažiausiai rizikingi, lyginant su kitomis fondų rūšimis. Jų investicijų portfelius sudaro pinigų rinkos priemonės: bankų indėlių sertifikatai, komerciniai vekseliai, bankų akceptai, valstybės ar savivaldybės vekseliai ir pan. Šios pinigų rinkos priemonės reiškia trumpalaikį skolinimą patikimoms institucijoms – Vyriausybei, savivaldybei, ir kt. Pinigų rinkos priemonių fondams būdingos mažos, bet stabilios pajamos.

Obligacijų fondai teikia pastovias pajamas, kurios dažniausiai būna didesnės už pinigų rinkos priemonių fondų pajamas. Kadangi obligacijos gali būti labai įvairios, tai ir fondai, investuojantys į jas, gali labai skirtis pajamingumu ir rizika.

Akcijų fondai – tai dažniausiai girdimi fondai, investuojantys į bendrovių akcijas. Akcijų fondai pasižymi dideliu pajamingumu ir didele rizika. Akcijų fondo vertė gali kilti ir kristi labai greitai. Jos rūšiuojamos į kelias sritis: Augimo (investuoja į perspektyvių įmonių akcijas), pajamų (investuoja į akcijas, kurios reguliariai duoda dividendus), indekso fondai (investuoja į akcijas, kurios sudaro pasirinktą indeksą), šakiniai fondai (specializuojasi investuodami į akcijas tam tikroje ūkio šakoje ar segmente)

Fondų fondai. Šių fondų turtas yra investuojamas į anksčiau minėtus fondus. Į šiuos fondus siūloma investuoti mažą investavimo patirtį turintiems asmenims. Paprastai fondų fondo mokesčiai yra didesni nei įprasto investicinio fondo, nes fondų fondas neišvengia dvigubo apmokestinimo.Parašykite komentarą