Baidarių nuoma Aukštaitijoje – kokį maršrutą pasirinkti?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Baidariu nuoma

Artėjant vasarai vis dažniau susimąstoma, kur būtų galima nukeliauti ir kaip praleisti atostogas. Pastaraisias metais itin išpopuliarėję žygiai baidarėmis Lietuvos upėmis ir ežerais yra puikus būdas atitrūkti nuo rutinos, pabėgti nuo miesto šurmulio ir keletą dienų praleisti aktyviai poilsiaujant nuostabios gamtos apsuptyje. Visuomet kyla klausimas, kokį maršrutą pasirinkti. Vieni populiariausių vandens kelių yra nusidriekę rytų Lietuvoje, tad baidariu nuoma Aukstaitijoje gali pasiūlyti platų įvairios trukmės žygių baidarėmis maršrutų. Pasiūlysime rinktis iš 3 skirtingų trasų, kurių trukmė yra nuo 1 iki 3 dienų.

  • Vienos dienos išvykai rekomenduojama rinktis gražiausią Aukštaitijos nacionalinio parko maršrutą ir keliauti Būkos bei Srovės upėmis. 21 kilometro kelionė pradedama Utenio ežere, iš kurio išplaukiama į girių ir miškų apsuptyje vinguriuojančią Būkos upę. Ypač švariu vandeniu pasižyminti upė įdomi ir tuo, jog kažkada ja būdavo plukdomi sieliai. Praplaukę Vaišnoriškės kaimą būkite pasiruošę susigrumti su gerokai sustiprėjusia upės srove, o atsipalaiduosite pasiekę Baluošo ežerą, kur galėsite grožėtis puikia panorama ir net 7 ežero salomomis. Kitas etapas – Skriogžlės ir Alksnelės upeliai bei Srovės upė. Finišas pasiekiamas Ūkojo ežere.
  • Jei norite keliauti keletą dienų, tai galite padaryti pasirinkę maršrutą Žeimenos upe. Žeimena, tai ypač vandens turistų mėgstama rytų Lietuvos upė, kuria plaukiant galima grožėtis plačiais slėniais, smėlingais skardžiais, skaidriu vandeniu ir smėlėtu upės dugnu. Ši 2 dienų kelionė pradedama prie Kaltanėnų miestelio, kuriame siūloma aplankyti neogotikinę bažnyčią, o tik iš jo išplaukus pakrantėje bus matomas senojo dvaro svirnas. Plaukiama iki protakos, jungiančios upę su Telio ežero, kur derėtų įsirengti stovyklavietę nakčiai. Antrąją dieną plauksite dar 19 kilometrų, pakeliui galite sustoti Švenčionėliuose, o kelionė užbaigiama Liūlinės kaime.
  • Maršrutas įspūdingo grožio Molėtų ežerais ir Lakajos upe, vinguriuojančia paslaptingais Labanoro miškais ir giria, trunka net 3 dienas. Startuojama Molėtuose, pirmąją dieną plaukiama Siesarčio upe ir ežeru, tuomet – Kamužėlių bei Baltųjų lakajų ežerais. Antroji diena pradedama Juodųjų lakajų ežere, o toliau trasa tęsiasi Lakajos ir Aldikio upėmis. Paskutinę kelionės dieną plaukiama Lakajos ežeru ir upe, o finišas pasiekiamas priplaukus šalia Žeimenos upės įsikūrusį Liūlinės kaimą.

Rinkitės vieną iš aprašytųjų maršrutų ir tikrai suprasite, kad atostogos savoje šalyje gali būti įdomios, turiningos ir nuotaikingos.Parašykite komentarą