Airių Dublinas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Airija mums dažniausiai asocijuojasi su emigracija, darbo paieškomis ir didelėmis algomis. Nieko keisto, nes Airijos sostinėje – Dubline, per keliolika metų susibūrė išties nemaža lietuvių bendruomenė. Čia jau veikia ir lietuviškos parduotuvės, ir mokyklos, ir netgi yra tautiečių įkurtas teatras. Tačiau nereikia pamiršti, kad Dublinas – savitos airių kultūros miestas, vertas dėmesio ir kaip turistinis objektas.
Dublinas nėra didelis miestas vakarų Europos masteliais. Gyventojų skaičiumi jis labai primena Vilnių, gal tik čia kiek daugiau žmonių kasdien susirenka į darbu iš įvairių priemiesčių. Miestas įsikūręs jūros pakrantėje, taip pat – upės deltoje. Lengva nuspėti, kad viena iš turistinių pramogų čia yra miesto apžiūrėjimas iš upės, plaukiant laivu. Taip galima pasiekti netgi jūros uostą, ir pasigrožėti į tolį atsiveriančiais vaizdais. Apžiūrėti miestą sėkmingai galima ir pėsčiomis, ypač turint tam bent kelias dienas.
Žinoma, šis miestas neatsiejamas nuo barų kultūros. Viešint Dubline, airių nuomone, tiesiog nepadoru nepraleisti bent vieno vakaro bare geriant alų, žiūrint futbolą ar krepšinį. Verta užsukti ir plačiai pasaulyje žinomų airiškų šokių vakarą, jei jūsų viešnagės metu bus koks nors koncertas. Mieste netrūksta ir įvairių muziejų, padedančių susipažinti tiek su Airijos istorija, tiek ir šiaip pasaulio įdomybėm. Norint geriau pažintį pačią šalį, labai verta pakeliauti miesto apylinkėmis, pasivažinėti jūros pakrante bei pasiekti giliau saloje esančius kaimelius, miestus bei istorinių pilių ar kitų statinių bent jau griuvėsius. Gana populiaru čia keliauti dviračiais, vinguriuojant tarp dirbamų laukų ir nedidelių miestelių galima išties gerai praleisti laiką. Vėlgi, tam jau skirti ne vieną dieną.
Dublinas dažnai mintyse suskamba greta kito Britanijos miesto – Londono. Londonas yra Anglijos sostinė, taip pat plačiai pamėgtas emigrantų. Turbūt dėl to šie miestai ir patalpinti smegenų stalčiukuose greta. Vis tik Londonas – kelis kartus didesnis didesnis, judresnis, gyvesnis miestas. Milijonai žmonių čia kasdien skuba į darbus. Didelė jų dalis – įvairių šalių išeiviai, tad suprasti, kas Londone britiška, o kas – kosmopolitiškumo palikimas, ne taip ir lengva. Šiuo požiūriu Airijos sostinė gyventi ramiau, kita vertus – gal kiek sunkiau ir darbą susirasti. Vis tik tarp Londono milijonų greičiau galima susirasti atsilaisvinusią kokią nišą.Parašykite komentarą