5 patarimai, kaip išmokti plaukti banglente

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Nesvarbu, kokio amžiaus esate, jei visuomet svajojote išbandyti banglenčių sportą, tačiau niekaip tam nepasiryžote – dabar yra ideali proga. Žinoma, šis užsiėmimas tikrai nėra vienas lengviausių, bet su laiku gali atnešti be galo didelę naudą kiekvienam, kuris jį išbandys: sustiprins kūną, pagerins kvėpavimą bei leis pilnai atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienius rūpesčius. Tad, jei susidomėjote ir norėtumėte išmokti banglenčių sporto technikos, šis straipsnis kaip tik jums! Jame pateiksime 5 pagrindinius patarimus, padėsiančius lengviau įgusti plaukti banglente.  

Geri plaukimo įgūdžiai

Visų pirmiausia, natūralu, jog norint išmokti valdyti banglentę, reikia turėti gerus plaukimo įgūdžius. Jie bus priežastis, dėl ko vandenyje galėsite jaustis saugiai ir užtikrintai, sumažins baimę suklysti, mokantis plaukti banglente. Būtent dėl to, jei dar nesijaučiate esantis geras plaukikas, būtinai skirkite tam laiko ir užsirašykite į tam skirtus, specialius užsiėmimus. Plaukimo pamokos padės ne tik išmokti itin svarbaus įgūdžio, bet ir pagerins jūsų fizinį pasirengimą, kadangi plaukiant dirba didžioji dalis jūsų kūno raumenų. Turėkite omenyje, jog pačioje mokymosi pradžioje gali itin pasitarnauti kokybiškos plaukimo lentos, leisiančios lengviau išsilaikyti ant vandens. 

Pasirinkite tinkamą vietą plaukti banglente

Šis patarimas itin svarbus, todėl būtinai atkreipkite į jį dėmesį. Iš tiesų pasirinkta vieta gali net lemti, ar turėta patirtis, plaukiant banglente, bus gera ar bloga. Daugelis banglentininkų sutinka, jog geriausia vieta pradėti mokytis – smėlėtas paplūdimys. Kristi nuo banglentės tokioje vietoje yra kur kas saugiau nei esant arti uolų. Visgi, reikėtų suprasti, jog išsirinkta vieta tikrai ne visuomet bus tinkama jums mokytis plaukti banglente – vienomis dienomis ji gali būti puiki pradedantiesiems, kitomis – tik profesionalams. Tad, jei norite sužinoti, ar vieta yra saugi jūsų lygiui, papildomai pasidomėkite ir oro sąlygomis bei bangavimu, koks yra numatomas tą dieną. Visa ši informacija padės susidaryti geresnį vaizdą, ar šiandien tinkama diena jums mokytis plaukti banglente. 

Įsigykite gerą banglentę

Bet kurioje sporto šakoje gerai parinktas inventorius daro didelę įtaką pasisekimui. Ne išimtis ir banglenčių sportas. Tik pradedantiems susipažinti su šia vandens pramoga, rekomenduojama rinktis kiek didesnes banglentes – ilgesnes, platesnes bei storesnes, kadangi būtent ant jų bus kur kas lengviau išlaikyti balansą nei ant mažesnių modelių. Iš tiesų nuo banglentės gali labai priklausyti jūsų mokymosi progresas, todėl paskirkite pakankamai laiko jos paieškoms. Geriausia, jei apie tai pasikalbėtumėte su profesionalu, jis geriausiai galės patarti, kokia banglentė jums bus geriausia. Na, o jei norite išsirinkti savarankiškai, banglentes įsigykite iš varle.lt, kur rasite puikų kainos ir kokybės santykį bei nemažą jų asortimentą.

Pasirūpinkite tinkamu banglentininko kostiumu

Banglentininko kostiumas yra dar vienas būtinas elementas, kuriuo turėtų pasirūpinti visi, norintys užsiimti šiuo sportu. Vidutiniškai banglentininkai praleidžia apie 1,5 – 2 valandas vieno plaukimo seanso metu, o tai tikrai yra nemažas laiko tarpas. Bangletininko kostiumas bus kaip tik tas drabužis, kuris padės nesušalti pavasarį ir rudenį, kuomet jūros vanduo dar yra pakankamai šaltas. Priklausomai nuo norų bei poreikių, galima rasti skirtingo dizaino, dydžio, storio bei spalvų kostiumų, tad tikrai kiekvienas ras sau priimtiniausią variantą.

Mokykitės iš profesionalų

Banglenčių sportas yra vienas sudėtingiausių ir techniškiausių, todėl norint gerai jį įvaldyti, rekomenduojama mokytis iš profesionalų, gerai išmanančių tai, ką daro. Tokiu būdu galėsite lengviau atlikti teisingus judesius bei jums bus aiškesni visi techniniai niuansai, kadangi visuomet būsite prižiūrimi trenerio, kuris kaskart tiksliai įvardins, ką darote gerai, o ką dar reikėtų šiek tiek pakoreguoti. Mokantis savarankiškai, didesnė tikimybė, jog technika, kurią išmoksite, bus netaisyklinga, kas neleis tobulėti bei siekti geresnių rezultatų. Tad, tikrai nesivaržykite ir užsirašykite į keletą pamokų kartu su treneriu, taip ne tik jausitės drąsiau, bet ir geriau žinosite, ką darote ant vandens. 

Tikimės, jog šis straipsnis įkvėps jus mokytis banglenčių sporto, kuris ne tik yra be galo smagus laiko praleidimo būdas, bet ir puikus pasirinkimas, norint sustiprinti kūną bei atsipalaiduoti.