Trumpai ir aiškiai apie metalinius kaminus

kaminai

Seniau Lietuvoje buvo labai populiarūs ilgaamžiai plytiniai kaminai, tačiau plytiniuose kaminuose gali kilti suodžių gaisras, kurio pasekmės būna išties baisios, nes namas gali supleškėti iki pamatų. Tad nieko nuostabaus, kad jie savo populiarumo pozicijas perleido moduliniams keramikiniams kaminams, kuriuose net ir kilus gaisrui, ugnis neišplinta. Apie šiuos kaminus paskutiniu metu kalbama išties daug, net pradeda atrodyti, kad statybų rinkoje nebeliko jokių kitų kaminų rūšių. Netiesa! Egzistuoja dar ir metaliniai kaminai, kurie nesulaukia pakankamai didelio dėmesio. Tad šiandien šią klaidą pabandysime ištaisyti ir aptarsime metalinių kaminų išskirtines savybes.

Taigi, pradėkime nuo to, kad metaliniai kaminai gali būti įrengti ir pastato viduje, ir išorėje, tad šiuo aspektu jie nieko nesiskiria nuo tradicinių plytinių arba šiuolaikinių modulinių keramikinių kaminų. Visgi, didžiausias ir esminis jų skirtumas tas, kad jiems neriekia pamato. Dėl to metaliniai kaminai taupo laiką, nes yra montuojami greičiau ir paprasčiau. Be to, jie puikus pasirinkimas sodo nameliams, sodyboms bei kitiems nedideliems pastatams, nes jie užima mažiau vietos, kadangi yra montuojami ir tvirtinami žininio ar krosnelės viršuje.

Ne paslaptis, kad pirmą kartą statant namą, jo būsimieji šeimininkai ne viską apgalvoja ir tik atvėrus naujojo būsto duris suvokia, kad jiems reikia židinio. Tokiu atveju tenka griauti sienas ir statyti kaminą. Stop! Atminkite, kad metaliniai kaminai gali būti montuojami ir jau pastačius namą, tačiau tik tuo atveju, jei noras ar poreikis turėti židinį atsirado vėliau, kai namas buvo pastatytas, o kamino jame nėra. tiesa, šiuos darbus reiktų patikėti profesionalams, kurie ne tik kokybiškai ir saugiai pastatys naują kaminą, bet ir padės išsirinkti optimaliausią jo variantą, tinkantį būtent jūsų namams.

Ir galiausiai reikia žinoti, kad metalinių kaminų dalis, kuri yra pastato išorėje, turi būti apšiltinta. Būtent dėl to, metaliniai kaminai dažniausiai yra gaminami dviejų sluoksnių: viduje būna nerūdijančio plieno vamzdis, tada eina maždaug 5 cm izoliuojanti medžiaga ir paskiausiai viršutinis sluoksnis, kuris gali būti cinkuotas, iš nerūdijančio plieno arba padengtas karščiui atspariais dažais.