Konstrukcijų laikino įtvirtinimo projektinėje padėtyje priemonės
Posted: 2015/02/22 | Author: poseidon | Filed under: Būstas, statyba, interjeras, Internetas, www | Tags: duru montavimas, laiptai, metalo konstrukcijos, pertvaros, turėklai, vartai, www.statybanamo.lt | Leave a comment »Į projektinę padėtį pastatytoms surenkamosioms konstrukcijoms laikinai pritvirtinti, kol jos bus sutvirtintos pagal projektą, naudojami konduktoriai, pleištai, spyriai, veržtuvai, skersiniai, aiotampos, traukies.
Konduktoriais laikinai tvirtinamos iki 12 m aukščio gelžbetoninės kolonos, įstatytos į pamatų lizdus. Konduktoriai esti laisvai stovintys ant pamato viršaus ir pritvirtinami prie pamato. Pastarieji konduktoriai žemesni. Konduktorių rėmai pastatomi ant pamato prieš montuojant duris. Plane kolonos iš dalies reguliuojamos kilnojamais domkratais, pastatytais ties konstrukcijų ašimis, arba sraigtiniais domkratais, esančiais ant konduktoriaus rėmų.
Pleištai naudojami kolonoms pamatų lizduose laikinai įtvirtinti (kol bus užlieta betono mišiniu), kai darbų apimtis maža. Jie gaminami gelžbetoniniai, plieniniai, mediniai. Geriau naudoti gelžbetoninius pleištus, kurie, už betonavus sandūrą, paliekami betone. Medinius pleištus tenka ištraukti, kol betono mišinys nesukietėjes, o tuštumas užtaisyti betono mišiniu. Metaliniai pleištai ekonominiais sumetimais naudojami retai.
Pagal pamato lizdo gylį pleištai daromi 250.. .300 mm ilgio su vienos vertikalios briaunos įžambumu 1/10. Įtvirtinant kolonas, prie kiekvienos iki 400 mm pločio briaunos dedama po vieną pleištą, prie platesnių briaunų — po du.Inventorinis fiksatorius padeda nustatyti kolonos apačią projektinėje padėtyje. Fiksatorius sudarytas iš statramsčio su skale, traukies su pleištu, atramos, rankenos ir veržtuvo. Kad būtų patogiau dirbti ir būtų galima fiksatorius statyti lizdų kampuose, fiksatorių statramsčiai jungiamosiomis apkabomis sujungiami poromis. Fiksatoriai įstatomi į lizdus prieš montuojant kolonas ir tvirtinami veržtuvais.Esant didesniems kaip 80 mm tarpams, naudojamos nuimamos pridedamosios detalės. Svarbiausi įtaiso darbiniai elementai yra atramos, kurios turi būti pastatytos tam tikru kampu. Montuojamos kolonos galas, metalo konstrukcijos, slysdamas atramomis, nusileidžia į projektinę padėtį. Atramos į reikiamą padėtį pastatomos traukle su pleištu, o kontroliuojama pagal fiksatoriaus rankenos padėtį statramsčio skalėje.Skalės skaičius, prieš kurį atsiduria fiksatoriaus rankena, rodo atstumą tarp lizdo sienelės ir atramos galo. Šis atstumas atitinka reikiamą tarpą tarp kolonos briaunos ir lizdo sienelės. Jis nustatomas pagal pamatų geodezinės nuotraukos rezultatus.
Inventoriniai fiksatoriai ištraukiami iš lizdų įtvirtinus kolonas pleištiniais įdėklais. Norint juos ištraukti, rankena atleidžiama ir trauklė su atrama nuleidžiama.Kai pamato lizdo gylis 560.. .800 mm, naudojami 1285 mm ilgio fiksatoriai, kai — 800.. .1350 mm,— 1535 mm ilgio.
Inventorinis pleištinis įdėklas palaiko kolonos apačią, kol sandūra bus užbetonuota. Sukant sraigtą raktu , iškyšos veikiamas, pleištas pasislenka korpuse šarnyru , sudarydamas skėtimo jėgą tarp savo išorinės briaunos ir įdėklo korpuso. Pleištiniai įdėklai įstatomi į tarpus tarp kolonos briaunų ir lizdo sienelių. Kai tarpai didesni kaip 90 mm, naudojamos papildomos pridedamosios detalės.Prieš sandūrą pripildant betono mišinio, ant pleištinio įdėklo dedamas aptvaras, kuris ištraukiamas iš lizdo sutankinus mišinį arba pradėjus jam kietėti (rištis). Aptvarą sudaro dvi vertikalios plokštelės iš gumoto tekstilinio kordo ir metalinis gaubtas su rankena. Plokštelės ir gaubtas sujungti kniedėmis. Pleištiniai įdėklai naudojami kartu su inventoriniais fiksatoriais atotampos garantuoja aukštesnių kaip 12 m kolonų pastovumą. Jomis kolona laikinai tvirtinama mažiausio standumo plokštumoje. Tvirtinama arba prie anksčiau pastatytų kolonų, arba prie pamatų, arba prie inventorinių inkarų. Į projektinę padėtį pastatytos metalinės kolonos laikinai tvirtinamos paprastai tik atotampomis.Atskiras konduktorius daugiaaukščių pastatų gelbetoninėms kolonoms laikinai s u t v i r t i n t i — tai iš valcuoto metalo suvirinta erdvinė sekcija, per įstrižainę perpjauta į du blokus. Kiekvienas blokas sudarytas iš dviejų plokštumų, viena su kita sudarančių statų kampa Blokai sujungti į erdvinę sekciją atlenkiamaisiais sraigtais. Prieš montuojant konduktorius dedamas ant išsikišusios virš perdangos apatines kolonos viršutines dalies ir priveržiamas prie jos sraigtais. Prieš pastatant koloną Konduktoriaus viršutinėje dalyje esantys sraigtiniai domkratai išsukami iki galo. Tais pačiais domkratais pastatyta kolona reguliuojama plane ir patikimai įtvirtinama, kol bus suvirinta darbo armatūra.
Paskutiniai komentarai