Velykų stalas

Jau ir prabėgo pirmasis pavasario mėnuo, tad ne už kalnų jau ir pagrindinė pavasario šventė – Velykos. Tad jau būtų pats laikas pakalbėti apie šios šventės valgius. Kaip ir visi žinome velykos yra religinė šventė. Tai atsispindi ir ant šventinio stalo. Pagrindinis velykų valgių akcentas yra kiaušinis. Tai yra tarsi naujos gyvybės simbolis. Dėl to per velykas yra marginami kiaušiniai.

Velykos yra gavėnios (pasninko pabaiga), tad ant velykų stalo galima išvysti nemažai mėsiškų patiekalų. Tad šiame straipsnyje bus pateikti keli puikūs mėsiški velykų receptai.

Veršienos kepsniai su margaspalviu sviestu

500 g minkštos veršienos,
pagal skonį druskos,
maltų baltųjų pipirų,
1 šaukšto alyvuogių aliejaus,
100 g sviesto,
3 česnako skiltelių,
pluoštelio krapų žalumos,
1 nedidelės raudonos saldžiosios paprikos.

Margaspalvis sviestas: kambario temperatūros sviestą sumaišykite su išspaustu česnaku, smulkiai pjaustytais krapais ir susmulkinta saldžiąja paprika. Dėkite ant maistinės plėvelės, standžiai suvyniokite kaip vamzdelį ir 10-15 min. įdėkite į šaldiklį.

Paruoškite mėsą: nuplaukite, nusausinkite ir supjaustykite 1,5 cm storio griežinėliais. Lengvai pamuškite, apibarstykite pipirais ir druska. Dėkite į gerai įkaitintą keptuvę, pateptą alyvuogių aliejumi. Kepkite 4 min. Tada apverskite ir kepkite dar 4 min. Mėsą perdėkite į įkaitintą lėkštę, uždenkite folija ir palaikykite. Po 3-5 min. dėkite ją į lėkštes, ant viršaus uždėkite margaspalvio sviesto skridinėlius. Patiekite su šviežiomis daržovėmis.

Kepsnys, kvepiantis šalavijais

1,5-2 kg kiaulienos nugarinės,
5 kriaušių,
4 porų,
1 didelė sauja petražolių lapelių,
1 saujos šalavijų lapelių,
3 nesmulkintų skiltelių česnako,
2 smulkintų skiltelių česnako,
druska,
pipirai,
5 šaukštų alyvuogių aliejaus,
0,5 stiklinės sauso baltojo vyno,
0,5 stiklinės vištienos sultinio.

Kiaulienos nugarinę įpjaukite horizontaliai (bet ne iki galo) ir išskleiskite. Virtuviniu kombainu iki vientisos tyrės sumalkite petražoles, pusę šalavijų, česnako skilteles, druską, pipirus ir 3 šaukštus alyvuogių aliejaus. Tyrę užtepkite ant nugarinės vidinės dalies, suglauskite abi kepsnio puses ir apsukite medvilniniu siūlu. Už siūlo užkiškite likusius šalavijų lapelius. Kepsnį pabarstykite druska ir pipirais. Didelėje keptuvėje įkaitinkite likusį aliejų. Apkepinkite nugarinę iš visų pusių, perkelkite į lėkštę. Toje pačioje keptuvėje apkepinkite perpjautas kriaušes. Porų baltąsias dalis perpjaukite išilgai. į kepimo indo dugną klokite jų sluoksnį. Ant jų dėkite apskrudintą nugarinę. Aplink sudėkite apkepintas kriaušes. Kepkite 45-55 min. 200 °C orkaitėje. Kepsnį perkelkite ant pjaustymo lentos, pridenkite folijos lakštu ir palaikykite kelias minutes, kad temperatūra taptų vienoda. Nedideliame puode pakaitinkite 2 šaukštus kepimo inde likusių riebalų. Pakepinkite smulkintą česnaką. Supilkite vyną, sultinį ir
virinkite ant silpnos ugnies, kol nuvirs perpus. Supilkite grietinėlę, vėl pavirinkite, nukaiskite ir įmaišykite garstyčias. Atvėsusį supjaustytą kepsnį patiekite su keptomis kriaušėmis ir padažu.