Nepelnytai nuvertinta Faro sala

Gaila, kad vis dar nepakankamai žmonių aplanko Faro salą Portugalijoje. Algarvės regiono sostinė siūlo daugiau, nei vartus į paplūdimius ir kurortinius miestelius. Perskaitę apie įvairius dalykus, kuriuos verta nuveikti Faro saloje ir aplinkinėse vietose, įsitikinsite, kad tam verta skirti kelionės dieną.

Atskridę į Faro salą išsinuomokite automobilį, kuris leis pažinti regioną jūsų tempu. Tą padaryti Faro oro uoste paprasta.

Kokias vietas aplankyti Fare – prieplauka

Kad ir kokiu būdu atvyktumėte – autobusu, traukiniu ar automobiliu, vis tiek atsidursite netoli prieplaukos. Ji maža, bet patraukli, ir siūlo vaizdus į Ria Fermosa upės žiotis ir gražųjį ,,Jardim Manuel Bivar’’ parką priešingoje pusėje.

Ką veikti Faro senamiestyje

Kitame parko gale rasite XIX a. Arką ,,Arco da Vila’’, vieną iš istorinių vartų į senamiestį. Atsidūrus senamiestyje, arba Vila Adentro, pasijusite lyg įžengę į kitą amžių, su jo grįstomis gatvelėmis ir baltai dažytais tradiciniais namais ir kitais pastatais. 

Jei keliaujate pėsčiomis, tyrinėdami senamiesčio gatveles ieškokite meno muziejų ir keistokų parduotuvėlių.

Jei seksite rudai baltais ženklais link Se, atvyksite į didelę ir patrauklią miesto aikštę, apsodintą citrinmedžiais. Čia įsikūrę miesto rotušė ir katedra (Se).

Faro katedra

Pastatyta XIII a., bet renovuota po 1755 m. žemės drebėjimo. Vidus išklotas inkustruotu marmuru ir raižyta mediena (azulejos), o kieme rasite koplyčią, pastatytą iš kaulų. Jei tai jūsų nedomina, tuomet vaizdas iš varpinės bokšto tikrai sužavės.

Faro savivaldybės muziejus

Jį rasite šalia Arco Repouso, dar vieno arkinio įėjimo į senamiestį, iškart už karaliaus Afonso III-ojo statulos. Muziejus įrengtas patraukliame XVI a. Vienuolyne.

Tarp kolekcijos galite rasti ir gigantišką Okeano mozaiką, išgelbėtą iš šalimais esančių romėnų griuvėsių Milreu.

Faro paplūdimiai

Jei vykstate į Faro salą dėl paplūdimių, turėkite omenyje, kad nors jų ir yra netoli Faro miesto centro, ir neužsiregistravote į viesšbutį prie paplūdimio, nuvykti teks laivu, autobusu arba taksi. 

Praia de Faro yra vienas populiariausių paplūdimių Faro mieste, ypač tarp portugalų šeimų vasaros metu. Taip pat galite išsinuomoti keltą arba katamaraną iš Porta Nova į senąjį Faro miestą Ilha Deserta, kurio 11 km paplūdimio ruože tikrai rasite ramią vietą.

Rio Formosa gamtos rezervatas

Norėdami iš arčiau pamatyti šį gamtos kampelį, galite pasinaudoti segvėjumi, kuris be didelių pastangų leis tyrinėti takus ir ežerus. Taip pat galite ten nueiti, minti dviračiu, arba joti arkliu.

Jei labiau patinka vanduo, vėlgi, galite pasirinkti iš kelių variantų, tarp kurių yra ir išvyka baidarėmis, ir saulėlydžio ekskursijos valtimi.