Žygiai vyksta ir žiemą

Dauguma žmonių savo kuprines ir turistinius reikmenis po vasaros išneša į rūsius, sandėliukus, išvežą į garažus ar dar kur giliai nugrūda. Tačiau kruopelytė entuziastų neskuba to daryti – jie aktyviomis pramogomis gamtoje užsiima ir žiemą. Nuo paprasčiausių pasivaikščiojimų iki tokių vasariškų pramogų kaip pasivažinėjimas dviračiu ar plaukimas baidarėmis.

Žinoma, baidarių nuoma žiemos metu tikrai nėra tai, ką siūlome Jums išmėginti – čia tikrų ekstremalų ir įsišaknijusių baidariautojų hobis, kuris reikalauja nemenko pasiruošimo ir žinių. Dviračiais važinėti žiemos sezono metu ir nėra pats saugiausias ir geriausias būdas leisti laisvalaikį, tačiau nedidelės apimties žygis, slidinėjimas tiek kalnuotomis, tiek lygiomis vietovėmis – kodėl gi ne?

Žygis pėsčiomis ar slidėmis dažnai įdomus ne tik dėl gerai praleisto laiko, bet ir puikios kompanijos. Tokiuose žygiuose lengvai randama naujų pažinčių, susipažįstama su netoli namų esančiomis apylinkėmis, kurių nelankėte anksčiau, nes jos nepakliūdavo į Jūsų kasdienio maršruto ribas. Net jei šalie esantis miškelis ar parkelis Jums pažįstamas, nes mėgstate jame bėgioti šiltais vasaros vakarais, žiemą jis gali būti visai kitoks, neatpažįstamas. Pamėginkite – galbūt nustebsite kaip tai smagu.

Tūkstančiai žmonių žiemą skuba ir prie jūros. Tai net ne žygis, o tikrų tikriausia poilsinė kelionė, suteikianti daug daugiau poilsio nei vasarą, bent jau daugumai išmėginusių. Kodėl? Paprasčiausiai žiemą prie jūros tuščia ir ramu. Žinoma, ir šaltoka bei vėjuota. Žiemos metu prie jūros leidžiasi tie, kuriems nereikia aktyvių pramogų, o norisi poilsio ir ramybės. Užtenka vos poros dienų ir užplūsta kur kas geresnė nuotaika, daugiau motyvacijos grįžus dirbi, mokytis ar tęsti kitą veiklą. Šaltuoju metų laiku pajūryje galima sutikti labai įvairių žmonių: porų, šeimų su vaikais, senjorų. Kiek mažiau studentų ir moksleivių, tačiau ir tarp šių būna tylios žiemiškos jūros gerbėjų. Didelis privalumas – mažesnės apgyvendinimo kainos viešbučiuose, nors ir pasirinkimas būna sumenkęs – kai kurios apgyvendinimo įstaigos ne sezono metu tiesiog nedirba.

Kaip matote, žiema – puikus metas atostogauti, vykti į gamtą, nesvarbu, rinksitės ramų poilsį prie jūros, Jus vilioja koks nors žygis pėsčiomis ar su slidėmis, o gal ieškosite, kas užsiima baidarių nuoma žiema – būti gryname ore būtina ir žiemos metu, tereikia pasirūpinti tinkama apranga.