Automobilių nuoma: mitai ir tikrovė

Automobiliu nuoma Kaune ir Vilniuje bei kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose tampa vis populiaresnė. Auganti paklausa lemia ir gausėjantį automobilių nuomos paslaugas siūlančių kompanijų bei privačių nuomotojų ratą. O kaip gi su visuotinai įsigalėjusiais mitais, kad automobiliu nuoma yra labai brangi ir nepatikima transporto priemonė? Pasižiūrėkime paeiliui.

  1. Nuomotis automobilį yra labai brangu.

Štai paimkime vadinamą „tautos automobilį“ Volkswagen Passat, kainuojantį apie 20000 litų ir pabandykime suskaičiuoti kiek gi mums kainuoja „taupus“ sprendimas įsigyti nuosavą plieninį žirgą. Taigi, šis automobilis nuvertėja per metus vidutiniškai 25% – 5000 litų iš jūsų kišenės, draudimai metams – 1400 litų, automobilio remontas, eksploatacinės ir kitos priežiūros išlaidos dar 3600 litų metams, na o kelias dienas per metus, kai jūsų automobilis bus remontuojamas, jums gali tekti pasinaudoti taksi ar automobilių nuomos paslaugomis, štai dar 500 litų. Nepamirškime, kad ir pinigai kainuoja. Jei visą šią sumą tektų pasiskolinti iš banko ar lizingo bendrovės, 1500 litų per metus dar paplonintų jūsų piniginę. Tarkime, kad jūs labai vykusiai išsirinkote ir įsigijote automobili ir jums besinaudojant juo nekils rimtų, ir kas svarbiausiai labai brangiai kainuojančių problemų su varikliu ar pavarų dėže ir mes skaičiavimuose šito nevertinome. Taip pat nevertinkime ir jūsų laiko, skirto automobiliui, tarkime, kad tai yra jums malonus užsiėmimas. Nepaisant to, gavome nei daug nei mažai – 12000 litų per metus. Daugeliui mūsų automobilis būtinai reikalingas 10-14 dienų per mėnesį. Panašaus lygio automobilį tokiam terminui yra įmanoma išsinuomoti už 60 litų per parą arba kitaip 600-840 litų per mėnesį arba 7200-10000 litų per metus. Kaip patys matote, tai jau yra mažesnė pinigų suma, nei tektų išleisti perkant nuosavą automobilį. Pakaktų bent vieno rimto automobilio gedimo per metus, ir šie skaičiai dar labiau nusvertų svarstyklių lėkštutę nuomojamo automobilio naudai. O jei pasikeistų jūsų gyvenimo planai ir išvyktumėte ilgesniam laikui į užsienį ar gautumėte tarnybinį automobilį? Nuomos sutartį nutraukti yra labai paprastą, kai tuo tarpu nuosavas automobilis iš džiaugsmo gali tapti ilgalaikiu rūpesčiu, kol jį parduosite.
O kur dar pats vertingiausias dalykas- laikas, panaudotas ne tarnaujant automobiliui, o kur kas vertingesniems dalykams?
Galbūt jau kilo noras rimtai pasvarstyti, ar nevertėtų atsisakyti jo brangenybės jūsų automobiliuko ir susirast jums patogiausią autonuomos įmonę?