Paskolos verslui kaip verslo skatinimo priemonė

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Valstybės ekonomika ženkliai nukrito per ekonominę krizę, dėl to nukentėjo vos ne kiekvienas šalies gyventojas. Ją reikia stiprinti nuolat, ne tik po ekonominės krizės.
Per ekonominę krizę daug verslų bankrutavo, tai pat bankų. Daug žmonių nukentėjo, neteko darbo, jų gyvenimo kokybę labai sumažėjo. Pasibaigus ekonominei krizei valstybė stengiasi tai ištaisyti.
Vien per 2014 metų sausio – rugsėjo mėnesiu sumažėjo nedarbas. O tai gera žinia. Kuo daugiau žmonių dirba, tuo daugiau mokesčių surenkama ir tuo mažiau socialinių pašalpų reikia mokėti valstybei. Tai pat, padaugėjus dirbančiųjų, jų gyvenimo kokybę pagerėjo, o tai irgi į gerą, nes žmonės laimingesni, mažiau jų emigruos, kad kaip nutiko per krizę. Kadangi padidėjo dirbančiųjų skaičius, tai reiškia, kad atsirado daugiau verslo įmonių.
Valstybė, norėdama surinkti kuo daugiau mokesčių ir kad mažėtų nedarbas remia verslą, teikia lengvatas naujai įsikursiančioms verslo įmonėm, taip skatindama jų kurtis kuo daugiau. Valstybė sumažinai kai kuriuos mokesčius, kitus visai panaikina suteikdama naujom verslo įmonėm lengvatas. Naujiems verslams, kuriems trūksta lėšų įrangai, patalpoms įsigyti ar kitokioms reikmėms, valstybės yra siūlomos lengvatinės paskolos verslui. Jos turi mažiau palūkanų, todėl verslininkas gauna daugiau pelno ir gali plėsti verslą.
Kai kuriems verslininkams pasiseka dar labiau. Jiems suteikiamas verslo finansavimas. Tai reiškia, jog jie gavo lėšų pradėti verslą ir jiems nereikės tų lėšų grąžinti. Tiesa, ne visiems verslo paskolos yra suteikiamos, kai kuriems tik iš dalies, bet ir tai gerai.
Kuo daugiau Lietuvoje įsikuria verslo įmonių, tuo valstybei naudingiau. Lietuvoje jau yra sukurtos kelio Laisvosios Ekonominės Zonos. Tai yra laisvos ekonominė zonos. Tai vietos, kur verslui labiausiai apsimoka įsikurti, jose yra daug lengvatų, pavyzdžiui, nereikia mokėti mokesčių. O tai jau yra daug.
Valstybė stengiasi kuo stipriau kelti Lietuvos ekonomiką. Tam ji pasitelkia verslą, jam teikia lengvatas, lengvatines paskolas, finansavimą. Tai padeda verslui atsigauti po ekonominės krizė.Ne tik verslui, bet ir visai ekonomikai dėl sumokamų mokesčių ir sumažinto bedarbių skaičiaus. Į tai įsitraukia ne tik Lietuva, bet ir Europos sąjunga.Parašykite komentarą