Paminklai: kaip išsirinkti iš daugybės skirtingų pasiūlymų?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Deja, bet kiekvieno žmogaus dalia yra atsisveikinti ir į paskutiniąją kelionę išlydėti artimąjį. Lietuvoje pastaruoju metu populiarėja kremavimo paslaugos, tuomet galite rinktis iš kelių variantų: urną su palaikais laikyti kapinėse įrengtame kolumbariume, laidoti ją įprastai arba pasielgti šiek tiek ekscentriškiau ir su artimuoju nesiskirti – urną pasilikti tiesiog namuose. Tačiau vis dėlto tradicijos yra stipresnės ir išėjusiam žmogui siekiama įrengti tikrai neprastą amžinojo poilsio vietą. Ieškant tinkamo antkapio akys raibsta nuo plataus pasirinkimo: paminklai, tvorelės, skalda, kryžiai, prekės iš katalogų ir autoriniai darbai – pasirinkti lengva nėra.

PaminklaiVisų pirma nuspręskite, su kuria įmone norėsite bendradarbiauti. Daugelis jų savo gaminių aprašymus ir katalogus yra pateikusios internetiniuose puslapiuose, tad niekieno netrukdomi galite įvertinti skirtingus antkapių tipus ir nuspręsti, kokio akmens antkapio pageidausite, kokios spalvos jis turėtų būti, kaip atrodyti. Dizainą galite rinktis iš jau pateiktų variantų, tai gali būti vienos arba dviejų dalių paminklas, kurio meninė išraiška priklauso nuo kūrėjo – stiliai vyrauja įvairūs, nuo klasikinių minimalistinių paminklinių lentelių iki įmantrių formų modernistinių kūrinių, derinamų kartu su skulptūromis.

Žinoma, jei nerandate to, ko norite, visada galite kreiptis į autorinius darbus atliekančius kūrėjus. Šie galės išpildyti visus norus ir artimojo kapą papuošite būtent tokiu paminklu, kokio viziją susikūrėte vaizduotėje. Tik turėkite omenyje, kad šiuo atveju kaina bus ženkliai didesnė.

Be paminklo teks nuspręsti ir dėl kitos kapo apdailos. Galbūt rinksitės paprastą variantą ir tiesiog plotą užsėsite žole, tačiau yra ir daugybė kitų būdų. Kapo perimetrą visuomet galima apjuosti apsaugine tvorele, o jo vidų padengti skalda. Tiek tvorelė, tiek jos kampai gaminami įvairių dydžių, formų bei spalvų – viskas priklauso nuo individualaus užsakymo.

Papildomai šalia paminklo galite įsirengti ir vazą, kurioje merksite gėles. Tai puiki išeitis, jei pageidaujate, kad atneštos gėlės ilgiau išliktų šviežios, o amžinojo poilsio vieta atrodytų labiau prižiūrėta. Bronzinės žvakidės – taip pat gana populiarus sprendimas nemėgstantiems paprastų vėlinių žvakių iš prekybos centrų.

Kaip matote, renkantis paminklą tikrai yra ką apsvarstyti. Ieškokite gamintojo, galinčio pasiūlyti ne tik geriausią kainos ir kokybės santykį, bet ir įgyvendinsiantį visus estetinius lūkesčius.Parašykite komentarą