Kokios gali būti užrašinių rašymo idėjos?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Nors ir šiuolaikinės technologijos padeda pasiekti aukštumas ir viską perkelti į virtualią erdvę, tačiau „gyvojo“ rašymo – šiuo metu dar jos negali perteikti. Daugumai žmonių užrašinė yra ne tik kaip darbų knyga, bet joje mėgsta susidėlioti savo tam tikras mintis, planus ar svajones. Užrašų knygeles būtų galima išskaidyti į skirtingas rūšis, nes pagal tai yra sukuriama jų skirtinga energetinė vertė.

Darbų ir planų užrašinė

Apie darbo kalendorių, knygą ar planuotę, nėra ką daug pasakoti, nes ją turi dauguma žmonių. Tai yra labai patogus įrankis, kuris skirtas planuotis kasdienius darbus, įvairius susitikimus (net ir su draugais), pramogas ir renginius. Į savo darbo užrašinę galima užsirašyti ne tik profesinius, bet ir buitinius ar dvasinius darbus. Tai reiškia, kad darbų sąraše gali atsirasti: apsipirkimas, meditacija, terapinis rašymas, darbo užduoties atlikimas ir t.t… Ši planuotė padeda susidėlioti savo darbus ir taip juos atlikti laiku.
Darbo užrašinės yra gera vieta užsirašyti ir metinius planus, palinkėjimus bei tikslus, o jie jums šmeižuos kiekvieną dieną, todėl tai bus tik paskatinimas juos įvykdyti. 

Dienoraštis. Kodėl jį verta rašyti suaugusiam?

Dienoraštis yra dažnai „nurašomas“, nes manoma, kad jį rašo tik neurotiški paaugliai, kurie nesugeba tvarkytis su savo jausmais ir mintimis. Tai yra didžiausias mitas. Jausmų ir savų išgyvenimų dienoraštis –  viena iš efektyviausių psichologų rekomenduojamų savianalizės, savistabos bei asmeninio tobulėjimo priemonių. Jo rašymas neužima tiek daug laiko, o jo nauda gali būti didžiulė.
Dienoraštyje užfiksuojame tam tikrą situaciją, jausmus, faktus, kurie tuo metu mus privertė mus kažkaip jaustis. Dienoraštis ir puikus būdas išsikrauti, įamžinti laimingą, polėkio kupiną būseną ir konstruktyviai išreikšti „nepatogias“ emocijas (nusivylimą, liūdesį, baimę ar pavydą). Būtent dėl to, dienoraštį rekomenduojama rašyti ne tik paaugliams, bet ir suaugusiems. Jeigu atsiranda baimė dėl savo slaptų minčių saugumo, galite pasirinkti tokią užrašinę, kuri turės užrakinamą spyną.

„Man patinka!“

Kažkodėl daugumai yra savita gana daug laiko praleisti galvojant apie tai, kas nepatinka. Galim praleisti ilgiausias valandas besiskųsdami didėjančiomis kainomis, nepatinkančiu darbu, blogu oru, blogais santykiais ar negalavimais – juk taip savo gyvybinę energiją atiduodam negatyvui, kuris vėliau įgauna tik didesnį pagreitį. Galbūt reikėtų viską apversti aukštyn kojomis ir daugiau laiko skirti tiems dalykams, kurie mus daro laimingais, įkvepia ir atgaivina?
Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl iki šiol tiek daug žmonių neveikia to, kas jų širdžiai miela, nes jie tiesiog nežino, kas jiems iš tiesų patinka. Šios užrašinės paskirtis: išsiaiškinti ir rasti tai, kas jus džiugina, „veža“, įkvepia būti aktyviems, veikti ir nepasiduoti neigiamoms emocijoms.