Ko turėtų bijoti pirkėjai, kurie išbando el. prekybą?

4.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Elektroninių parduotuvių skaičiaus didėjimas lemia ir kainų kritimą – ypač po euro įsigaliojimo nemaža dalis el. parduotuvių sumažino savo kainas vartotojams naudinga linkme. Taip, čia kainų perskaičiavimas vyko gana sėkmingai ir be jokių nesusipratimų. Vis dėlto, yra dar žmonių, kurie galvoja, kad pirkti internetu yra rizikinga, o tai patvirtinti galime bet kokiu atveju – jeigu būsimas pirkėjas naudojasi neaiškių prekyviečių paslaugomis, tai aišku, kad jis gali būti apgautas. Daug atvejų nutinka, kad nesąžiningai pardavėjai įsiūlo nekokybiškas prekes, tačiau dėl to yra kalti patys vartotojai – už mažą kainą nereikėtų tikėti aukštos kokybės gaminių, tuo labiau, jeigu yra dairomasi į alternatyvias pirkimo vietas. Ko baimintis reikėtų kiekvienam būsimam pirkėjui, kuris nusprendė išbandyti pirkimą internetu?

  • Jeigu jums reikalinga, tarkime juoda rankinė internetu, tai kur jos ieškosite? Žinoma, sieksite atrasti mažiausias kainas siūlantį pardavėją, o tokių rasti dažniausiai galima skelbimuose bei specialiuose portaluose. Esmė tame, kad jums baimintis reikėtų būtent vietos – skelbimai yra skirti žmonėms, kurie užsiima prekyba, legaliai šia veikla užsiimantys asmenys dažniausiai prekiauja įkurdami el. parduotuves. Būtent neaiškiuose skelbimuose dažniausiai pasitaiko sukčiavimo atvejų, kurių metu pirkėjai praranda pinigus arba gauna prastos kokybės pirkinius.
  • Baimintis turėtumėte to, kad jūs galite gauti klastotes. Taip, Lietuvoje yra nemažai el. parduotuvių, kurios neva užsiima garsiais prekiniais ženklais pažymėtų prekių pardavinėjimu. Pavyzdžiui, daug kur rasite kvepalų pardavėjų, kurie už absurdiškai mažas kainas parduoda kvepalus, kurie pažymėti žinomiausių gamintojų. Esmė tame, kad tai klastotės, nes norint užsiimti tokių kvepalų prekyba, būtina įsigyti leidimą arba frančizę, nes taip elgiasi žymiausi gamintojai. Patys pagalvokite, kas prekiautų tokiais kvepalais, kurie realiai kainuoja 10 kartų brangiau, už daug mažesnę kainą? Faktas, kad jūs perkate klastotes, o ne originalią produkciją. Tad labiausiai turėtumėte bijoti to, kad pamatę mažą kainą už brangų daiktą, ko gero būsite aprūpinti klastotėmis.
  • Bijoti turėtumėte tų pardavėjų, kurie jums nenurodo savo kontaktinių duomenų. Jeigu jums yra nurodoma tik banko sąskaita bei el. paštas, tačiau pardavėjas nenurodo veiklos įregistravimo informacijos, tai ir taip aišku, kad jis prekiauja nelegaliai, tad tokiu atveju galite būti sutrukdyti tyrėjų, kurie galbūt jūs pasikvies apklausai.



Parašykite komentarą