Kaip sutaupyti pinigų kelionėms? Praktiniai patarimai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Turbūt visi sutinka, jog kelionės yra pats nuostabiausias būdas praleisti atostogas. Keliaujant galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir pažinti pasaulį. Daugelis žmonių svajoja keliauti, tačiau to nedaro. Kodėl? Viena iš pagrindinių priežasčių yra pinigų trūkumas. Vis dėlto, jei noras keliauti yra iš tiesų stiprus, tikrai įmanoma sutaupyti reikiamą pinigų sumą net gaunant vidutinį ar mažesnį atlyginimą. Tereikia laikytis kelių praktinių patarimų, kurie gali padėti išleisti mažiau pinigų ir taip sutaupyti kelionėms. Jei laikysitės šių patarimų, nė nepastebėsite kaip lengvai avia bilietai atsidurs jūsų kišenėje.taupymas

Pirmasis žingsnis, kurį privalote atlikti prieš pradėdami taupyt – tai įvertinti savo išlaidas. Būtų idealu, jei stebėtumėte, kam išleidžiate daugiausia pinigų. Taip pat labai svarbu pasižymėti ir visas smulkias išlaidas. Anot taupymo ekspertų, būtent smulkios išlaidos neretai sudaro didžiąją dalį pinigų, kuriuos verčiau galėtumėte sutaupyti. Tad, paskirkite bent savaitę, o jei galite – dvi savaites išlaidų stebėjimui. Tai padės pradėti taupyti žymiai efektyviau. Turbūt nustebsite, jog sutaupyti pinigų gali būti taip paprasta.

Pavyzdžiui, vien tik atsisakę išsinešamos kavos, galite sutaupyti tikrai nemenką sumą per mėnesį. Tiesa, jog visi kartais norime pasimėgauti kava, tačiau neretam žmogui jos norisi kiekvieną rytą ar popietę. Lengviausia – nusipirkti jos kavinėje ir žingsniuoti į darbą su puodeliu kavos rankose. Vis dėlto, ar pagalvojote, jog tokia kava kainuoja itin brangiai? Atsisakę vos poros puodelių galėtumėte lengvai įsigyti iš tiesų geros kokybės kavos pupelių. Tad, vertėtų pasilikti šiek tiek laiko prieš einant į darbą ir pasimėgauti kava namuose. O gal tiesiog užtektų atsigerti tyro vandens?

Turbūt ne paslaptis, jog neįtikinėtinai didelę išlaidų dalį sudaro maistas. Keisčiausia, jog brangiausiai kainuoja net ne maisto produktai , o patiekalai, kuriuos užsisakome kavinėse ar restoranuose. Tik pagalvokite kokią sumą per mėnesį išleidžiate pietaudami mieste, o ne namuose. Būtent todėl verta kuo daugiau maisto gaminti namuose. Juk nėra sunku pasiimti pietus su savimi į darbą. Ypač kai daugumoje biurų yra virtuvės, kuriuose maistą galima bet kada pasišildyti. Be kita ko, maitintis valgiais, pagamintais namie yra nepalyginamai sveikiau.

Jei rūkote ar piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais, pradėti taupyti reikėtų būtent nuo šių žalingų įpročių. Juk jie kenkia ne tik jūsų sveikatai, bet ir piniginei. Tad, tikrai verta pabandyti šiek tiek pakeisti savo gyvenimo būdą. Žinoma, tai gali būti nelengva, tačiau neabejotinai reikalinga ir visokeriopai naudinga.

Dar viena galimybė sutaupyti pinigų kelionėms yra pats paprasčiausias namų susitvarkymas. Kodėl? Jei nuoširdžiai sutvarkysite savo namus ar butą, pastebėsite, jog turite begalę nereikalingų daiktų. Galbūt tai kostiumas, kurio neužsidėjote jau penkerius metus? O gal tai kažkieno įteiktos dovanos, kurias nugrūdote į tamsiausią spintos kampą vos tik išpakavę? Visi turime tokių daiktų. Tad, apsivalymas nuo jų gali padėti sutaupyti nemenką sumą pinigų kelionėms. Kaip? Tereikia juos parduoti. Juk kažkam tikrai gali reikėti jūsų daiktų.

Žinoma, nepakanka vien riboti save ir stengtis sumažinti išleidžiamų pinigų sumą. Taip pat verta pasidomėti ir įvairiomis akcijomis bei nuolaidomis. Pavyzdžiui, internete galima rasti įvairių tinklapių tokių kaip greitai.lt, kuriuose skrydžiai siūlomi už itin mažas kainas. Tad paskirkite bent šiek tiek laiko paieškoti tokių skrydžių pasiūlymų ir galite likti maloniai nustebinti. Tikrai neprivalote būti milijonieriais, jei norite keliauti ir pažinti jus supantį pasaulį.Parašykite komentarą