Kaip motyvuoti savo atžalą mokytis?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Visų tėvų didžiausią svajonė yra užauginti sveiką, komunikabilų ir sėkmingą vaiką. Vaiko ugdymas prasideda dar vaikystėje. Dėl šios priežasties tėvų vaidmuo vaiko ugdyme yra ypač svarbus. Nuo mažens ugdomas savarankiškumas ir domėjimasis pasauliu padeda vaikui lengviau įsilieti į tolimesnę ugdymo sistemą. Vis dėlto, kai vaikas pradeda lankyti mokyklą, didelė dalis tėvų susiduria su neplanuotais ir dažnai nemaloniai iššūkiais. Namuose ramus ir stropus vaikas, mokykloje pradeda veltis į konfliktines situacijas, atsisako daryti namų darbus ar skaityti privalomąją literatūrą. Šiuo laikotarpiu tėvai patiria didelį stresą siekdami suderinti darbą ir vaiko auklėjimą. Viena iš didžiausių problemų su kuriomis susiduria tėvai  – vaiko motyvacijos mokytis stoka. Išmanieji įrenginiai, kuriuos vaikai pradeda naudoti ankstyvame amžiuje padeda jiems geriau lavinti įvairius gebėjimus, bet dažnai tampa motyvacijos mokslui stoka. Žaidimai taip įtraukia vaiką į virtualų pasaulį, kad tampa sunku jį įtikinti, kad domėjimasis realiu pasauliu yra smagesnis ir naudingesnis. Dėl šios priežasties ypač svarbu atrasti būdus, kurie padėtų tėvams susikalbėti su vaikais ir paskatintų juos siekti geresnių rezultatų mokykloje.

Darbus paverskite žaidimais

Daugelis vaikų mėgsta iššūkius, būtent dėl to kompiuteriniai žaidimai yra sukurti taip, kad skatintų vaikus kilti vis į aukštesnį žaidimo lygį. Pedagogai rekomenduoja namų darbų užduotis paversti pramoga. Sukurkite asociacijas tarp darbo ir pomėgio. Pavyzdžiui duokite vaikui iššūkį kuo greičiau išspręsti matematines lygtis be klaidų. Po puikiai atliko darbo skirkite laiko vaiko pomėgiams. Nusiveskite jį paplaukioti į baseiną ar kartu su šeima išvykite į kelionę dviračiais. Vaikas bus linkęs daryti paskirtas užduotis, kai žinos jog perkopti iššūkiai leidžia suteikia džiaugsmo ir dar daugiau motyvacijos judėti į priekį

Tikėkite savo vaiku

Deja, bet daugelis vaikų dar mokykloje stokoja savivertės ir pasitikėjimo savimi. Dažna to priežasties yra tėvų ištarti  neapgalvoti žodžiai. Jeigu vaikui nesiseka tam tikros mokslo disciplinos jokiu būdu negalite jam kartoti, kad jis yra neprotingas, nesugeba tinkamai mokytis, praleidžia per daug laiko prie kompiuterio vietoje to, kad užsiimtų naudingesne veikla. Dažnai kartojami tokio pobūdžio žodžiai vaiką įtikina, kad jis tikrai nėra gabus ir jam neverta dėti papildomų pastangų, kad pagerintų savo mokslo rezultatus. Stenkitės pagirti savo vaiką už įdėtas pastangas, nesvarbu ar jos atnešė ypač aukštų rezultatų. Tik tikėdamas savo jėgomis ir gaudamas didelį palaikymą iš tėvų vaikas jaus motyvaciją mokytis.

Bendradarbiaukite su mokytojaisTėvai neprivalo jaustis vieni ieškodami būdų kaip motyvuoti savo atžalas mokytis. Kiekvienas pedagogas puikiai išmanantis savo darbo specifiką visada bendradarbiaus su tėvais siekiant pakelti jo norą mokytis. Deja, bet dalis mokyklų vengia ieškoti glaudaus bendradarbiavimo būdų su mokinių tėvais. Tik bendros pastangos gali užtikrinti jog vaikas bus ugdomas teisingai tiek mokykloje, tiek už jos ribų. ,,Eurudito“ licėjus Vilniuje yra viena iš tų mokymo įstaigų, kuri siekia plėtoti pasitikėjimu ir atvirumu grįstą bendravimą. Mokykla siekia motyvuoti mokinius ne tik siekti mokslo aukštumų, bet ir ugdyti jų kūrybiškumą, iniciatyvumą it tarpusavio bendravimą. Dėl šios priežasties ypač svarbu pasirinkti tokią mokymo įstaigą, kurioje vaikas galėtų atsiskleisti visapusiškai. Daugiau apie moksleivių priėmimą galite sužinoti https://erudito.lt/priemimas/.