Kaip išvengti klaidų eksploatuojant generatorius?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Visiems žinomas juokelis apie tai jog vartotojai pradeda skaityti instrukcijas tik tada, kai jau kažkas sugedo, visai nejuokingas, kai kalbame apie tokią rimtą techniką kaip elektros generatoriai. Juk nesklandumai jų darbe paveiks ne tik įrenginius kuriuos jie maitina, bet ir pakenks naudotojo biudžetui. Net jei generatorius turi garantiją, servisas gali atsisakyti jį taisyti nemokamai dėl neteisingos eksploatacijos. Tam, kad išvengti problemų, būtina iš anksto atsikratyti gedimo tikimybės, laikantis paprastų nurodymų.

https://www.varle.lt/static/uploads/products/39/sdm/sdmo-generatorius-trifazis-technic-15000.jpgPagalvoti apie generatoriaus naudojimą būtina dar prieš jo įsigijimą. Labiausiai paplitusi gedimų priežastis yra neteisingas pasirinkimas ir techninių reikalavimų neatitikimas. Pavyzdžiui neteisingas bendros galios įrenginių pajungtų prie generatoriaus apskaičiavimas. Žinoma kokybiški varikliai gali ištverti ribines galias, bet tik tuo atveju jeigu jos trumpalaikės, o ne ilgalaikės. Todėl prieš perkant tiksliai paskaičiuokite visų naudotojų kiekį ir jų bendrą elektros energijos sunaudojimą. Taip Jus išvengsite perkrovos galimybę ir priešlaikinio darbinių detalių nusidėvėjimo.

Nevardinsime detaliai visų eksploatacijos reikalavimų. Juos rasite įrenginio instrukcijoje. Paminėsime tik svarbiausius. Laikytis fazių skaičiaus. Jeigu generatorius skirtas 220V srovės gamybai, jungti prie jo reikia tik vienos fazės įrenginius, jeigu 380V – trijų fazių. Pasirūpinti apsauga. Tam, kad sumažinti trumpo jungimo riziką būtinai įžeminkite generatorių ir jungiamą prie jo apkrovą. Statyti įrenginį būtina tik gerai vėdinamoje patalpoje arba suteikti dirbtinį išmetamųjų dujų išvedimą. Vieno metro atstumu su generatoriumi neturi būti jokių kitų daiktų kurie gali įkaisti nuo skleidžiamos šilumos. Būtina teisingai pradėti eksploatuoti įrenginį. Prieš pajungiant apkrovą, reikia įvykdyti bandomąjį paleidimą. Jeigu variklis lengvai pasileido ir nesigirdi jokių pašalinių triukšmų, reiškia viskas gerai, galima jungti elektros įrenginius. Naudojant elektros stotį aukšto jautrumo kompiuterinei technikai arba signalizacijos sistemai maitinti, geriausia pajungti papildomą įtampos stabilizatorių.

Tai kas aprašyta šiame straipsnyje yra tik bendros rekomendacijos visiems generatorių tipams ir klasėms. Platesnius naudojimo reikalavimus konkrečiam modeliui jus rasite naudojimosi instrukcijoje. Pabaigai paminėsime, jog įrangos ilgaamžiškumas priklauso nuo pačio žmogaus dėmesingumo ir atsakingumo. Tinkamai naudojant įrenginius, rimtų gedimų tikrai pavyks išvengti.



Parašykite komentarą