Ką būtina žinoti renkantis turėklus?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Rinkdamiesi medžiagas bet kuriai savo būsto daliai, atsižvelgiame į kainos ir kokybės santykį. Juk kiekvienas nori, kad pastato konstrukcijos būtų tvirtos kuo ilgesnį laiką. Ne išmtis turėtų būti ir laiptų turėklai, į kuriuos neretai pažiūrima tik kaip į interjero detalę. Visgi neilgaamžiški ir klibantys turėklai gali sąlygoti skaudžias nelaimes ar tiesiog papildomas išlaidas konstrukcijų keitimui. Tad kokie yra skirtingų turėklams gaminti naudojamų medžiagų privalumai?

Mediena
Ne paslaptis, kad mediena yra itin paplitusi, kas ją daro labai populiaria medžiaga turėklams, ypač įrengtiems pastato viduje. Norint užtikrinti didesnį ilgaamžiškumą, pasirenkamos aukšto kietumo medžių rūšys (ąžuolas, klevas, bukas ir kiti). Visgi mediena bet kuriuo atveju nusileis metalui savo tankumu ir tvirtumu. Ypač stiprus neigiamas poveikis pasireiškia išorėje įrengtiems turėklams, kurie pajuoduoja veikiami saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių.
Nepaisant minėtų trūkumų, mediena puikiai dera praktiškai bet kokiame interjere. Mediniai elementai atrodo labai estetiškai, bet to, mediena gali būti nudažyta ir išpjauta kone bet kokiu pageidaujamu būdu ir puikiai tiks bendrame jūsų pastato vidaus kontekste.

Metalas
Metaliniai turėklai yra bene optimaliausias variantas. Juodasis metalas, nerūdijantis plienas ar aliuminis yra atsparūs korozijai ir tvirti, kas yra svarbiausi faktoriai kalbant apie jūsų saugumą. Nors metalas daugeliui asocijuojasi su pragmatiškumu, o ne grožiu, neverta nuvertinti estetinės metalinių turėklų pusės. Kaltinio metalo formos gali nustebinti jus savo įspūdingomis formomis.
Nerūdijančio plieno turėklai savo blizgesiu suteikia patalpoms šiuolaikiškumo. Taip pat produkcija iš šios medžiagos yra atspari aplinkos poveikiui, kas ją daro tinkama viešoms ir didelio žmonių srauto lankomoms vietoms. Juodojo metalo turėklai yra pigesni, bet labiau pažeidžiami ir turi kiek senamadiškesnį išorinį vaizdą. Visgi korozijos pavojų galima sumažinti naudojant specialius dažus. Juodojo metalo turėklai daigiausia naudojami daugiabučiuose namuose. Dar vienas variantas yra aliuminio turėklai. Jie taip pat yra atsparūs neigiamam aplinkos poveikiui, be to, lengvi ir nereikalaujantys papildomos priežiūros, o jų išorinis vaizdas tik nežymiai nusileidžia nerūdijančio plieno konstrukcijoms.

Plastikas
Plastikiniai turėklai greitu metu gali įsiveržti tarp lyderių. Ši medžiaga pasižymi atsparumu aplinkos poveikiui, ilgaamžiškumu ir lengvumu. Visgi, kalbant apie saugumą, plastikas, suprantama, nusileidžia konkurentams tvirtumu.

Stiklas
Šiuolaikinio interjero mėgėjai žvilgsnius kreipia ir į stiklines konstrukcijas. Galima teigti, kad asmenys, užsisakantys turėklus iš stiklo, didžiausią prioritetą teikia patalpų išvaizdai. Stiklinės konstrukcijos yra gerokai brangesnės nei, pavyzdžiui, iš nerūdijančio plieno. Pakankamą tvirtumą užtikrina turėklai iš 6, 8 ar 10 mm pločio stiklo. Patikimumą galima padidinti ir pasirinkus tinkamus tvirtinimo elementus.



Parašykite komentarą