Ką aplankyti Zarasuose?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Lietuvoje Zarasai yra gražus ir nuostabus kraštas. Jame yra daug ežerų ir nuostabi gamta. Zarasai yra labai gražus miestas, įsikūręs šiaurės rytų Lietuvoje, 3 km atstumu nuo sienos su Latvija. Nors miestas, palyginus su kitais, ir nedidukas – jame gyvena vos 8 000 gyventojų, jis yra Zarasų rajono savivaldybės centras, jame vyksta daug kultūrinių renginių.  Jei dar neteko pabūvoti Zarasuose būtinai ten nuvykite. Šiame straipsnyje pateiksime informacijos ką verta aplankyti Zarasų krašte.

Antalieptės apylinkėse yra nemažai senosios kultūros paminklų, piliakalnių.  Antalieptės vietovė pradedama minėti nuo 1600 m. Ukmergės pavieto teismų knygose. Šis kraštas yra turtingas savo istorija ir praeitimi. Ką domina senovės istorija, gali keliauti Į Antalieptes. Ten randama akmens, geležies ir žalvario daiktų fragmentų. Giliame Šavašos slėnyje XVI – XVII a. buvo pasislėpusi senovės lietuvių šventykla. Iš tų laikų dar išliko mitologinis Lūžų akmuo. Manoma, kad ir po krikščionybės atsiradimo čia ilgai negeso ugnis.  Rausvos spalvos akmuo ties viduriu turi griovelius.  Aplink rusvai pilkos spalvos akmenį iškasus tapo aišku, kad jis stovi kadaise iškastos duobės pakraštyje.  Duobės dugnas išgrįstas to paties akmens nuoskaldomis, kurių, kad jis lygiai stovėtų, rasta ir po akmeniu.

Pakankamai senas ir vertas dėmesio statinys yra Antalieptės bažnyčia. Manoma, kad ji buvo pastatyta iki 1685 metais. Vienuoliai buvo įkūrę parapinę mokyklą. 1804–1832 m. pastatytas mūrinis vienuolynas. Rusijos valdžia 1832 m. vienuolyną, parapinę mokyklą ir bažnyčią uždarė. Per Pirmąjį pasaulinį karą vokiečiai nuniokojo bažnyčią ir jos rūsius. 1918 m. bažnyčia grąžinta katalikams. Klebonas Stanislovas Stakele ėmėsi ją remontuoti: parūpino religinių rūbų, indų. Klebonas D. Vaitkevičius atstatė altorius. Klebonas Pranciškus Strakšas bažnyčią nutinkavo ir nudažė.

Zarasų miesto apžvalgos ratas. Lietuvoje unikalus ir analogų neturintis statinys yra 17 metrų aukščio ir net 34 metrų pločio, nuo jo atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei miesto apylinkes.  Nusileidus laipteliais žemyn galima keliauti ežero pakrantę juosiančiu taku. Nebuvo pamiršti ir mėgstantys pasėdėti – prie tako įrengti suoleliai, kur kiekvienas gali pailsėti ir tiesiog pamedituoti stebėdamas kraštovaizdį. Besilankantiems prie apžvalgos rato įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, jaukios vietos poilsiui. Naujojo lankytino objekto Zarasų apžvalgos rato architektas Šarūnas Kiaunė.Parašykite komentarą