Greitasis kreditas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Kone kiekvienas žmogus gali paprašyti greitojo kredito ir jį gauti. Jei anksčiau paskolos buvo suteikiamos tik po ilgo proceso, o dažnai paskolų paraiškos būdavo atmetamos, tai dabar greitąjį kreditą galite gauti vos per kelias minutes. Ir ne tik tai – tokį kreditą galite gauti net nepalikdami namų ar skolindamiesi nebūdami šalyje ir naudodamiesi sms žinutėmis. Greitasis kreditas yra itin greitas ir patogus būdas pasiskolinti, bet būtent toks greitis ir patogumas padaro šią paslaugą itin pavojinga. Per kiekvieną reklaminę pauzę televizijoje mes galime pamatyti net keletą greitųjų kreditų įmonių reklamų. Visa tai sukuria iliuziją, jog pinigai yra labai lengvai prieinami. Tačiau čia ir slypi visos šio kredito problemos.

Anksčiau paskolos ir kreditai buvo suteikiami tik bankų. Kadangi bankai turėjo konservatyvius skolinimo standartus, kiekvienas norintis pasiskolinti turėjo pereiti per ilgą procesą, kuriuo metu bankas turėjo įsitikinti, kad žmogus yra pajėgus paskolą grąžinti ir ją grąžinti laiku. Nors per 2000-2008 metų ekonominį bumą tie standartai suprastėjo, jam pasibaigus jie vėl tapo kur kas konservatyvesni. Tuo tarpu greitasis kreditas, kurį suteikia internetinės erdvės kreditoriai, yra švaistomas į kairę ir į dešinę. Toks greitasis kreditas yra suteikiamas be ilgesnių procesų pagalbos.

Tačiau būtent tai yra problematiška. Viena vertus greitieji kreditai yra labai patogi skolinimosi priemonė, bent jau todėl, kad nereikia ilgai laukti, kol jūsų paskola bus patvirtinta. Tačiau būtent tai reiškia, kad šie kreditai bus kur kas brangesni. Jei kreditorius nebando įsitikinti ar skolininkas sugebės grąžinti paskolą, tuomet jis privalo apsidrausti ir reikalauti didesnių palūkanų normų. Būtent todėl greitasis kreditas turi daug didesnes palūkanų normas lyginant su paprastąją paskola. Nėra neįprasta, kad procentai pasiekia net ir keletą šimtų!

Būtent tai reikia turėti omenyje kuomet svarstoma ar vertėtų skolintis greitąjį kreditą. Reklamos ir suteikiamas skolinimosi patogumas reiškia, kad pinigai tampa labai lengvai prieinami – mums užtenkta spustelti vos keletą mygtukų kompiuterio ar telefono klavietūroje ir viskas! Todėl dažnai prie greitojo kredito skolinimosi galima priprasti, lygiai taip pat kaip priprantama prie pokerio ar lažybų. Yra daugybė istorijų apie tai, kaip žmonės susigadino savo gyvenimus būtent todėl, kad greitieji kreditai buvo per daug lengvai prieinami.

Ką tokiais atvejais vertėtų daryti? Geriausia taisyklė yra tokia – skolinkitės tik tuomet, kai esate įsitikinę, kad jūsų pajamos bus pakankamos kreditui ir palūkanoms grąžinti laiku. Tuo tarpu jei esate studentas ar bedarbis arba nesate įsitikinęs savo darbo saugumu – laikykitės nuo skolinimosi atokiau, nebent jums to žutbūt reikia išgyenimui.Parašykite komentarą