Faktai apie kontraceptines piliules

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Kontraceptinės piliulės išsiskiria milžinišku populiarumu visame pasaulyje. Taip, ši kontraceptinė priemonė yra ganėtinai nepatogiai naudojama, kadangi reikia tiksliai laikytis nustatyto piliulių vartojimo grafiko, bet milžiniškas jų efektyvumas tai daugeliui moterų atperka. Tai nėra vieninteliai faktai, kuriuos rasite šiame straipsnyje – aptarsime dar bent keletą įdomybių apie kontraceptines piliules.

Kontraceptinės piliulės veikia stabdydamos ovuliaciją
Šis kontracepcijos būdas yra paremtas ovuliacijos stabdymu. Ovuliacija – tai procesas, kai kiaušinėlis yra išskiriamas į moters gimdą, o jį apvaisinus vyriškam spermatozoidui, moteris tampa nėščia. Yra kontracepcijos būdų, kurie stabdo spermatozoido patekimą, kai tuo tarpu šis darbą atlieką iš kitos pusės – jis stabdo kiaušinėlio išskyrimą, o net ir jį išskyrus neleidžia jam išlaikyti stabilumo, taip pat tirština ir gimdos gleives, kas iki minimumo sumažina moters apvaisinimo riziką.

Kontraceptinės piliulės – viena iš efektyviausių kontracepcijos priemonių
Kaip jau ir minėjome – kontraceptinės piliulės yra viena iš efektyviausių kontracepcijos priemonių, bet visi šie žodžiai būtų nieko verti, jei jų nepagrįstume statistika. Reali situacija yra išties džiuginanti – statistika rodo, jog jei kontraceptinės piliulės yra vartojamos tinkamai, jų efektyvumas siekia net 99 procentus atvejų, kas leidžia įvardinti šią kontraceptinę priemonę kaip vieną iš efektyviausių. Vis dėlto, norint džiaugtis šiuo išties dideliu efektyvumu, tenka susidurti su nedidele problema – preciziškai laikytis nurodymų naudojant kontraceptines piliules yra ne tik patartina, bet ir griežtai privaloma, kadangi jei tai nebus daroma, potencialus šios kontraceptinės priemonės efektyvumas gali sumažėti kone per pus – tuomet ko kaltinti dėl neplanuoto apvaisinimo tikrai nebebus.Parašykite komentarą