Dujiniai katilai – komfortas ir laiko taupymas

Turintys nuosavą namą, turi pasirūpinti ir tuo, kaip jį apšildyti. Ne paslaptis, kad šiandien egzistuoja ypač daug namų šildymo galimybių. Taigi, labai svarbu atsakingai įvertinti visas jas ir rinktis tinkamiausią. Katilai dujiniai yra pats geriausias pasirinkimas dėl daugelio priežasčių. Tad pats metas sužinoti priežastis, kodėl savo namams turėtumėte pasirinkti būtent šį įrenginį. 

Namai yra ta vieta, kurioje noriai leidžiame savo laiką, tačiau taip pat puikiai suprantame, kad gyvenimas tampa kur kas spalvingesniu bei įdomesniu, jei laiką leidžiame ir už namų ribų. Todėl daugelis žmonių mielai renkasi pačias įvairiais išvykas, keliones, kurios praturtina gyvenimą. Ir visa tai yra puiku, tačiau tuomet iškyla kitas klausimas: o kas pasirūpins namais, jei nuspręsite iš jų išvykti ilgesniam laikui? Gera žinia ta, kad dėl to nekils jokių nesklandumų, jei visada rinksitės sumanius sprendimus  savo namams. Vienas tokių ir yra dujiniai katilai, jie tikrai užtikrins jums laisvę bei nepriklausomybę, kadangi jus tikrai nereikės skirti daug savo laiko bei energijos namų šildymo procesui bei reguliavimui. 

Tačiau ir – dar ne viskas. Nereikia pamiršti, kad pasirinkusiems dujinius  šildymo katilus, nebetenka rūpintis ir kuru. Tai – atneša ypač daug įvairių privalumų. Visų pirma, jūs prisidedate prie gamtos išsaugojimo, kadangi galite atsisakyti kietojo kuro – malkų. Taip pat jums nebereikės eikvoti daugybės fizinių jėgų, kad atliktumėte kuro paruošimo darbus, pavyzdžiui, nebereikia malkų pjaustyti, kapoti ir t.t. Taip pat nebelieka ir su sandėliavimu susijusių rūpesčių – jums tiesiog nebereikia skirti vietos namų erdvėje malkų laikymui. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu pabrėžti, kad dujinis katilas neretai tampa ir kur kas mažesnes išlaidas užtikrinančiu pasirinkimu. 

Tačiau net ir tai – dar ne viskas. Ne paslaptis, kad namai yra priežiūros reikalaujanti erdvė. Tačiau kiekvienas iš mūsų norime, kad tos priežiūros reikėtų kuo mažiau ir, kad kuo daugiau laiko turėtume kitoms veikloms. Belieka tik pridurti, kad namai tikrai nereikalaus daug priežiūros, jei tik patys priimsite tinkamus sprendimus, pavyzdžiui, pasirinksite tinkamus gaminius. Na, o dujinis šildymo yra puikus to pavyzdys – priežiūros šis įrenginys pareikalaus tikrai labai mažai, tereikia vos vieną kartą metuose atlikti profilaktikos darbus.

Taigi, kaip matyti, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl turėtumėte rinktis dujinį katilą. Visų pirma, toks pasirinkimas jums leis atsisakyti kietojo kuro, tad prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Taip pat svarbu pabrėžti, kad nebeliks ir daug fizinių jėgų pareikalaujančių darbų, tarkime malko pjaustymo ar kapojimo; nebereikės ir papildomos erdvės, kad galėtumėte tas malkas sandėliuoti. Na, ir, žinoma taip pat svarbu pabrėžti, kad toks pasirinkimas jums suteiks ypač daug laisvės- jums nereikės skirti daug laiko namų šildymo procesui bei jo kontrolei, o profilaktinės priežiūros darbus reikės atlikti tik kartą per metus. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad šie įrenginiai yra įvairių modelių, galingumo, komplektacijos. Kondensaciniai, momentiniai, turintys integruotus šilumokaičius arba papildomą vandens talpa – galimi taip pat. Taigi, pasirinkimas yra  iš tiesų labai didelis, tad galite būti tikri – rasite tokį, kuris geriausiai pateisins jūsų šeimos poreikius namams.


Koks yra optimalus drėgmės lygis namuose

Ar žinojote, kad žmogaus organizmui įtaką daro ne tik tai, kad patalpose oras gali būti per vėsus arba per karštas, tačiau taip pat ir didelis sausumas arba drėgmė – tokia pati didelė problema. Tai, jog tinkamas namų mikroklimatas apima ne tik temperatūrą, tačiau ir drėgmės lygį – vis dažniau kalba medikai, kurie teigia, kad per didelė arba per maža drėgmė gali būti daugelio ligų priežastis. Tad užtikrinti optimalų jos kiekį – būtina.

Užtikrinus tinkamą drėgmės lygį namuose – gali kur kas labiau pagerėti gyvenimo kokybė. Nors įrenginys, kuris matuoja ir drėkina arba sausina orą – gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau jo reikšmė – pajuntama greitai ir, tikėtina, kad tik į gerą pusę.

Kokia turėtų būti optimali drėgmė patalpose?

Jeigu norite gerai jaustis – tokiu atveju Lietuvos nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras rekomenduoja patalpose laikyti drėgmę, kuri svyruoja nuo 40 iki 60 procentų. Optimalus variantas yra 50 procentų, kurie atitinka žmogaus organizmo poreikius. Kai yra per sausa arba per drėgna – dažniausiai žmogus jaučiasi blogai.

Optimalaus drėgmės kiekio palaikymas yra svarbus visiems asmenims, tačiau ypač – kūdikiams, vaikams, taip pat, būsimoms mamoms, galiausiai, senyvo amžiaus asmenims bei tiems, kurie turi alergijų.

Patalpų drėgmės lygio nustatymas

Jeigu norite tiksliai sužinoti – koks yra drėgmės kiekis Jūsų namuose – tam reikalingas specialus prietaisas higrometras. 

Žinoma, kartais organizmas geriausiai išduoda, kad namų patalpoje drėgmė yra netinkama. Tai yra labai sausa oda arba pelėsis bei daugelis kitų smulkmenų, kurios turėtų paskatinti žmones susimąstyti.

Sauso oro patalpose požymiai

Ryškiausi per daug sausą patalpos orą išduodantys požymiai:

 • Išsausėja viršutinio kvėpavimo takų gleivinė.
 • Padažnėja susirgimai peršalimo ligomis.
 • Pradeda perštėti akis.
 • Skauda gerklę.
 • Išsausėja oda.
 • Sunku miegoti.
 • Dažnai skauda galvą.
 • Padidėja statinis elektros krūvis ir tai matyti liečiant drabužius, plaukus.
 • Ir kiti požymiai.

Per drėgno oro patalpose požymiai

Tai, kad namuose yra per daug drėgmės, labiausiai išduoda:

 • Atsiradęs pelėsis.
 • Galvos skausmas.
 • Dažnas peršalimas.
 • Kylančios alergijos.
 • Ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per sausa?

Jeigu patalpoje yra labai sausa – tokiu atveju geriausia drėgmės lygį kelti su specialiais oro drėkintuvais. Būtina reguliariai vėdinti patalpas. Labai gerai, kai padaromas skersvėjis, kuris ne tik suteikia patalpai daugiau drėgmės, tačiau taip pat ir pašalina bet kokius nemalonius kvapus. Dubuo su vandeniu arba drėgni rankšluosčiai – taip pat nebloga drėgmės kėlėjo alternatyva. Žalieji augalai, kuriuos reikia dažnai laistyti – gali pakelti kambario drėgmės lygį: dracenos, vėzdūnės, fikusai, monsteros ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per drėgna?

Jeigu patalpose yra per daug drėgna – tokiu atveju labai pagelbės oro sausintuvas. Drėgnumas dažniausiai kaupiasi ir tada, kai patalpos yra prastai vėdinamos, tad siūlome tai daryti dažniau. Oro kondicionieriai/šilumos siurbliai oras-oras turi drėgmės surinkimo funkciją, kuri efektyviai šalina drėgmę iš patalpų. Žinoma, drėgnumas atsiranda ir dėl to, kad namai per minimaliai šildomi, tad reikalingos geros šildymo sistemos, pavyzdžiui, šilumos siurbliai oras-oras. Jeigu namuose yra per drėgna dėl tam tikrų techninių būsto defektų – reikia juos sutvarkyti.Labai didelę teigiamą įtaką turi oro kondicionieriai. Įsigykite juos patikimose prekybos vietose ir sukurkite tokią namų aplinką, kurioje gerai jausis ir kūnas, ir siela. Detaliau susipažinti su smulkmenomis galima internetu ir apsispręsti – dažniausiai tampa paprasta.


KOKIĄ LIETAUS NUVEDIMO SISTEMĄ PASIRINKTI?

Kokybiška lietaus nuvedimo sistema yra itin svarbi pastatų konstrukcijos dalis, montuojama tam, kad būtų galima surinkti lietaus ir sniego tirpsmo vandenį bei tikslingai jį nukreipti numatyta linkme. Lietaus ar sniego tirpsmo vanduo gali ženkliai sutrumpinti pastato fasado, jo cokolio bei nuogrindos tarnavimo laiką, o štai tvarkinga lietaus nuvedimo sistema šią problemą efektyviai išsprendžia.

Plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos – pagrindinės lietaus nuvedimo sistemų rūšys

         Lietaus nuvedimo sistemų gamybai yra naudojamos įvairios medžiagos kaip, pavyzdžiui, plastikas (PVC), aliuminis, varis, lakštinis plienas, titano cinkas. Kiekviena gamybos medžiaga pasižymi specifinėmis savybėmis, nuo kurių taip pat priklauso ir visos lietaus nuvedimo sistemos savybės. Lietuvoje populiariausios yra iš plastiko bei lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos.

Kuo plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos skiriasi viena nuo kitos?

           Žinoma, akivaizdžiausias jų skirtumas yra gamybos medžiaga. Šios dvi sistemos skiriasi ir kitomis savo savybėmis. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos gali būti naudojamos visų tipų stogų konstrukcijoms. Pakankamai nesunkiai sumontuojama plastikinė lietaus nuvedimo sistema yra pigesnė, nes, palyginus su iš lakštinio pieno pagaminta lietaus nuvedimo sistema, nėra tokia ilgaamžė. Ekspertai pažymi, kad šios rūšies lietaus nuvedimo sistemos yra jautrios oro sąlygoms. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos, esant aukštai oro temperatūrai, plečiasi, o šaltyje – traukiasi, o tai gali sąlygoti šios sistemos nesandarumą. Iš plastiko pagaminta lietaus nuvedimo sistema yra atspari druskingam orui, jos taip pat neveikia ir korozija. Ši lietaus nuvedimo sistema yra labai „tyli“, t. y., lyjant lietui nesigirdi jokio nepageidautino triukšmo. Kalbant apie iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemas, būtina paminėti, kad jos puikiai tinka keramikinių, betoninių, bituminių čerpių, skardos ir kt. stogams. Šios rūšies lietas nuvedimo sistema pasižymi itin stipria konstrukcija bei atsparumu lauko ir oro sąlygoms, kas sąlygoją didelį iš lakštinio plieno pagamintos sistemos patvarumą ir ilgaamžiškumą. Ekspertų teigimu, iš lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos praktiškai tarnauja iki 100 metų. Iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemos dalis, t. y. metalinius latakus, lietvamzdžius, piltuvus, alkūnes ir kitus būtinus elementus įsigykite pas mus.

Į ką atsižvelgti, renkantis lietaus nuvedimo sistemas?

           Renkantis lietaus nuvedimo sistemas, reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmasis iš jų – lietaus nuvedimo sistemos pagaminimo medžiaga. Kaip jau žinote, nuo gamybos medžiagos priklauso lietaus nuvedimo sistemos savybės, todėl šiam kriterijui skirkite bene didžiausią dėmesį. Kitas kriterijus – tai estetinės savybės. Lietaus nuvedimo sistema turėtų būti derinama prie namo stogo arba kitų eksterjero detalių. Tokiu būdu „neišdarkysite“ bendro pastato eksterjero vaizdo.

Kokia yra lietaus nuvedimo sistemos įrengimo eiga?

                 Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte atlikti, yra stogo, ant kurio ruošiamasi montuoti lataką, krašto ilgio matavimas. Antrasis žingsnis – latako pakilimo ir nuolydžio formavimas. Pažymėtina, kad tam, jog latake neužsilaikytų vanduo, įrengiant latakus, ties centrine dalimi reikėtų suformuoti minimalų pakilimą, o ties kraštais – nuolydį. Trečiasis žingsnis – latakų santakos ir lietvamzdžių montavimo darbai. Šie elementai yra montuojami pastato kraštuose.


Kodėl namuose verta turėti siurblį robotą?

Palyginti ne taip seniai mūsų šalies prekybos vietose atsiradę siurbliai robotai iš pradžių buvo prabangos prekė. Per gana trumpą laiką ji pelnė naudotojų simpatijas dėl plataus savo privalumų spektro, o šiandien dar džiugina ir kur kas palankesnės kainos, todėl šį namų pagalbininką gali įsigyti daugelis. Jei dar dvejojate, pateikiame kelis aspektus, kurie galbūt padės apsispręsti.

Efektyvus laiko taupymas

Gerai žinote, kad nors siurbimui skiriamas laikas priklauso nuo siurbiamo ploto, visgi šiam darbui, tikėtina, sugaištate nemažai savo laiko. Taigi galimybė dirbti kitus darbus ar tiesiog ilsėtis ir tuo metu mėgautis tvarka namuose tikrai vilioja, tiesa? Būtent tokį privalumą dovanos siurblys robotas – kol jis rūpinsis grindų švara, Jūs galėsite atlikti kitus darbus ar tiesiog mėgautis poilsiu, skirti laiko sau, šeimai.

Privalumas, jei namuose yra vaikų

Siurblys robotas savo privalumais džiugins tada, jei namuose turite vaikų ar besišeriančių augintinių. Tokiu atveju namus siurbti reikia kasdien, o laiko tam stokojama. Tad be Jūsų pastangų veikiantis siurblys bus puikus pasirinkimas.

Paprastumas ir komfortas

Siurbliai robotai veikia labai paprastai, jų nereikia stumdyti taip, kaip įprastų siurblių, todėl garantuojamas maksimalus patogumas. Nustatykite parametrus ir viskas – tai visa, ką Jums reikia padaryti. E. parduotuvėje https://www.bite.lt/aksesuarai/siurbliai-robotai rasite ir išskirtinėmis savybėmis pasižyminčių išmaniųjų siurblių robotų, kurie stebins savo funkcionalumu, juos galėsite valdyti per mobiliąją programėlę, kas garantuos dar didesnį patogumą.

Ryte – tvarkingi namai

Šie siurbliai yra išmanūs, išsikraunant baterijoms ar baigę darbą jie patys grįžta į savo krovimo stotelę. Tad daugeliui patinka tai, jog siurblį robotą galima įjungti prieš einant miegoti, o ryte džiaugtis švariais namais.


Gera vieta – geri namai

Vieta yra vienas svarbiausių dalykų, renkantis naują gyvenamąją vietą. Kaune esama vienuolikos savivaldybių. Visos jos skiriasi ne tik atstumu iki miesto centro, bet ir kitokiomis unikaliomis ypatybėmis. Nauji butai Kaune siūlomi įvairiose miesto dalyse. Vis dėlto šiuo metu pastebima tendencija: ypač daug naujų butų laukia savųjų šeimininkų Dainavoje, Aleksote ir Žaliakalnyje. Tačiau kas žinoma apie šiuos Kauno mikrorajonus? https://www.kambariokai.eu/buto-pardavimo-planas/ Dažniausiai tokios žinios yra fragmentiškos. O juk nuo mikrorajono ypatybių priklauso pasitenkinimas gyvenamąja vieta.

Baltų galios beieškant

Dainava, kaip byloja istorija, yra baltų genčių vietovė. Šioje vietoje, dabar besisiejančioje su Dzūkija, kadaise gyveno dainuviai, jotvingiai, sūduviai ir kitos gentys. Tai – tarsi baltų galios centras. Todėl nenuostabu, kad šiuo vardu pavadinamos miestų dalys. Nauji butai Kaune, Dainavoje, pirkėjams šiandien siūlomi kone dažniausiai. Šis laikinosios sostinės mikrorajonas pradėtas statyti dar 1963-iaisiais metais. Šiuo metu tai – viena didžiausių miesto seniūnijų.

Naujakuriai mielai renkasi šį Kauno mikrorajoną dėl unikalių privalumų. Dainavoje plyti du parkai, tenkinantys gamtos mėgėjų poreikius. Taip pat čia gausu mokyklų ir darželių, tad tai – puiki vieta jaunoms šeimoms įsikurti. Be to, šiame mikrorajone yra daugybė prekybos, verslo ir pramogų centrų. Todėl šį mikrorajoną galima rinktis ir kaip esantį netoli darbovietės. Šioje Kauno vietoje nesunku rasti ir poilsio, ir aktyvios veiklos zonų. Ko gero, tai pagrindinės priežastys, dėl kurių šis mikrorajonas yra toks mėgiamas.

Ten, kur miestas – kaip ant delno

Ar žinojote, kad Aleksotas kadaise buvo žinomas kaip Svibrigala? Nors šiai Kauno vietovei jau daugybė šimtmečių, Aleksotas įprastąjį pavadinimą įgavo tik XVI amžiuje. Nuo garsiosios apžvalgos aikštelės į miestą gali pažvelgti daugybė žmonių. Čia atsiveria nuostabus vaizdas tiek į upes, tiek į Senamiestį ir kitas Kauno miesto dalis. Todėl tie, kuriems aktualūs nauji butai Kaune, mielai domisi galimybe gyventi būtent čia. Aleksotas įdomus ne vien natūralios gamtos mėgėjams (čia kalvas puošia daugybė medžių). Šiame mikrorajone galima susipažinti su aviacija, stiklo gamybos ypatybėmis. Be to, atstumas iki centro nuo Aleksoto itin nedidelis. Todėl tai – puikus variantas, norintiems suderinti gamtos žavesį su aktyviu miesto gyvenimu.

Šalia svarbių kelių

Žaliakalnis – taip pat vienas didžiausių Kauno mikrorajonų. Tačiau tai yra kone prestižiškiausia vieta gyventi visoje laikinojoje sostinėje. Nauji butai Kaune, Žaliakalnyje, yra itin patrauklūs. Čia, kur kadaise ošė lapuočių miškas, ėmė tiestis visai Lietuvai svarbūs keliai. Šalia jų ir kalno šlaituose  pamažu ėmė kurtis žmonės. Namų vis daugėjo, jie jungėsi į vieną darnų miesto organizmą. Galų gale šią gyvenvietę pripažino valdžia. Šiuo metu Žaliakalnis yra unikalus senoviniais mediniais namukais, inteligentiškais gyventojais, itin patogia infrastruktūra, tiksliu geometrišku planu, žaluma (čia daugybė medžių ir sodų), mažu atstumu iki Kauno centro. Žaliakalnyje yra visko, ko gali prireikti tiek jaunam, tiek vyresniam miesto gyventojui.

Taigi, Kaune esama labai skirtingų, tačiau patrauklių mikrorajonų. Nauji butai arba namai Kaune vilioja išmėginti gyvenimą tiek miegamuosiuose, tiek arčiau centro esančiuose mikrorajonuose. Čia kiekvienas gali rasti tai, kas jų namus paverstų vieta, kurios palikti nesinorėtų niekuomet. O padėti apsispręsti dėl asmeniškiausios Kauno vietos – namų – gali netgi nedidelės žinios apie dominančias miesto dalis.
Virtuvės dizainas

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai gali būti prie vienos sienos, prie dviejų sienų, būti „U“ formos ir/ar turėti sukurtą baldų salą (kai baldai neliečia sienos, atitraukti nuo kitų). Vaikai virtuvėje Visais atvejais svarbu atsižvelgti į pradinius virtuvės elementus:

 • Dažniausi darbo centrai – šaldytuvas, viryklė, plautuvė – turi šalia turėti tuščius darbo paviršius, laisvą stalviršį. Taip pat svarbu įvertinti atstumą nuo tolimiausio iki artimiausio darbo centro.
 • Įvertinti patalpos vėdinimą: ar langas yra toli nuo kepimo paviršiaus, orkaitės ir mikrobangų krosnelės. Tada atitinkamai rinktis gartraukio rūšį ir galingumą.
 • Apšvietimas. Net ir galingas patalpos apšvietimas nepadaro virtuvės darbastalių tinkamai apšviestų, Jums būnant virtuvėje atsiranda šešėliai. Tad reikia pasirūpinti  apšvietimu po pakabinamomis spintelėmis, kaip halogenais, dienos šviesos lempa, ksenonų ar fluorasenciniu apšvietimu.
 • Smulkmenos, kurios taip pat reikalauja dėmesio: tinkama vieta šiukšliadėžės spintelei ir jos dydis. Tas pats ir indų džiovyklai.

Kiekviena virtuvė yra atskiras meno kūrinys, kiekviena reikalauja savitų sprendimų. Tiesiog prašome kūrimo procese neskubėti, atpalaiduoti kūrybiškumą ir leisti įvertinti kiekvieną smulkmeną.

Projektai sukurti su baldams ir interjerui skirta trimačio 3D vaizdo programa. Iš pradžių atkuriama Jūsų virtuvės patalpa, sužymimi elektros, vandens ir kiti išvedimai. Tuomet prasideda įdomusis virtuvės baldų planavimas, kuris užbaigiamas atitinkamo dekoro, spalvų parinkimu.
Pamatų pasirinkimas: praktiškos pastabos ruošiantiems statyti namus

Ruošiantis statyti namus yra tiek daug darbų ir sprendimų, jog galva lengvai gali apsisukti. Natūralu, juk namą dažniausiai statome kartą – du gyvenime, tad visos sritys yra naujos, aptariamos pirmą kartą. Todėl praktiškų patarimų, kurie padėtų nukreipti mintis ir darbus tam tikra linkme, tikrai niekada nebus per daug. Šį kartą bus aptariami pamatai, jų pasirinkimas ir svarba visam namo stabilumui.

statybos

Kokių pamatų reikia – palikite spręsti specialistui

Yra skirtingų pamatų rūšių ir jų pagrindinis skirtumas nėra kaina, nors būtent pagal ją daugelis ir nori rinktis pamatus. Deja, toks pasirinkimas gali skaudžiai kainuoti vėliau, jau pastačius namą. Todėl renkantis pamatus namui, reikia ne klausyti draugų ar kaimynų, kurie pasakoja apie stebuklingus, pigiai kainavusius pamatus jų namui, o pamatų parinkimą palikti konstruktoriui. Pamatai parenkami ne pagal namo projektą (nors į tai reikia atsižvelgti), tačiau pagal sklype esantį gruntą, jo tvirtumą ir pastato apkrovas. Tik ištyrus gruntą, jo sudėtį ir savybes galima priimti teisingą sprendimą.

Namas sėda ne dėl silpno pamato, o dėl grunto

Dažnai esant stipriam namo sėdimui kaltinamas pamatas ir pamatą lieję darbininkai. Tačiau iš tikro kaltas gruntas ir sprendimą kokius pamatus lieti priėmę savininkai, neatlikę grunto tyrimų. Kuo gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, jog namas sės. Tačiau net ir silpnam gruntui yra sprendimas, tereikia pasirinkti tinkamos rūšies pamatus.

Populiariausi juostiniai ir gręžtiniai pamatai

Lietuvoje išskiriami du populiarūs pamatų tipai: juostiniai pamatai ir gręžtiniai pamatai. Juostiniai dažniausiai naudojami sunkiems, masyviems pastatams, statomiems iš mūro su, gelžbetonio perdangomis. Tuo tarpu gręžtiniai pamatai yra greitai įrengiami, nebrangūs ir rekomenduojami išskirtinai lengviems pastatams, pavyzdžiui, karkasiniams, rąstiniams namams.

Netaupykite pamatų sąskaita

Galite taupyti apdailos, tačiau ne pamatų sąskaita. Jei nėra ypatingai ryškaus kainų skirtumo skirtingiems pamatams, rinkitės tvirtesnius. Taip pat nepamirškite, jog pamatų tvirtumą lemia ir betono markė bei armatūra, tad nereikėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.
Grindų danga daugiausiai priklauso nuo patalpų paskirties

Grindų dangaKuomet planuojami statybos darbai reikia labai daug ką apgalvoti, nes vėliau jau gali būti per vėlu. Visgi, grindų danga iki galo dažnai nepasirenkama prieš statybas, o nusprendžiama eigoje. Gal ir nekiltų pernelyg didelių problemų dėl to, tačiau pasiliekama per mažai laiko apsisprendimui, gali nelikti laiko laukimui, kol norima grindų danga bus pagaminta, tad renkamasi iš to kas yra.

Kambariuose

Kambariuose norisi šiltos, jaukios grindų dangos, todėl vyrauja medinės parketlentės ar bent jau laminatas. Tokios grindys puikiai tinka namuose ar jaukiuose biuruose, tačiau dažnai jos nėra pritaikytos dideliems žmonių srautams, sunkiems kroviniams. Biurai, prekybinės patalpos tokios grindų dangos vengia ir dėl sudėtingo valymo.

Laiptinės, bendros patalpos

Laiptinės valymasĮvairios bendros patalpos, pavyzdžiui, laiptinės greit apsineša, išsipurvina, todėl grindų danga turi būti ir atspari dėl srauto, ir lengvai valoma. Laiptinių valymas gali būti pigesnis jei parinkta lengvai prižiūrima grindų danga, o jei pasirinksite neapgalvoję už laiptinės priežiūrą gali tekti pakloti gerokai daugiau nei planuojate.

Garažai

Garažuose, sandėliuose ir kitose patalpose, kur vyrauja dideli svoriai, svarbus grindų dangos tvirtumas ir atsparumas. Be to, garaže turi būti tokia danga, kuri atspari skysčiams, purvui, kadangi automobilis švariais ratais būna tik ant konvejerio. Taigi, pagalvokite apie tai įsirenginėdami garažą, sandėliuką ar sandėlį.

Terasos, balkonai

Vasaros terasos, balkonai, lodžijos – smagi vieta leisti šiltas dienas ar vakarus, tačiau grindų danga čia yra viena pirmųjų, kuri susigadina. Dėl to kaltas ne oras ar statybininkai, o tas, kuris parinko grindų dangą. Labai dažnai įsigyjamos lentos ir jos impregnuojamos, tačiau pamirštama papildomai naudoti priemones per laiką. Be to, kur kas atsparesnės yra būtent terasinės lentos, kurios jau paruoštos naudojimui ne itin palankiomis sąlygomis, tačiau taupumo sumetimais dažnai pasirenkamos paprastos lentos ir jos paruošiamos savarankiškai.

Priežiūra

Kad ir kokiose patalpose įrenginėjate grindis, nepamirškite, kad vėliau bus būtina jų priežiūra. Parketas yra šlifuojamas ir vaškuojamas, laminatas yra labai neatsparus drėgmei, todėl turėsite pasirūpinti, kad niekur nesikauptų vandens lašeliai, terasų lentas būtina reguliariai impregnuoti, laiptinių valymas neišvengiamai svarbus, kitaip jau labai greitai neatpažinsite savo laiptinės… Tačiau viską galite labai supaprastinti jei rinksitės tinkamai – vonioje verčiau dėsite plyteles nei laminuotą grindų dangą, laiptinėje pasirūpinsite lengvai valomomis grindimis, teresas iš karto įrengsite kokybiškai, o garaže padarysite skysčių nutekėjimo sistemas. Apgalvokite iš anksto ir bus lengviau vėliau.
Inžinerinis tinklų projektavimas – svarbu kiekvienoms statyboms

Tinklu projektavimas

Kiekvieno pastato, nesvarbu, kokios paskirties jis bebūtų – gyvenamasis namas, daugiabutis, biurų kompleksas, rekonstruojama pilis ar prekybos centras, statybos pradedamos nuo išsamaus techninio projekto sudarymo. Tai būtina darbų pradžios dalis, kurioje idėjos įgauna fizinę formą ir tampa konkrečiomis bei apčiuopiamomis. Techniniame plane suprojektuojamas ne tik būsimas statinys kaip architektūrinis vienetas, taip pat atliekamas ir inžinerinių tinklu projektavimas – pradedant elektros instaliacija, baigiant vandentiekio sistema.

Inžinierių ir konstruktorių komanda, naudodamasi naujausiomis kompiuterinėmis programomis sukuria sklypo ir jame stovėsiančio pastato 3d modelius ir brėžinius, išsamiai detalizuojančius visus svarbiausius aspektus:

 • Šildymo tinklai. Kaip pastatas bus šildomas – prijungiamas prie bendros miesto šildymo sistemos ar naudosis autonominiu šildymu dujomis, kietu kuru ar kitomis medžiagomis.
 • Vėdinimo sistemos. Tai ypač aktualu daugiabučių namų statyboje, kadangi kiekviename bute ar kitoje patalpoje siekiama užtikrinti pastovią temperatūrą, kuri smarkiai nesvyruotų nepriklausomai nuo temperatūros pokyčių lauke.
 • Oro kondicionavimo sistemos projektuojamas norint užtikrinti oro cirkuliaciją pastate.
 • Vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai. Šiuo atveju renkamasi ar pastatas bus prijungtas prie miesto vandentiekio, ar prie kito vandens šaltinio – šulinio ar gręžinio. Projektuojamas ir nuotekų šalinimo tinklas su vamzdynų sistema.
 • Automatinės gaisrų gesinimo sistemos. Didžiojoje dalyje naujos statybos pastatų įrengiama priešgaisrinės apsaugos sistema ir automatinė gaisrų gesinimo sistema. Ši prevencija gelbsti ir pastatus, ir jame įsikūrusių žmonių turtą.
 • Elektros tiekimo tinklai (elektrotechnika). Projektuojami ir elekros tiekimo tinklai – namo prijungimas prie tinklo, elektros sitemos išdėstymas pastate, apsprendžiama viskas nuo prijungimo, iki rozečių įrengimo kambariuose ir elektros skydinių įrengimo vietų.
 • Telekomunikaciniai tinklai. Šioje projekto dalyje atliekamas nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų perdavimo radijo ryšio pagalba projektavimas, taip pat televizijos kabelinių tinklų, kompiuterinių tinklų, telefonų tinklų, personalo iškvietimo sistemų, vaizdo bei garso telefonspynių sistemų bei šviesolaidinio ryšio tinklų projektavimas.

Norėdami, kad sudarytas techninis planas atitiktų visus reikalavimus ir juo vadovaujantis būtų galima žingsnis po žingsnio nuosekliai vykdyti statybos darbus, kreipkitės tik į savo srities specialistus. Jie ne tik padės išspręsti visus inžinerinius klausimus, tačiau taip pat projekte nurodys ir statybai naudotinų medžiagų kiekį, parekomenduos geriausią statybų rangovą.
Jei persikeliate į nuosavą namą

Kiemo vartai

Nors urbanizacijos procesai kasmet spartėja ir vis daugiau žmonių persikelia gyventi į didmiesčius, negalima pamiršti, kad plečiasi ir nuosavų namų kvartalai. Tai rodo, kad žmonės pavargsta nuo gyvenimo daugiabučiuose ir nori daugiau privatumo bei erdvės. Žinoma, kad šiuos reikalavimus gali patenkinti tik nuosavas namas.

Todėl jei ir jūs neseniai įsigijote nuosavą namą, šalia kurio taip pat yra ir šiek tiek laisvos žemės, turbūt pradedate galvoti apie begalę darbų, kuriuos žadate greitu metu įgyvendinti. Skirtingai nei bute, nuosavame name kiekvienas šeimininkas turi kur kas daugiau užduočių, kurias reikia reguliariai atlikti. Tai visiškai natūralu – didesnis gyvenamasis plotas, kitoks patalpų išplanavimas ir nuosavas kiemas, kurį tiek artėjant vasarai, tiek ir vasaros sezonu reikia kruopščiai prižiūrėti.

Nors visa tai atima nemažai laiko, daugeliui žmonių tai yra didelis malonumas. Trumpiau tariant, tokiu būdu jie smagiai leidžia laisvalaikį su savo šeima – ypač tuomet, kai atliekami įvairūs namo aplinkos tvarkymo darbai. Tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vieno svarbaus elemento, be kurio šiandien sunkiai įsivaizduojamas bet kuris nuosavas namas. Tai yra tvora, kuria apjuosiame visą namo teritoriją.

Be abejo, galite sakyti, kad tokiu atveju save apribojame ir įspraudžiame į griežtus rėmus, tačiau jei mūsų nuosavas namas stovi netoliese kitų namų, tokiu atveju apsitvėrimas tvora yra pats tinkamiausias sprendimas, jei norime, kad į mūsų valdas nepatektų pašaliniai asmenys ir įvairūs laukiniai gyvūnai, kurie gali ištrypti mūsų išpuoselėtą veją ir sugadinti kitas lauko detales.

Žinoma, savo teritoriją apjuosus tvora, reikia išspręsti ir vartų klausimą. Šiandien kiemo vartai gali būti tiek atveriami rankiniu būdu, tiek ir atidaromi automatiškai, naudojant nuotolinio valdymo pultelį. Pastarasis sprendimas yra dažniausias. Vartotojai visiškai nenori kaskart prireikus atidaryti vartus, visą tai atlikti fiziškai, todėl kur kas dažniau montuojami automatiniai kiemo vartai, kurie atsidaro elektroniniu būdu. Be to, tai labai saugu ir praktiška. Jei turite mažamečių vaikų ar augintinių, galite būti ramūs, kad automatinių vartų jie tikrai nesugebės atverti.