Įmonės steigimas – 7 patarimai, kaip viską pradėti teisingai

Steigiate savo įmonę? Paklausykite kitų žmonių patarimų iš karčios patirties – gal kažkas bus naudinga, galbūt kažko dar nebūsite girdėjęs. Pateiksime juos net septynis.

  1. Iš karto pradėkite savo verslą su individualia veikla. Kai kuriuose versluose yra ne pro šalį išbandyti save ir savo jėgas. Tam nebūtina steigti UAB, pakanka išsiimti individualios veiklos pažymą ir padirbėti kurį laiką su ja. Aišku, jei tai pavienis darbas. IV tinka elektroninei prekybai, praktiškai visiems amatams, konsultacijoms, kai kurioms gamybos sritims. Vėliau galėsite nuspręsti, kaip verslas turėtų vystytis.
  2. Įmonės steigimas prasideda nuo verslo formos pasirinkimo, o ne pavadinimo. Pirmiausia nuspręskite, kokia tai bus verslo forma – UAB, MB, IĮ ar VšĮ. Tai padės padaryti informacijos gausa internete.
  3. Konsultuokitės. Paskambinę bet kuriems įmonių steigėjams, gausite nemokamą konsultaciją, kurios metu galėsite pateikti norimus klausimus ir gauti atsakymus iš žmonių, kurie nesuinteresuoti nei padėti, nei pakenkti jūsų verslui.
  4. Pasidomėkite galimybe steigti įmonę nemokamai. Kol kas tai dar įmanoma, nes Ūkio ministerija dalina „ verslo krepšelius“, kurie apmoka steigėjams (tiesa, ne visiems, o tik tiems, kas dalyvauja šiose programose) steigimo išlaidas. Taip jums įmonės steigimas nieko nekainuoja, o steigėjas atlieka paslaugą motyvuotai, o ne kaip kokią labdarą.
  5. Pasigalvokite, kaip save pozicionuosite. Gal turėsite savo prekės ženklą. Tokiu atveju įmonės steigimas yra ilgesnis variantas pradėti verslą. Jei pavadinimas nesvarbus, galite tiesiog nusipirkti įmonę, nevykdžiusią jokios veiklos ir jau po poros dienų pradėti darbą.
  6. Įmonės pavadinimai turi būti sugalvoti keli. Ir lietuviški. Nevenkite originalių pavadinimų – taip galite atkreipti aplinkinių dėmesį. Svarbu juos susirašyti prioritetine tvarka. Jei pirmasis bus užimtas, antrasis greičiausiai bus laisvas, o trečiasis tai jau tikrai…
  7. Pasirūpinkite elektroniniu parašu. Jį išduoda mobilieji operatoriai ir kitos įstaigos, todėl iš anksto pasirūpinkite. Elektroninis parašas praves ne tik steigiant verslą, bet ir pasirašinėjant kitus dokumentus.

Patarimus žarstyti galime į kairę ir į dešinę, tačiau pateikėme čia tuos, kurių paprastai daugelis verslininkų viešai neaptarinėja. Įmonės steigimas bus sklandesnis, jei iš karto kreipsitės į profesionalus. Taip sutaupysite savo brangaus laiko ir nervų.