Virtuvės dizainas

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai gali būti prie vienos sienos, prie dviejų sienų, būti „U“ formos ir/ar turėti sukurtą baldų salą (kai baldai neliečia sienos, atitraukti nuo kitų). Vaikai virtuvėje Visais atvejais svarbu atsižvelgti į pradinius virtuvės elementus:

  • Dažniausi darbo centrai – šaldytuvas, viryklė, plautuvė – turi šalia turėti tuščius darbo paviršius, laisvą stalviršį. Taip pat svarbu įvertinti atstumą nuo tolimiausio iki artimiausio darbo centro.
  • Įvertinti patalpos vėdinimą: ar langas yra toli nuo kepimo paviršiaus, orkaitės ir mikrobangų krosnelės. Tada atitinkamai rinktis gartraukio rūšį ir galingumą.
  • Apšvietimas. Net ir galingas patalpos apšvietimas nepadaro virtuvės darbastalių tinkamai apšviestų, Jums būnant virtuvėje atsiranda šešėliai. Tad reikia pasirūpinti  apšvietimu po pakabinamomis spintelėmis, kaip halogenais, dienos šviesos lempa, ksenonų ar fluorasenciniu apšvietimu.
  • Smulkmenos, kurios taip pat reikalauja dėmesio: tinkama vieta šiukšliadėžės spintelei ir jos dydis. Tas pats ir indų džiovyklai.

Kiekviena virtuvė yra atskiras meno kūrinys, kiekviena reikalauja savitų sprendimų. Tiesiog prašome kūrimo procese neskubėti, atpalaiduoti kūrybiškumą ir leisti įvertinti kiekvieną smulkmeną.

Projektai sukurti su baldams ir interjerui skirta trimačio 3D vaizdo programa. Iš pradžių atkuriama Jūsų virtuvės patalpa, sužymimi elektros, vandens ir kiti išvedimai. Tuomet prasideda įdomusis virtuvės baldų planavimas, kuris užbaigiamas atitinkamo dekoro, spalvų parinkimu.


Šaldytuvų taisymas: kaip prižiūrėti šaldytuvą, kad jo neprireiktų?

maistas
Šaldytuvų taisymas Panevėžyje bei kituose Lietuvos miestuose kainuoja nepigiai, todėl svarbu tinkamai rūpintis šaldytuvu, kad jis sėkmingai atliktų savo funkcijas ir „neišeitų į pensiją“ anksčiau laiko. Nemažai daliai žmonių atrodo, kad šaldytuvą pakanka tik kelis kartus per metus išvalyti ir jis sėkmingai dirbs. Netiesa! Štai keletas pagrindinių šaldytuvo priežiūros patarimų, kurie leis išvengti šaldytuvo gedimų.

  1. Labai svarbu tinkamai parinkti šaldytuvui vietą. Kai planuojate savo virtuvės interjerą, nepamirškite apgalvoti, kur stovės jūsų šaldytuvas. Šaldytuvai ir šaldikliai negali stovėti prie karštų daiktų, tokių kaip viryklė. Šalia orkaitės stovintis šaldytuvas turi dirbti visu pajėgumu, kad palaikytų norimą temperatūrą, o tai ne tik eikvoja daugiau elektros energijos ir augina jūsų sąskaitas, bet ir gali neigiamai veikti šaldytuvo dalis, kurios ilgainiui gali sugesti.
  2. Galvokite, ką dedate į šaldytuvą. Atrodo, kad kiekvienas turėtų žinoti, kad karštų daiktų, tokių kaip neatvėsusio kepsnio ar troškinio, į šaldytuvą dėti negalima, nes tai gali paveikti kai kurias jo detales. Deja, realybe rodo, kad žinojimas ne visada apsaugo nuo kvailų poelgių. Taigi, jei kažkur skubate, nedėkite karštų maisto produktų į šaldytuvą, leiskite jiems atvėsti, o per kelias valandas maistas tikrai nesuges.
  3. Netaupykite vietos šaldytuvo sąskaita. Ne paslaptis, kad lietuvių virtuvės nėra itin erdvios, ypač tada, jei gyvenate senos statybos name, todėl nemaža dalis žmonių taupydami vietą, ant šaldytuvo mėgsta uždėti mikrobangų krosnelę, o ant jos dar ir duoninę „patupdyti“. Tai nėra geras Visų pirma, mikrobangų krosnelė skleidžia šilumą, visų antra, šaldytuvui tenka nemažas svoris, kuris anksčiau ar vėliau gali pakenkti jo detalėms. Taigi, jei norite, šaldytuvų taisymas Panevėžyje ir kituose miestuose, nepalengvintų jūsų piniginės, geriau ant šaldytuvo nestatyti papildomų sunkių daiktų.
  4. Neperkraukite šaldytuvo. Jei jūsų šaldytuvas negali pasigirti didele šaldymo kamera, negrūskite per jėgą į ją iš kaimo ar sodo parsivežtų šaldytų daržo gėrybių ar mėsos. Geriau įsigykite papildomą šaldiklį, kuriame viską lengvai sutalpinsite, nes perkrautame šaldytuve prastai cirkuliuoja oras, o šaldytuvui reikia žymiai daugiau energijos, norint palaikyti tinkamą temperatūrą.

Taigi, jei norite, kad šaldytuvų remontas Panevėžyje ar kituose miestuose neapsunkintų jūsų kasdienybės, deramai rūpinkitės savo šaldytuvu.