Faktai apie patalynę

Geras miegas būtinas gerai savijautai. O geram miegui reikalinga gera lova, geras čiužinys ir gera patalynė. Įsivaizduokite kas būtų jei patalynės audinys būtų nekokybiškai ir per audinio trapus lystų pūkai iš pūkinės antklodės ar plunksnos iš pagalvės. Kažin ar tai pridėtų komforto.

Prabangiausia laikoma šilko patalyne. Bet šilko audinys yra labai brangus. Kokybe nuo jo tik šiek tiek atsilieka medvilnė. O jos kaina skiriasi labai ženkliai. O tankaus satino pynimo medvilnė yra ypač aukštos rūšies audinys ir jos patalynė labai vertinama. Satininė patalynė trumpai sakant yra aukščiausios rūšies medvilnės patalynė. Visada reiktų atsiminti, kad kuo tankesnis audinys (kuo sunkesnis) tuo jis kokybiškesnis, ilgaamžiškesnis ir tvirtesnis. Bet tuo pačiu pasunkėja ir dėmių pašalinimas iš audinio.

Senovės Lietuvoje buvo labai vertinama lininė patalynė. Kuriam laikui ji buvo praradusi savo populiarumą, o paskutiniu metu vėl populiarėja. Jis nepakeičiamas vasarą, nes retas lino audinys yra nepakeičiamas vasarą dėl drėgmės ir prakaito sugėrimo, leidimo kūnui kvėpuoti.

Reiktų bėgti kuo toliau nuo sintetinio audinio patalynės. Ji turi šias geras savybes – gera kaina ir audinio tvirtumas. Tačiau sveikatingumo požiūriu ji niekam tikusi. Joje kaupiasi alergenai, ji nesugeria drėgmės, organizmas negali kvėpuoti.

Patalynės priežiūra
Patalynę vėdinti, skalbti ir lyginti reikia pagal etiketėje nurodomus reikalavimus. I nemanykite, kad kaip padarysite taip ir bus gerai. pavyzdžiui balta medvilninė patalynė vėdinama tiesioginiuose saulės spinduliuose gali pagelsti ir netekti viso savo grožio. Jei patalynė yra gražių ryškių spalvų ją ir vėdinti reiktų ne tiesioginiuose saulės spinduliuose, o geriausia apskritai patalpų viduje,o ne lauke. O patalų lyginimas yra atliekamas ne dėl grožio, o siekiant suminkštinti audinį. Temperatūros rėžimai labai skirtingi priklausomai nuo patalynės rūšies. Jei persistengsite su temperatūra – audinys susitrauks. Jei ji bus per maža – bus prasta skalbimo kokybė. Svarbu nemaišyti skalbiamos patalynės su kitais audiniais. Geriausia skalbiant patalynę ją išversti ir sudėti į specialų skalbimui skirtą maišą. Miltelių kiekis turėtų būti nedidelis, o skalbimo trukmė pakankamai ilgai. Didelis miltelių kiekis tik gadins audinį, bet nepagerins skalbimo kokybės.  Klausimas kiek dažnai turi būti keičiama patalynė vertas platesnės diskusijos, bet specialistų nuomone užtenka ją pakeisti kartą per mėnesį. Paskutinis patarimas – nusipirkus naują patalynės komplektą negalima jame iškart miegoti. Jį reiktų prieš tai išskalbti, nes turi išsiplauti gamybos proceso likučiai, transportavimo metu atsiradusios dulkės. Be to patalynę prieš perkant galėjo apžiūrinėti ir liesti kiti žmonės. Tad nepatingėkite naują komplektą išskalbti prieš naudojant.