Paskolos verslui – puiki pradžia

Apie savo verslo pradėjimą galvoja ne vienas žmogus, kuriam įgriso darbas biure kažkam. Deja, pradėti savo nuosavą verslą gali ne kiekvienas ir dažniausiai tam priežastimi tampa ne žinių ar idėjų stoka, o pinigų problemos. Išeitis – paskolos verslui, jo steigimui ar plėtrai.

Paskolos verslui suteikiamos jau ne tik bankuose, bet ir kredito unijose, verslo finansavimo fonduose (tik išskirtinoms idėjoms), taip pat ir vartojimo / greitųjų paskolų bendrovėse. Visi variantai turi savo privalumų ir savo trūkumų. Tačiau daugiau ne apie juos, o apie tai, kam gali praversti paskola verslui.

Visų pirma reikia suprasti, kad visos investicijos priklauso nuo verslo srities. Vienam verslui ir 1000 eurų yra didelė investicija, kitam net milijonas per mažai. Taigi, reikia įvertinti, kokio dydžio verslo paskolos reikia būtent Jums. Jei reikia tik kelių tūkstančių eurų – paskolą gausite labai greitai, tuo tarpu dėl didesnės pinigų sumos gali tekti šiek tiek paplušėti, parodyti, kad Jūsų ketinimai rimti.

Mažos paskolos užteks interneto svetainės kūrimui. Profesionalios interneto svetainės yra gana svarbu, jei kuriate produktą, kurio reklamai daugiausiai dėmesio bus skiriama internetu arba kuriate elektroninę parduotuvę. Kokybiškai sukurtos svetainės padeda pritraukti daugiau potencialių klientų, o tai ir didesnis galimas pelnas, tad skirti lėšų šiai daliai reikia būtinai.

Toliau būtina reklama. Turint omenyje, kad prekės / paslaugos bus siūlomos jau gavus apmokėjimą apie investicijas į tai nekalbėsime. Investicijos į reklamą padės greičiau pradėti gauti pajamas, o kartu ir pelną. Tiesa, būtina apgalvota reklama, kuri būtų ne tik pinigų išmetimas į orą, bet ir atneštų apčiuopiamą naudą.

Paskolos verslui gali būti reikalingos net ir norint išsinuomoti tinkamas patalpas veiklai vykdyti. Dažniausiai skolinamasi tuo atveju, jei reikalingos labai specifinės ir dėl to ypač brangios patalpos, pvz., atitinkančios tam tikrus triukšmo reikalavimus ar esančios tinkamoje vietoje (prie judrių gatvių, senamiestyje, su didele aikštele automobiliams, patogios privažiuoti sunkiasvoriam transportui ir t. t.)

Net jei jau ir turite verslą, tačiau radote papildomas galimybes, nišą – skolinkitės verslo plėtrai, kol Jūsų neaplenkė konkurentai – tik taip būsite geriausi iš geriausių!


Paskolos verslui kaip verslo skatinimo priemonė

Valstybės ekonomika ženkliai nukrito per ekonominę krizę, dėl to nukentėjo vos ne kiekvienas šalies gyventojas. Ją reikia stiprinti nuolat, ne tik po ekonominės krizės.
Per ekonominę krizę daug verslų bankrutavo, tai pat bankų. Daug žmonių nukentėjo, neteko darbo, jų gyvenimo kokybę labai sumažėjo. Pasibaigus ekonominei krizei valstybė stengiasi tai ištaisyti.
Vien per 2014 metų sausio – rugsėjo mėnesiu sumažėjo nedarbas. O tai gera žinia. Kuo daugiau žmonių dirba, tuo daugiau mokesčių surenkama ir tuo mažiau socialinių pašalpų reikia mokėti valstybei. Tai pat, padaugėjus dirbančiųjų, jų gyvenimo kokybę pagerėjo, o tai irgi į gerą, nes žmonės laimingesni, mažiau jų emigruos, kad kaip nutiko per krizę. Kadangi padidėjo dirbančiųjų skaičius, tai reiškia, kad atsirado daugiau verslo įmonių.
Valstybė, norėdama surinkti kuo daugiau mokesčių ir kad mažėtų nedarbas remia verslą, teikia lengvatas naujai įsikursiančioms verslo įmonėm, taip skatindama jų kurtis kuo daugiau. Valstybė sumažinai kai kuriuos mokesčius, kitus visai panaikina suteikdama naujom verslo įmonėm lengvatas. Naujiems verslams, kuriems trūksta lėšų įrangai, patalpoms įsigyti ar kitokioms reikmėms, valstybės yra siūlomos lengvatinės paskolos verslui. Jos turi mažiau palūkanų, todėl verslininkas gauna daugiau pelno ir gali plėsti verslą.
Kai kuriems verslininkams pasiseka dar labiau. Jiems suteikiamas verslo finansavimas. Tai reiškia, jog jie gavo lėšų pradėti verslą ir jiems nereikės tų lėšų grąžinti. Tiesa, ne visiems verslo paskolos yra suteikiamos, kai kuriems tik iš dalies, bet ir tai gerai.
Kuo daugiau Lietuvoje įsikuria verslo įmonių, tuo valstybei naudingiau. Lietuvoje jau yra sukurtos kelio Laisvosios Ekonominės Zonos. Tai yra laisvos ekonominė zonos. Tai vietos, kur verslui labiausiai apsimoka įsikurti, jose yra daug lengvatų, pavyzdžiui, nereikia mokėti mokesčių. O tai jau yra daug.
Valstybė stengiasi kuo stipriau kelti Lietuvos ekonomiką. Tam ji pasitelkia verslą, jam teikia lengvatas, lengvatines paskolas, finansavimą. Tai padeda verslui atsigauti po ekonominės krizė.Ne tik verslui, bet ir visai ekonomikai dėl sumokamų mokesčių ir sumažinto bedarbių skaičiaus. Į tai įsitraukia ne tik Lietuva, bet ir Europos sąjunga.