Informacija apie kreditus ir paskolas

Sunkiai besiverčiantis nepalankiu ekonominiu laikotarpiu vis dažniau tenka pasikliauti ne savo santaupomis, o kreditais ir įvairiomis paskolomis. Tiek kreditų, tiek paskolų pasiūla šiuo metu yra itin didelė. Mes trumpai aptarsime, kaip, kur ir kada skolintis, kokie kreditai yra pigiausi ir kokios paskolos yra jums palankiausios.

Gauti kreditą yra labai nesunku. Patogiausia jį pasiimti – internete. Jūs tiesiog užsiregistruojate greitųjų kreditų įmonės tinklapyje, atliekate registracijos procesą, patvirtinate savo banko sąskaitą ir jau galite pasiimti kreditą, jeigu atitinkate įmonės kredito gavėjo reikalavimus. Pasirašius sutartį, pinigai į sąskaitą dažniausiai atkeliauja labai greitai – tereikia palaukti apie 5 – 15 minučių. Gauti paskolą galite, jeigu prieš tai neturėjote jokių įsiskolinimų ir esate pilnametis.

Paskolą galite gauti apsilankę banke. Nesvarbu ar tai būtų būsto paskola, ar tiesiog vartojimo kreditas, jums teks pasirašyti sutartį prieš tai pasikonsultavus su banko darbuotoju ir privalėsite pateikti savo pajamų įrodymus. Na o greitųjų kreditų įmonėse jums tereikia turėti banko sąskaitą (patogiausia būtų turėti ir elektroninės bankininkystės paslaugą) ir privalėsite būti pilnametis.

Paskolos ir kreditai yra naudingi, kai jūs neturite, arba nenorite leisti savo santaupų. Prieš imdami paskolą arba kreditą, įsitikinkite, kad galėsite jį laiku grąžinti, kadangi greitųjų kreditų įmonės skaičiuoja didelius delspinigius vėluojantiems, o bankai gali daugiau nebeleisti imti paskolų.

Papildomai vertėtų paminėti ir tai, kad skolindamiesi jūs didinate savo kredito reitingą. Būtent remiantis šiuo reitingu kreditoriai nusprendžia du dalykus:

1. Ar jums galima suteikti paskolą, t.y. ar jūs suteikiate pakankamai pasitikėjimo tam, kad grąžintumėte paskolą?

2. Jei nuspręsta jums paskolą suteikti, kokio dydžio ji turėtų būti?

Skolindamiesi ir laiku grąžindami paskolas jūs didinate savo kredito reitingą, kas leis ateityje skolintis didesnes sumas už mažesnes palūkanų normas.


Kreditai be užstato

Egzistuoja du kreditų tipai – kreditai be užstato ir kreditai su užstatu. Kokie jų skirtumai, privalumai ir trūkumai yra šio įrašo tema. Tačiau visų pirmiausia reikėtų paminėti, jog paskola be užstato ir kreditas be užstato yra tas pats finansinis instrumentas. Kitaip tariant, šie žodžiai yra sinonimai vienas kitam. Tad kuomet bus rašoma apie kreditus, turėkite omenyje, kad tie patys argumentas tinka ir paskoloms.

Kreditai be užstato yra lyg ir savaime suprantamas dalykas. Jūs pasiskolinate vieną sumą pinigų, pasirašydami paskolos kontraktą su kreditoriumi, o grąžinimo terminui einant į pabaigą, atiduodate pasiskolintą sumą bei papildomai mokate palūkanas. Jokių papildomų sutarties sąlygų nėra ir jokio užstato įkeisti nereikia. Tai dažniausiai yra todėl, nes kreditai be užstato yra suteikiami ganėtinai mažomis sumomis, tad ir rizika, kurią prisiima kreditorius, yra ganėtinai maža. Trumpai tariant, ta suma, kurią jūs pasiskolinate, sudaro labai mažą dalį kreditoriaus paskolų portfolio, todėl jis gali neapkrauti jūsų papildomomis sąlygomis.

Bet kreditai su užstatu skiriasi iš esmės. Pati kredito sistema yra ta pati – jums vis dar reikia mokėti tas pačias palūkanas bei grąžinti tą pačią pasiskolintą sumą. Tačiau tai tėra sutarties paviršius. Kiek giliau slypi visa šio kredito tipo esmė – jei jūs negrąžinsite kredito ar nesumokėsite palūkanų laiku – jūsų užstatytas turtas taps banko nuosavybe. Dažniausiai ši sąlyga pridedama, kuomet skolinama suma yra didelė ir ji sudaro didesnę banko turto dalį. Suprask, bankas nenori prisiimti per didelės rizikos ir užstatas yra vienas iš būdų, kaip jis apsidraudžia prieš jūsų nemokumą.

Dažniausiai kreditai su užstatu yra suteikiami kuomet paskola yra skiriama pirkti būstui. Jūs gaunate sumą pinigų, kurį iš kart yra pervedama į nekilnojamojo turto agento sąskaitą, iš kurio jūs perkate būsta. Tuomet kredito sutarties sąlygoje yra numatoma, kad jums nesumokėjus kredito laiku ar bankrutavus, bankas turės visas teises atimti būsta iš jūsų ir pridėti jį prie savo turto.

Būtent todėl kreditai ar paskolos be užstato yra kur kas saugesnis variantas besiskolinančiam asmeniui, nes jam tapus nemokiu, jis nerizikuoja prarasti jokio turto, nes bankas neturėtų legalių teisių jo iš jūsų atimti. Tuo tarpu užstato sąlyga sutartyje suteikia bankui visas teises tą turtą pasisavinti.