Paskolų naujoves verta sekti

Greitųjų kreditų rinkoje dažnai įvyksta kažkas naujo. Atsidaro naujos ar užsidaro senos kreditų bendrovės, taikomos naujos paskolų sąlygos ar net keičiami teisės aktai, skatinantys atsakingą skolinimą ir skolinimąsi. Viską pastebėti vienam žmogui iš tiesų labai sunku, kartais netgi neįmanoma, todėl vertėtų pasidomėti tik kokios yra svarbiausios paskolų naujienos ar susiję įvykiai.

Pastaruoju metu nemažai pakeitimų siūlė finansų rinką kontroliuojančios institucijos. Tarp pakeitimų ir griežtesnė mokumo patikra, ir žemesnės paskolų lubos (taip siekiama suvaržyti greituosius kreditus trumpam laikui su labai didelėmis palūkanoms), ir dar visa galybė didesnių ar mažesnių pakitimų teisės aktuose ar kitose skolinimo taisyklėse.

Nesnaudžia ir kreditų bendrovės. Kuomet viena pasiūlo kokią nors labai priimtiną akciją – ne už ilgo kažkas panašaus pasirodo ir kurioje nors kitoje. Tiesa, ne visada. Pavyzdžiui, paskolos įmokų surinkimu namuose aktyviai užsiima vos viena kredito bendrovė. Kitos populiarios to visai nesiūlo.

Anksčiau naujove buvo laikomos ir nemokamos paskolos naujiems bendrovės klientams, tuo tarpu šiai dienai tokią paslaugą siūlo jau ne viena kreditų bendrovė, kuri siekia pritraukti naujų klientų. Žinoma, kažkiek galbūt skiriasi šio specialaus pasiūlymo sąlygos, tačiau esmė išlieka ta pati – naujas klientas pirmą paskolą gali gauti be jokių palūkanų ar kitų mokesčių, kurie įprastai taikomi skolinantis nebe pirmąjį kartą ar daugelyje kitų kredito bendrovių. Šia paslauga ir jos išplitimu džiaugiasi tie, kuriems ne kartą prisireikia smulkios pinigų sumos trumpam laikui.

Tūkstančiai žmonių nevykdo savo įsipareigojimų. Tai – didelė problema, dėl kurios dauguma naujovių ir taikomos, ypač iš kontrolierių. Tačiau labai dažnai bandoma visą kaltę suversti tiems, kurie kreditus teikia, o ne tiems, kurie juos ima tinkamai neįvertinę savo finansinės padėties. Kaip bebūtų, kaltos gali būti abi pusės ir net ne tik, pavyzdžiui, kaltininku gali būti ir netobula, pernelyg biurokratiška sunkiai besiverčiančių šeimų socialinė priežiūra ar netikėtai pasikeitusi finansinė būklę (prarastas darbas, trauma ar pan.) Visgi, visuomenė linkusi nesigilinti, o iš karto smerkti. Panašios pozicijos šiuo metu laikosi ir greituosius kreditus kontroliuojantis Lietuvos bankas, taip pat Seimas, Vyriausybė. Tai – politiniai „žaidimai“ ir priežasčių gali tekti ieškoti labai giliai, tačiau faktas, kad nederėtų kaltinti vien tik greitųjų kreditų bendrovių dėl esamos ne itin geros situacijos.

Jei Jūs kaip tik dabar galvojate apie pakankamai nedidelę vartojimo paskolą ar greitą kreditą, ieškoti kreditų bendrovės, kuri atitiktų Jūsų poreikius – šiek tiek daugiau laiko skirkite ir pasidomėjimui, kokios esamu momentu siūlomos akcijos, kokios palūkanų normos laikomis normaliomis, o kokios amoraliomis. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į galiojančius teisės aktus ar artimiausius planuojamus pakeitimus – tai gali padėti nuspręsti, kokio dydžio kreditas Jums būtinas, ar tikrai galite skolintis, o gal vertėtų kiek luktelti.