Kaip atskirti geriausius?

Visuomet ieškodami daikto, paslaugos ar bet ko kito ieškome geriausio varianto, todėl bene visada susimąstome, kaip atskiri geriausius. Jei tai būtų labai lengva, rinkoje būtų tik geriausieji, o tai reikštų beveik monopoliją, tad akivaizdu, kad reikalingi kažkokie vertinimo kriterijai, kurie kiekvieną kartą gali būti skirtingi, pavyzdžiui, jei šiandien Jums rūpi mažiausiai kaina, po metų perkant tą patį produktą ar paslaugą galbūt rūpės atlikimo, pristatymo greitis, o galbūt svarbiausias bus ilgaamžiškumas.

Geriausi pokerio kambariai įprastai renkami tam tikroje balų skalėje lyginant jų kokybę. Pavyzdžiui, viename kambaryje įdomiausias žaidimas dėl ten esančių žaidėjų, kitame tų žaidėjų kiek trūksta, tačiau yra labai aukštos kokybės pagalbos sistema, o dar kitame pokerio kambaryje siūlomas ypač platus programinės įrangos pasirinkimas, pritaikant šį žaidimą įvairioms platformoms (asmeniniam kompiuteriui, išmaniajam telefonui, planšetiniam kompiuteriui ar net žaidimu internetu be jokių atsisiuntimų). Subendrinus gautus rezultatus, išvedus vidurkį ar pasirinkus bet kokią kitą sistemą atrenkami geriausi pokerio kambariai, tačiau priklausomai nuo žaidėjo, kaip jau minėta, gali skirtis vertinimo skalės. Jei vienam didesnę svarbą suteikia platus programinės įrangos pasirinkimas įvairioms operacinėms sistemoms, tai kitam žaidėjui gali būti svarbiausia, kad būtų kuo daugiau nemokamų turnyrų. Tokiu atveju geriausieji kambariai šiems žmonėms gali būti visiškai skirtingi.

Jei vertintumėte gamybos srityje naudojamą įranga, pavyzdžiui kranus, tai ir čia pastebėtume, kad skiriasi vertinimo sistemos, kriterijai. Didelėms gamykloms geriausiais bus vieni kranai, tuo tarpu automobilių variklių remontu užsiimančios įmonės labiau vertins kitokius kranus, galbūt net rinksis specialią kėlimo įrangą, kuri paspartintų jų darbą, o ne tik padėtų iškelti kelis šimtus kilogramų sveriantį variklį.

Tas pats ir renkantis viešojo maitinimo įstaigą. Restorano ar kavinės pasirinkimo kriterijai dar sudėtingesni. Kuomet vieniems labai svarbu preciziškas aptarnavimas, estetiškas maisto pateikimas, tai kitiems gali būti labai svarbus maisto skonis, patiekalų dydis ar sudėtis, o dar kiti žiūri tik į tokias įstaigas, kurios siūlo ypač žemą kainą. Netgi tam pačiam žmogui kriterijai gali būti skirtingi, jei renkamasi esant skirtingoms situacijoms, pavyzdžiui, vienokia maitinimo įstaiga tiks pietums darbo dieną, kitokia norint romantiškos vakarienės su savo antra puse.

Visai nesvarbu, Jus domina geriausi pokerio kambariai maloniam ar pelningam lošimui, ieškote, kur parduodami Jūsų poreikius atitinkantys kranai ar tiesiog norite pavalgyti – Jums reikalinga tam tikra, individuali vertinimo sistemą, pagal kurią turėtumėte įsivertinti kiekvieną daiktą, paslaugą ar objektą patys arba atrastumėte artimą vertinimo sistemą, pagal kurią jau kažkas atliko vertinimus.