Turistinis Berlynas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Praleisti savaitgalį Vokietijos sostinėje darosi vis populiariau. Studentai ar šiaip jaunimas dažnai medžioja vos kelis eurus kainuojančius autobusų bilietus, labiau komforto norintys žmonės renkasi skrydžius šiam miestui pažinti. Norintys dar mažiau rūpesčių, tiesiog nusiperka kelialapį savaitgaliui ir laukia, kas juos veš ar skraidins, kur apgyvendins ir kokią ekskursiją praves. Berlynas netoli, nesunkiai pasiekiamas įvairiais būdais, tad ką gi ten veikti ir pamatyti? Arba kodėl būtent ten?
Na, gal ir nebūtina į Berlyną. Juk yra ir Brėmenas, ir Dortmundas, ir kiti įdomus Vokietijos miestai. Bet čia išties patogu. O ir tai, jog tai yra vienos stipriausių Europos sąjungos valstybių sostinė, kažkuo traukia. Dar ta dviguba miesto istorija, neperseniausiai dalijusi ne tik miestą, bet ir visą šalį pusiau.. Tad koks gi Berlynas šiandien?
Tvarkingas, sąlyginai ramus miestas. Bent centras. Nors jame yra keli milijonai gyventojų, tačiau išvystyta viešojo transporto sistema, dviračių populiarumas, kai kurių gatvių „pakišimas“ po pėsčiųjų zonomis ar net parkais suteikia miestui daug ramybės. Žinomą, tokiose Berlyno lankytinose vietose, kaip Aleksandro aikštė ar KDW prekybos centras visada bus šurmulio, bet tai visai kas kita nei nuolat pro šalį zujančios mašinos. Berlyne gausu parku. Ypač garsėja „Tier park“ – taip vadinamas gyvūnų parkas. Ir išties, jame gali sutikti ne tik aktyvų gyvenimo būdą bėgimu ar dviračio minimu reiškiančių miestiečių, bet ir kokį lapiną ar voverę. Įvairūs parkeliai labai slopina didelio miesto šurmulį.
Be jau minėtų Aleksandro aikštės bei KDW, retas Berlyno svečias neužsuka į didžiulį net Europos masteliais zoologijos sodą, nors iš apačios nepasižiūri į garsųjį televizijos bokštą (o jo nepamatyti, būnant Aleksandro aikštėje, praktiškai neįmanoma) ar nepaklaidžioja po architektūriniu požiūriu įdomu žydų memorialą, skirtingo aukščio ir dydžio granito luitų aikštę, kurios ir pačios reljefas nėra lygus. Garsūs čia ir Reichstago – pagrindinės valdžios – rūmai. Kaip beje, ir istorinis bei kultūrinis paminklas – garsioji Berlyno siena. Antrą savo paveldą auginanti dėka labiau ir mažiau vykusių gatvės piešėju- grafičio meistrų bei pradinukų.
Toks tatai Berlynas, didelis, bet ramus, kupinas lankytinų vietų ir istorinio paveldo. Ačiū už turinį kontikis.lt svetainei.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *