Integruoti dokumentai

Integruoti dokumentai jungia įvairius taikomosiomis programomis sukurtus objektus.  Jie naudojami kuriant ataskaitas, pristatant projektus, įvairius gaminius ir t.t. Patogiausia taikomosiose programose atskirai parengti skirtingų tipų elementus, pvz., lenteles, foto nuotraukas, filmus, o po to juos sujungti į vieną integruotą dokumentą. Taip pat patogu šiuos atskirus dokumentus redaguoti tomis pačiomis programomis, kuriomis buvo sukurti. Integruotas dokumentas vadinamas sudėtiniu dokumentu  Compound Document). Integruotų dokumentų kūrimui naudojama technologija vadinama objektų susiejimu ir įterpimu – OLE technologija. Object linking and emleddingT.yMicrosoft firmos technologija.

OLE technologija leidžia komponuoti įvairius objektus Windows terpėje, pvz.,komponuoti technologinės programos duomenų  rinkimus ir procedūras.Į sudėtinį dokumentą objektai gali būti įterpiami srities linking  ar įterpimo būdu.Srities atveju priminimai fiziškai lieka ten,kur buvo sukurtas pirminis objektas.Integruotame dokumente yra tik nuorodos į objektų  ir duomenų sąrašą.

Pagrindiniai srities būdo privalumai:

  1. nedidelė sudėtinio objekto apimtis;
  2. galimybė pirminį objektą panaudoti keliuose integruotuose dokumentuose.

Įterpties atveju objekto kopija fiziškai esti sudėtiniame dokumente, drauge su informacija tokiam objektui valdyti. Šiuo atveju sudėtinis dokumentas yra didelės apimties. Įterpties technologijos pranašumas yra integruoto dokumento mobilumas, kadangi jį galima perkelti į bet kokią vietą.  Atnaujinama informacija kaip šiuo metu džiovinti maisto produktus.

OLE technologija leidžia naudoti labai daug informacijos formų, pvz., garsą, vaizdą, animaciją…

Susiejant dokumentus integruo-tame dokumente įrašoma tik nuoroda į pagrindinį objektą. Pats objektas lieka šaltinio faile. Formuojant ekrane dokumento vaizdą, panaudojami ne tik pačio dokumento, bet ir jame sudarytų objektų pradiniai duomenys. Todėl informacijos paskirties dokumentai atsinaujina pakitus šaltinio duomenims.

Įterpimas.Įterpiant objektus jie tampa integruoto dokumento dalimi ir neturi jokio tiesioginio ryšio su savo šaltiniais aktyvizuojant tokius objektus, iškviečiamos jų taikymui skirtos šaltinio programos.

Pasirenkant technologiją reikia atsižvelgti į šiuos faktorius:

1.disko dydis. Jei įterpiamas objektas labai didelis, o disko apimtis nepakankama, geriau naudoti susiejimą, kadangi tada nesukuriama nauja objekto kopija

2.objekto pasikeitimai. Jei numatoma, kad objektas dažnai keisis ir pageidaujama, kad šie pokyčiai būtų pridėti dokumente, geriau naudoti objektų susiejimą.

3.ryšys su šaltiniu. Įterpimą geriau naudoti tada, kai ryšys su šaltinio dokumentu gali būti sutrauktas.


Planšetinių kompiuterių ekranai, jų keitimas ir kitos paslaugos

Pastebėjote pirmuosius planšetinio kompiuterio gedimus? Siūlytume iškart ieškoti profesionalaus meistro, nes nuo vieno gedimo, dažniausiai seka gausybę kitų. Nėra jokio skirtumo kokią kompiuterinę techniką naudojate – kuo greičiau sutrikimai bus pašalinami, tuo mažesnė tikimybė, kad naujų gedimų atsiras vis dažniau. Visiškai nėra skirtumo ar tai būtų matricų keitimas ar kažkokie kitokie darbai, tiesiog būtina nieko nelaukiant imtis visų gedimų šalinimo. Tiesa, ko gero nelabai domėjotės apie tai, bet turite žinoti, kad remontuojant kompiuterinę techniką, pasitaiko atvejų, kad jos patvarkyti nebepavyksta. Tam daug įtakos turi gedimų pobūdis bei aišku – specialistų kompetencija. Kreipdamiesi į specialistus, pirmiausia sužinokite ar jie tikrai pajėgūs remontuoti sudėtingą ir naujausią kompiuterinę techniką, o tai padaryti galite tiesiog apžvelgę salonų atsiliepimus elektroninėje erdvėje.

Kas liečia planšetinius kompiuterius, reikėtų paminėti, kad jų tvarkymas yra kiek sudėtingesnis, nes visgi – tai yra naujesnė technika, palyginus su stacionariais kompiuteriais. Planšetinių kompiuterių ekranai turėtų būti keičiami profesionalų, o ne nežinomų meistrų, kurių skrajutę atradote pašto dėžutėje. Dėl sudėtingų fizinių gedimų šalinimo siūlytume kreiptis į jūsų mieste įsikūrusias populiariausias taisyklas. Pavieniai meistrai dažniausiai imasi labai smulkių darbų, o fizinių gedimų šalinimas jiems gali būti per daug sudėtingas. Būtent todėl į juos reikėtų kreiptis tik dėl operacinės sistemos sutrikimų, o ne rimtų kompiuterio gedimų. Ekraną pakeisti planšetiniam kompiuteriui gali tik tie specialistai, kurie dirba su specialia įranga. Paprasti meistrai dažniausiai jos neturi, todėl jų fizinių gedimų šalinimo paslaugos gali būti nelabai kokybiškos.

Kalbant apie kitą kompiuterinę techniką ir nestandartinius sutrikimus, visada yra akcentuojama, kad geriausia yra kreiptis į profesionalus ir nesvarbu, kad šie savo kainas nustato kiek aukštesnes nei kiti. Profesionalai savo darbą išmano, todėl jų paslaugų įkainiai dažniausiai parodo, kad jų darbai yra atliekami kokybiškai. Salonuose dirbantys meistrai visų darbų imasi nedelsiant – jie turi specialią įrangą, kuri leidžia identifikuoti ir tuos gedimus, apie kuriuos galbūt net nebūtumėte žinoję. Jie ne tik pašalins jūsų kompiuterio sutrikimus, bet ir atkreips dėmesį į kitus, kurių jūs net nebuvote pastebėję.


Ar jūsų automobilis paruoštas vasarai?

Jau galima drąsiai sakyti, kad į kiemą įžengė pavasaris! Šilta, gera, vis drąsiau įsisvajojame apie pajūrį ir šiltus kraštus, atrodo tereikia šokti į automobilį ir lėkti jų link. Stop! O ar automobilis paruoštas ilgoms vasaros kelionėms? Paruošti automobilį šiltajam sezonui ne ką mažiau svarbi užduotis kaip paruošti žiemai. Ką tai reiškia? Autodiagnostika, žiemos padarinių šalinimas ir dar kelios mažos, bet svarbios smulkmenos.

Jei žiemą vis bandote išsisukti nuo automobilio plovimo, nes jis vistiek greitai tampa purvinas, sušilus orams patikėkite jį plovyklai. Itin svarbu pašalinti druskas susikaupusias ant automobilio per žiemą, kadangi jos sukelia kėbulo dalių koroziją. Druskos paveikia ir variklio skyrių, tad reikėtų nepamiršti tinkamai išplauti ir jį.

Nepamirškite pasirūpinti ir šalčio pažeisto salono. Dažniausiai žiemą oda ir vinilas išdžiūsta, o prasidėjus karščiui išdžiūvusios odos ir vinilo būklė pablogėja, ji blunka ir sutrūkinėja. To išvengti padeda specialios priežiūros priemonės, kurios ne tik nuvalo, bet ir padeda atstatyti natūralią medžiagos struktūrą.

Atlikite automobilio kompiuterinę diagnostiką. Profilaktinis automobilio patikrinimas, kuomet prie jo prijungiama diagnostinė įranga automobiliams, netrunka ilgai, tačiau padeda užbėgti už akių daugeliui didesnių problemų, kurios gali ir sugadinti planuojamą ilgesnę kelionę.

Prieš sezoną itin svarbu patikrinti automobilio kondicionieriaus būklę ir atlikti jo dezinfekciją, kad kondicionierius vėsintų automobilį, tačiau nepūstų į akis mikrobų. Taip pat patartina išsiplauti kilimėlius, išsivalyti automobilio salono grindis nuo purvo, taip pašalinti galimybę ne tik kauptis nešvarumams, bet ir mikroorganizmams.

Lietuvoje karščiai reti, tačiau ir jų pasitaiko. O jų pasitaiko daugiau vykstant į Europos pietus. Ir tikrai per pačius karščius nesinorėtų stovėti viduryje gatvės sugedus, nes sugedo aušinimo sistema. Prieš prasidedant intensyviam vasaros sezonui patikrinkite ar pakanka aušinimo skysčio ir ar sistema veikia tvarkingai. Tai galite atlikti bet kuriame autoservise ar tame pačiame, kur bus atlikta autodiagnostika.

Automobilio priekinis stiklas – tikra musių gaudyklė. Norint matyti kas dedasi už lango reikia pasirūpinti, kad valytuvai valytų gerai, o langų plovimo skysčio bakelis būtų pilnas. Langų valytuvų gumas rekomenduojama keisti bent kartą per metus. Vasarą labiau tinka vasarinis langų plovimo skystis, kadangi geriau pašalina vabzdžių liekanas.

Atlikę šiuo kelis paprastus veiksmus būsite pasiruošę atostogų iššūkiams. O pradėti ruoštis niekada nevėlu.