Pramogos Lietuvoje

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų skundžiasi, kad Lietuvoje blogai. Aš manau kitaip, reikia tik šiek tiek papramogauti ir jūsų mąstymas taip pat pasikeis! Žiemą galbūt iš tiesų nėra ką veikti, bet vasarą… Galima išmokti ir sužinoti kiek virti cepelinus

Žiemą galite slidinėti ant mūsų menkų kalvelių – Liepkalnyje (Vilniuje), Ignalinoje, Druskininkuose, Birštone. Įdomiausia turbūt naujojoje Druskininkų slidinėjimo trasoje, kuri turi slidinėjimo vietas tiek viduje, tiek lauke bei lygumos slidinėjimo trasą!

Vaikams, moterims, merginoms įdomu būtų pajodinėti žirgu, kaip iš senų vaikystės pasakų. Šią paslaugą teikia Trakuose ir Anykščiuose. Nepraleiskite šios galimybės, nes žiemą darytos nuotraukos jodinėjant žirgais būna iš tiesų įspūdingos.

Žiemą gausu pramogų patalpose – prekybos centrai, koncertai, spektakliai. Žinoma daugiausia pramogų patalpose rasite didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, galbūt Klaipėdoje, o mažesnių miestelių gyventojams teks džiaugtis sniego pramogomis!

Vasarą pramogų yra devynios galybės, pradedant labas nuotykių parke Vilniuje, one nuotykių parke Druskininkuose, lokės pėda, kuriuose galėsite karstytis medžiais, persikelti per Nerį ir Nemuną, patirti neišdildomų įspūdžių ir adrenalino antplūdį.

Vasarą taip pat galima jodinėti, važinėtis kartingais, maudytis prie jūros, keliauti po įvairias lankytinas Lietuvos vietas – stelmužės ąžuolas, nacionaliniai parkai, aplankyti kurortus.

Turbūt populiariausias kurortas Lietuvoje – Palanga, vasarą nerasi vietos kur pasitiesti rankšluosčio paplūdimyje. Palangoje galima pasinerti ne tik į naktinių pramogų siautulį, bet ir aplankyti tokias vietas kaip pajūrio regioninį parką, gintaro muziejų, pamatyti daugybę skuptūrų – „Eglė žalčių karalienė“, „Šaulys“, „Tau, Birute“. Jeigu išalkote Palangoje galite skaniai pavalgyti ir atsigerti alaus kavinėje Juozo HBH.

Palangoje didžioji dalis lietuvių jau yra atostogavusi, o jeigu jūs dar ne, jau turite kur praleisti ateinančias vasaros atostogas! Juk saulė ir jūra – maloniausias dalykas.


Baidarių nuoma Aukštaitijoje – kokį maršrutą pasirinkti?

Baidariu nuoma

Artėjant vasarai vis dažniau susimąstoma, kur būtų galima nukeliauti ir kaip praleisti atostogas. Pastaraisias metais itin išpopuliarėję žygiai baidarėmis Lietuvos upėmis ir ežerais yra puikus būdas atitrūkti nuo rutinos, pabėgti nuo miesto šurmulio ir keletą dienų praleisti aktyviai poilsiaujant nuostabios gamtos apsuptyje. Visuomet kyla klausimas, kokį maršrutą pasirinkti. Vieni populiariausių vandens kelių yra nusidriekę rytų Lietuvoje, tad baidariu nuoma Aukstaitijoje gali pasiūlyti platų įvairios trukmės žygių baidarėmis maršrutų. Pasiūlysime rinktis iš 3 skirtingų trasų, kurių trukmė yra nuo 1 iki 3 dienų.

  • Vienos dienos išvykai rekomenduojama rinktis gražiausią Aukštaitijos nacionalinio parko maršrutą ir keliauti Būkos bei Srovės upėmis. 21 kilometro kelionė pradedama Utenio ežere, iš kurio išplaukiama į girių ir miškų apsuptyje vinguriuojančią Būkos upę. Ypač švariu vandeniu pasižyminti upė įdomi ir tuo, jog kažkada ja būdavo plukdomi sieliai. Praplaukę Vaišnoriškės kaimą būkite pasiruošę susigrumti su gerokai sustiprėjusia upės srove, o atsipalaiduosite pasiekę Baluošo ežerą, kur galėsite grožėtis puikia panorama ir net 7 ežero salomomis. Kitas etapas – Skriogžlės ir Alksnelės upeliai bei Srovės upė. Finišas pasiekiamas Ūkojo ežere.
  • Jei norite keliauti keletą dienų, tai galite padaryti pasirinkę maršrutą Žeimenos upe. Žeimena, tai ypač vandens turistų mėgstama rytų Lietuvos upė, kuria plaukiant galima grožėtis plačiais slėniais, smėlingais skardžiais, skaidriu vandeniu ir smėlėtu upės dugnu. Ši 2 dienų kelionė pradedama prie Kaltanėnų miestelio, kuriame siūloma aplankyti neogotikinę bažnyčią, o tik iš jo išplaukus pakrantėje bus matomas senojo dvaro svirnas. Plaukiama iki protakos, jungiančios upę su Telio ežero, kur derėtų įsirengti stovyklavietę nakčiai. Antrąją dieną plauksite dar 19 kilometrų, pakeliui galite sustoti Švenčionėliuose, o kelionė užbaigiama Liūlinės kaime.
  • Maršrutas įspūdingo grožio Molėtų ežerais ir Lakajos upe, vinguriuojančia paslaptingais Labanoro miškais ir giria, trunka net 3 dienas. Startuojama Molėtuose, pirmąją dieną plaukiama Siesarčio upe ir ežeru, tuomet – Kamužėlių bei Baltųjų lakajų ežerais. Antroji diena pradedama Juodųjų lakajų ežere, o toliau trasa tęsiasi Lakajos ir Aldikio upėmis. Paskutinę kelionės dieną plaukiama Lakajos ežeru ir upe, o finišas pasiekiamas priplaukus šalia Žeimenos upės įsikūrusį Liūlinės kaimą.

Rinkitės vieną iš aprašytųjų maršrutų ir tikrai suprasite, kad atostogos savoje šalyje gali būti įdomios, turiningos ir nuotaikingos.


Ruošiatės gyventi Londone? Pasiruoškite tam

Emigracijos kelią renkasi tūkstančiai žmonių. Vieni tai daro vedini finansinių paskatų, kiti siekdami kokybiško ir jiems įdomaus bei patrauklaus mokslo, dar kiti tiesiog nori patirti nuotykių, pažinti svetimą kultūrą ar paįvairinti savo gyvenimą. Kad ir kokios priežastys bebūtų, migracija reikalauja turėti santaupų ir šiokių tokių žinių – kuo jų daugiau, tuo lengviau.

Pinigų reikia skrydžiui, kelionei atvykus į miestą bei vykstant iš oro uosto į miesto centrinę dalį, nes dauguma oro uostų nutolę nuo gyvenamų zonų. Dar papildomai gali kainuoti Jūsų mantos pergabenimas, priklausomai nuo to, kiek daiktų atsivešite su savimi, kiek atvyks vėliau, kokį būdą pasirinksite. Londone patogu pasinaudoti „Removals in London“ paslauga, kuomet Jūsų daiktų pervežimu užsiima viena komanda. Patogu, pigiau ir nereikia sukti galvos Jums. Kituose miestuose taip pat galite rasti ką nors panašaus.

Vykstant į užsienį dažnai pagalvojama ir apie kelionę nuosavu automobiliu. Vertėtų gerai pagalvoti, ar verta į kelionę leistis senus, ne itin patikimu automobiliu – jo remontas daugelyje Vakarų Europos valstybių gali kainuoti daugiau nei pats automobilis – auto paslaugų kainos Lietuvoje ir, pavyzdžiui, Vokietijoje gali skirtis net ir iki 10 kartų. Išeitis – naujesnio automobilio įsigijimas. Jei vykstate ekonominiais sumetimais, automobilio lizingas gali būti puikiu pasirinkimu. Tokiu atveju į naują gyvenimą keliausite komfortabiliu, saugesniu ir labiau patikimu automobilio, o lietuviškos lizingo įmokos dirbant Vakarų Europoje tikrai neatrodys didelės.

Vykstant į naują šalį reikėtų kuo daugiau apie ją pasidomėti iš anksto jei norite išvengti įvairių nesusipratimų. Keliaujantiems savo automobiliu būtina pasidomėti vietos kelių eismo taisyklėmis, planuojantiems nuomotis būstą – kokios sąlygos būtinos nuomininkams, labai dažnai atsisakoma nuomoti tiems, kurie neturi oficialaus darbo, negavę rekomendacijų, tad gali tekti pasukti galvą kaip įgyvendinti reikalavimus kai dar nesate dirbę ir gyvenę šioje šalyje. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje susiduriama ir su problemomis atsidarant banko sąskaitą – norint ją atidaryti dažnai reikalaujama nurodyti darbovietę ir pateikti gyvenamos vietos įrodymą, tuo tarpu norint įsidarbint reikalinga banko sąskaita, o dažnai pasirenkama gyventi įvairiuose nakvynės namuose, moteliuose, turintys draugų ir artimųjų glaudžiasi pas juos.

Kaip bebūtų, keliauti ir pakeisti gyvenamą plotą kartais labai įdomu ir naudinga, tad sveikiname pasirinkus tokį žingsnį ir linkime visokeriopos sėkmės.


Būdas labai operatyviai nuvykti į Angliją

Lietuva Anglija Lietuva

Jau ne pirmi metai, kai daugelis mūsų šalies gyventojų naudojasi Lietuva Anglija Lietuva maršrutais važiuojančių mikroautobusų paslaugomis. Tai yra ne tik puiki priemonė keleiviams pervežti, tačiau taip pat ir tobulas būdas transportuoti įvairaus dydžio ir svorio bagažą. Jei prieš penketą ar dešimt metų buvo galima naudotis vos kelių vežėjų paslaugomis, tai šiandien situacija rinkoje yra visiškai pasikeitusi.

Kasmet daugėja Lietuva Anglija Lietuva kursuojančių mikroautobusų. Žinoma, jų didėjanti pasiūla yra tiesiogiai įtakota nuolat augančio emigrantų skaičiaus. Vis dar daug lietuvių Lietuvoje nemato didelių perspektyvų, todėl nusprendžia rizikuoti ir laimės ieškoti svetur. Be abejo, tai yra labai liūdna situacija, tačiau puikiai suprantama, kad žmonės ieško geresnių gyvenimo sąlygų ir didesnio atlyginimo.

Ir nors didžioji dalis emigruojančių žmonių tai daro dėl prastos gyvenimo kokybės, tačiau yra tokių, kurie į Angliją vyksta vedami didelio smalsumo. Šiai keliautojų grupei priskiriami žmonės nori suprasti, kokias perspektyvas mato didelė dalis išvykstančių tautiečių.

Be abejo, jei nemokate anglų kalbos ir bijote sunkaus darbo, vargu ar ši šalis gali būti tinkamas pasirinkimas, tačiau visiems tiems, kurie nesibaimina ilgų darbo valandų ir moka kalbėti angliškai, Anglija gali priimti labai svetingai.

Taigi, jei ir jūs šiuo metu puoselėjate viltis išvykti ir pakeliauti po užsienį, kur taip pat turėtumėte galimybių papildomai užsidirbti, pasidomėkite minėtu maršrutu kursuojančiais vežėjais. Kai pasirinksite jums tinkamiausią variantą, susisiekite ir rezervuokite vietas mikroautobuse.

Atminkite, kad kelionė mikroautobusu trunka apytiksliai vieną parą. Suprantama, kad kelionės metu yra ne kartą sustojama, todėl galima atsipūsti ir pailsėti. Dažniausiai šiuolaikiniuose mikroautobusuose yra ne tik garso, bet ir vaizdo sistemos, todėl keleiviai gali žiūrėti mėgstamus filmus ir mėgautis muzika.

Be to, kelionių mikroautobusais metu įprastai susipažįstama su begale įvairių įdomių žmonių, todėl kelionė neprailgsta ir pralekia neįtikėtinai greitai. Dėl šių priežasčių tikrai neturėtumėte jaudintis, kad tokio tipo kelionė jus labai išvargins ir pareikalaus daug jėgų. Galite būti tikri, kad vežėjai atvyks į jūsų nurodytą vietą, pakraus jūsų bagažą ir transportuos jus į pageidaujamą Anglijos vietą.


Žygiai vyksta ir žiemą

Dauguma žmonių savo kuprines ir turistinius reikmenis po vasaros išneša į rūsius, sandėliukus, išvežą į garažus ar dar kur giliai nugrūda. Tačiau kruopelytė entuziastų neskuba to daryti – jie aktyviomis pramogomis gamtoje užsiima ir žiemą. Nuo paprasčiausių pasivaikščiojimų iki tokių vasariškų pramogų kaip pasivažinėjimas dviračiu ar plaukimas baidarėmis.

Žinoma, baidarių nuoma žiemos metu tikrai nėra tai, ką siūlome Jums išmėginti – čia tikrų ekstremalų ir įsišaknijusių baidariautojų hobis, kuris reikalauja nemenko pasiruošimo ir žinių. Dviračiais važinėti žiemos sezono metu ir nėra pats saugiausias ir geriausias būdas leisti laisvalaikį, tačiau nedidelės apimties žygis, slidinėjimas tiek kalnuotomis, tiek lygiomis vietovėmis – kodėl gi ne?

Žygis pėsčiomis ar slidėmis dažnai įdomus ne tik dėl gerai praleisto laiko, bet ir puikios kompanijos. Tokiuose žygiuose lengvai randama naujų pažinčių, susipažįstama su netoli namų esančiomis apylinkėmis, kurių nelankėte anksčiau, nes jos nepakliūdavo į Jūsų kasdienio maršruto ribas. Net jei šalie esantis miškelis ar parkelis Jums pažįstamas, nes mėgstate jame bėgioti šiltais vasaros vakarais, žiemą jis gali būti visai kitoks, neatpažįstamas. Pamėginkite – galbūt nustebsite kaip tai smagu.

Tūkstančiai žmonių žiemą skuba ir prie jūros. Tai net ne žygis, o tikrų tikriausia poilsinė kelionė, suteikianti daug daugiau poilsio nei vasarą, bent jau daugumai išmėginusių. Kodėl? Paprasčiausiai žiemą prie jūros tuščia ir ramu. Žinoma, ir šaltoka bei vėjuota. Žiemos metu prie jūros leidžiasi tie, kuriems nereikia aktyvių pramogų, o norisi poilsio ir ramybės. Užtenka vos poros dienų ir užplūsta kur kas geresnė nuotaika, daugiau motyvacijos grįžus dirbi, mokytis ar tęsti kitą veiklą. Šaltuoju metų laiku pajūryje galima sutikti labai įvairių žmonių: porų, šeimų su vaikais, senjorų. Kiek mažiau studentų ir moksleivių, tačiau ir tarp šių būna tylios žiemiškos jūros gerbėjų. Didelis privalumas – mažesnės apgyvendinimo kainos viešbučiuose, nors ir pasirinkimas būna sumenkęs – kai kurios apgyvendinimo įstaigos ne sezono metu tiesiog nedirba.

Kaip matote, žiema – puikus metas atostogauti, vykti į gamtą, nesvarbu, rinksitės ramų poilsį prie jūros, Jus vilioja koks nors žygis pėsčiomis ar su slidėmis, o gal ieškosite, kas užsiima baidarių nuoma žiema – būti gryname ore būtina ir žiemos metu, tereikia pasirūpinti tinkama apranga.

 


Starterių remontas – automobilių remonto paslauga, kurios populiarumas išauga žiemą

autoservisasAtėjus šaltajam metų laikui, vis sunkiau užvesti automobilį. Tad jei anksčiau išbėgdavote į kiemą, sėsdavote į automobilį ir iškart išvažiuodavote, žiemą viskas ne taip paprasta ir greita. Kartais tenka gerokai pavargti, kol automobilis užsiveda, tenka nuo ledo ir sniego išvaduoti langus, luktelėti, kol automobilio sistemos įšyla. Taip pat tam, kad automobilis užsivestų, visa užvedimo sistema turi būti reguliariai prižiūrima ir remontuojama. Vienas esminių jos elementų – taip vadinamasis starteris. O kuo patys galime pasirūpinti iš anksto? Ko reikia, kad automobilis užsivestų be kaprizų?

Pirma, jei automobilis neužsikuria, ne visada reikalingas starterių remontas. Kartais tereikia naudoti techniškai tvarkingas akumuliatorių baterijas. Be to, jas būtina iki maksimumo įkrauti. Starteris turi būti eksploatuojamas taip, kaip tai numatė automobilio gamintojas. Kitaip tariant, jis turi būti sutvirtintas numatytais techninėse charakteristikose elementais, turi būti su gamintojo numatytomis apsaugomis, kad į visą sistemą nepatektų purvo, tepalų, skysčių ir kt. medžiagų.

Beje, starterio įjungimų kiekis yra ribotas, taigi pastebėjus, kad automobilis nesikuria, veiksmo negalima kartoti dešimtis kartų, nes starteris gali sugesti nepataisomai. Jeigu automobilio variklio užkurti nepavyksta, starterį reikėtų įjungti ne daugiau negu 3 kartus per 10 sekundžių. Tarp mėginimų įjungti turėtų būti bent vienos minutės pertrauka, kad starteris galėtų „pailsėti“. Jei girdėjote garsą, kad starteris lyg ir veikia, tačiau jei variklio paleisti nepavyko, tuomet galima konstatuoti variklio gedimą. Galima patikrinti, ar „kaltas“ starteris, ar variklis.

Kartais įvairius sistemos kontaktus pažeidžia korozija, sulūžta jungikliai, pažeidžiami laidai, todėl tai lemia įtampos nuostolius. Visa tai galima pastebėti matuojant įtampos kritimą ant starterio grandinės elementų. Atlikus testą, galima priimti konkretų sprendimą: jei testuojant akumuliatorių įtampa nukrinta žemiau nei 9,6 V, tuomet galima įtarti starterio gedimą ir starterių remontas tampa būtinas. Jei įtampa didesnė negu nurodytas skaitmuo, vadinasi, reikia pagalvoti apie naują akumuliatorių. Tad svarbiausia tinkamai ir laiku identifikuoti problemas: tuomet automobilis be vargo užsives ir kelionės bus sklandžios.


Kaip sutaupyti pinigų kelionėms? Praktiniai patarimai

Turbūt visi sutinka, jog kelionės yra pats nuostabiausias būdas praleisti atostogas. Keliaujant galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir pažinti pasaulį. Daugelis žmonių svajoja keliauti, tačiau to nedaro. Kodėl? Viena iš pagrindinių priežasčių yra pinigų trūkumas. Vis dėlto, jei noras keliauti yra iš tiesų stiprus, tikrai įmanoma sutaupyti reikiamą pinigų sumą net gaunant vidutinį ar mažesnį atlyginimą. Tereikia laikytis kelių praktinių patarimų, kurie gali padėti išleisti mažiau pinigų ir taip sutaupyti kelionėms. Jei laikysitės šių patarimų, nė nepastebėsite kaip lengvai avia bilietai atsidurs jūsų kišenėje.taupymas

Pirmasis žingsnis, kurį privalote atlikti prieš pradėdami taupyt – tai įvertinti savo išlaidas. Būtų idealu, jei stebėtumėte, kam išleidžiate daugiausia pinigų. Taip pat labai svarbu pasižymėti ir visas smulkias išlaidas. Anot taupymo ekspertų, būtent smulkios išlaidos neretai sudaro didžiąją dalį pinigų, kuriuos verčiau galėtumėte sutaupyti. Tad, paskirkite bent savaitę, o jei galite – dvi savaites išlaidų stebėjimui. Tai padės pradėti taupyti žymiai efektyviau. Turbūt nustebsite, jog sutaupyti pinigų gali būti taip paprasta.

Pavyzdžiui, vien tik atsisakę išsinešamos kavos, galite sutaupyti tikrai nemenką sumą per mėnesį. Tiesa, jog visi kartais norime pasimėgauti kava, tačiau neretam žmogui jos norisi kiekvieną rytą ar popietę. Lengviausia – nusipirkti jos kavinėje ir žingsniuoti į darbą su puodeliu kavos rankose. Vis dėlto, ar pagalvojote, jog tokia kava kainuoja itin brangiai? Atsisakę vos poros puodelių galėtumėte lengvai įsigyti iš tiesų geros kokybės kavos pupelių. Tad, vertėtų pasilikti šiek tiek laiko prieš einant į darbą ir pasimėgauti kava namuose. O gal tiesiog užtektų atsigerti tyro vandens?

Turbūt ne paslaptis, jog neįtikinėtinai didelę išlaidų dalį sudaro maistas. Keisčiausia, jog brangiausiai kainuoja net ne maisto produktai , o patiekalai, kuriuos užsisakome kavinėse ar restoranuose. Tik pagalvokite kokią sumą per mėnesį išleidžiate pietaudami mieste, o ne namuose. Būtent todėl verta kuo daugiau maisto gaminti namuose. Juk nėra sunku pasiimti pietus su savimi į darbą. Ypač kai daugumoje biurų yra virtuvės, kuriuose maistą galima bet kada pasišildyti. Be kita ko, maitintis valgiais, pagamintais namie yra nepalyginamai sveikiau.

Jei rūkote ar piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais, pradėti taupyti reikėtų būtent nuo šių žalingų įpročių. Juk jie kenkia ne tik jūsų sveikatai, bet ir piniginei. Tad, tikrai verta pabandyti šiek tiek pakeisti savo gyvenimo būdą. Žinoma, tai gali būti nelengva, tačiau neabejotinai reikalinga ir visokeriopai naudinga.

Dar viena galimybė sutaupyti pinigų kelionėms yra pats paprasčiausias namų susitvarkymas. Kodėl? Jei nuoširdžiai sutvarkysite savo namus ar butą, pastebėsite, jog turite begalę nereikalingų daiktų. Galbūt tai kostiumas, kurio neužsidėjote jau penkerius metus? O gal tai kažkieno įteiktos dovanos, kurias nugrūdote į tamsiausią spintos kampą vos tik išpakavę? Visi turime tokių daiktų. Tad, apsivalymas nuo jų gali padėti sutaupyti nemenką sumą pinigų kelionėms. Kaip? Tereikia juos parduoti. Juk kažkam tikrai gali reikėti jūsų daiktų.

Žinoma, nepakanka vien riboti save ir stengtis sumažinti išleidžiamų pinigų sumą. Taip pat verta pasidomėti ir įvairiomis akcijomis bei nuolaidomis. Pavyzdžiui, internete galima rasti įvairių tinklapių tokių kaip greitai.lt, kuriuose skrydžiai siūlomi už itin mažas kainas. Tad paskirkite bent šiek tiek laiko paieškoti tokių skrydžių pasiūlymų ir galite likti maloniai nustebinti. Tikrai neprivalote būti milijonieriais, jei norite keliauti ir pažinti jus supantį pasaulį.


Gvadalupės akyse Meksika – tikinčiųjų šalis

Meksika yra viena iš tų valstybių, kurių gyventojai galima sakyti pamišę dėl tikėjimo. Žinant šalies gyventojų skaičių ir procentrą, kiek gyventojų yra tikintys, skaičiai tikrai yra milžiniški. Net devyniasdešimt procentų Meksikos gyventojų sudaro praktikuojantys katalikai, kurie kiekvieną dieną meldžiasi ir lanko bažnyčią. Tikintys yra ir jauni, ir senyvo amžiaus meksikiečiai. Trumpai apžvelgsime Gvadalupės fenomeną.

Mergelė Gvadalupė (isp. Virgen de Guadalupe) yra Romos katalikybės ikona Meksikoje ir pats populiariausiais moteriškosios lyties katalikiškas atvaizdas visame pasaulyje. Gvadalupė Mergelė yra šešioliktojo amžiaus paveikslas, esantis Gvadalupės Bazilikoje, Meksiko mieste. Kasmet ši bažnyčia sulaukia nuo aštuoniolikos iki dvidešimties milijonų turistų iš viso pasaulio.

Pasak legendos, Gvadalupė apsireiškė indėnui Chuanui Diegui, pasisakė, kad yra Dievo motina ir paprašė pastatyti bažnyčią. Pradžioje niekas nepatikėjo Chuanu Diegu, o arkivyskupas paprašė įrodymų, kad Dievo motina ištikrųjų buvo pasireiškusi indėnui. Po keletos dienų švenčiausioji mergelė vėl apsireiškė Chuanui Diegui ir liepė užlipti ant kalno prisiskynus parsinešti glėbį rožių. Vertėtų pažymėti, kad tuo metu rožės toje teritorijoje neaugdavo. Indėnas nusileido nuo kalno nešdamasis glėbį rožių ir kai išbėrė jas ant grindų, iš jų susidėliojo Gvadalupės ikonos atvaizdas.

Chuanas Diegas dabar yra taip pat laikomas šventuoju, jis pats buvo kanonizuotas, o gruodžio devintoji yra švenčiama kaip mergelės Gvadalupės pirmojo apsireiškimo Chuanui Diegui diena.

Vykdami į Meksiką nepamirškite, kad tikinčiųjų šalyje turite ir patys pasisemti to, kuo tiki tikintys Meksikos gyventojai.


Organizuojate renginį sodyboje? Stebėkite smulkmenas!

Tiek šiltuoju, tiek kiek vėsesniu oru – sodybos labai dažnai pasirenkamas variantas. Deja, urbanizacija palietė net ir miškingus Lietuvos kraštus, tad norint surengti šventę gamtoje privalu pasinaudoti nuomos teikiamomis galimybėmis. Kaimo turimo sodybos, sparčiai išpopuliarėjusios po Nepriklausomybės, šiuo metu švenčių metu yra vienas iš dažniausių pasirinkimų. Nesvarbu, ar pastaroji reikalinga, kad du vienas kitą mylintys žmonės sumainytų žiedus, ar vaikui būtų nuplaunama nuodėmė, galiausiai, kad būtų pažymima dar vienų metų branda. Bet kuriuo atveju – sodybos nuoma yra puikus pasirinkimas. Tiesa, Lietuvoje galima rasti gana daug skirtingų variantų, tad ieškant tobuliausio teks šiek tiek paplušėti. Svarbiausia nusistatyti kriterijus, kuriais remiantis bus pasirenkama labiausiai poreikius (kad ir pačiu įmantriausius) tenkinanti sodyba.

Kokio dydžio sodyba reikalinga? Tiksliai žinodami svečių skaičių galėsite orientuotis į konkretaus dydžio sodybą. Žinoma, dažniausiai kaimo turizmo sodybos būna pamiškėse, vienkiemio tipo erdvėse, tad lauke tikrai visiems užteks vietos. Tačiau kuomet pradedama fiksuoti, kiek žmonių miegos, matyti, kad reikia didesnės sodybos. Vienas iš kriterijų, pagal kurį turėtumėte rinktis tinkamiausią variantą – sodybos dydis ir jame esančių miegamų vietų skaičius.

Kurioje vietoje sodyba yra? Kaimo turizmo sodybos dažniausiai būna įrengiamos atokiose vietose, kad žmonės galėtų visapusiškai pailsėti nuo socializacijos ir tuo pačiu civilizacijos. Visgi, vienos yra arčiau miesto, kitos – toliau. Atsižvelgiant į šį aspektą rekomenduojame pasirinkti konkrečiai jums tinkamiausią variantą? Galbūt vestuvės bus švenčiamos tris dienas, todėl aktualu, kad greta būtų miestas, kuriame būtų galima nusipirkti maisto ar kitų priemonių?

Pramogos greta sodybos. Nusprendusiems atostogauti su vaikais – aktualu tampa tai, ką jie veiks tas kelias poilsines dienas. Atkreipkite dėmesį į tokio tipo papildomas pramogas, kaip:

  • Ar yra žaidimų aikštelė vaikams?
  • Jei yra tvenkinys, ar suteikiamos žvejybos galimybės?
  • Galbūt greta yra miškas, kuriame galima uogauti?
  • Ar yra pirtis bei panašaus tipo veikla dažniausiai skirta suaugusiems?

Kadangi Lietuvoje kaimo turizmas išplėtotas – tikrai pavyks rasti tokį variantą, kuris labiausiai patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia turėti kriterijus, kuriais remianti ieškosite geriausio varianto.

Sodybos privilegijos. Jei planuojate oficialią šventę, labai svarbu susižinoti, kokio pobūdžio ir dydžio salė yra siūloma. Vėlgi, aktualu, kiek žmonių dalyvaus. Tuo pačiu, ar galima užsisakyti maistą pas sodybos šeimininkus. Kai kurios kaimo turizmo sodybos teikia tokias privilegijas, kurios yra vertinamos ir tikrai pasirenkamos. Galiausiai, gal norite, kad maistas jums būtų atneštas iki lovos? O kodėl gi ne?..

Gyvūnai ir kūdikiai. Turintiems naminius gyvūnėlius arba kūdikėlius aktualu ir tai, ar yra visos tinkamos galimybės jais pasirūpinti. Pavyzdžiui, vaikui reikia specialios lovelės, kurią būtų galima uždengti nuo mašalų ir kilnoti vis į kitą sodybos vietą. Tuo pačiu gyvūnai nenori būti pririšti, tačiau norima užtikrinti, kad jie nepabėgs. Rekomenduojame pasidomėti, nes iš pirmo žvilgsnio šios smulkmenos vėliau jums gali labai sugadinti šventę. Galiausiai, galbūt sodyboje galima pasinaudoti auklės paslaugomis, kuri prižiūrės vaiką, kol suaugusieji minės konkrečią šventę?

Kuo anksčiau sodybos pradėsite ieškoti, tuo labiausiai individualius poreikius tenkinantį variantą rasti pavyks. Jei šventės realizacija organizuojama vasaros metu, tada kai už lango sninga siūlome pradėti ieškoti tinkamiausio varianto. Jei kyla kokie nors klausimai – būtinai skambinkite nurodytais numeriais ir susitarkite dėl visų smulkmenų, išsiaiškinkite jas. Tik detalizavimas padės patenkini visus savo poreikius. Nesvarbu, ar šiuo metu už lango sninga, ar kaitriai šviečia saulė – sodybos nuoma gali būti puikiausias pasirinkimas. Tiek norint atšvęsti, tiek maloniai ir ramiai praleisti savaitgalį.


Kaip pasirinkti tinkamiausią mikroautobusiuką nuomai?

Mikroautobusai – labai patogi transporto priemonė, kuomet reikia persikraustyti arba didelei žmonių kompanijai nuvykti į konkrečią vietą. Žinoma, tai ne tokia auto, kurią būtų galima įsigyti taip paprastai, kadangi dažniausiai žmonės prioritetiškai teikia svarbumą lengvosioms mašinoms ir tik paskui, jei leidžia galimybės, perka tokias. Kita vertus, mikroautobusų nuoma – išeitis, kuria galima pasinaudoti tuomet, kai atsiranda konkretus poreikis. Priežasčių daug, o tuo pačiu ir pasirinkimai platūs, tad nuomos teikiamos galimybės siūlo atsakingai vertinti paieškas. Rodos, ta pati transporto priemonė, tačiau platus pasirinkimas leidžia rasti konkrečiai jums pritaikytą mikriuką. Tačiau kaip tokį pasiekti?

Jei yra galimybė, jei nuomos punktas yra jūsų mieste – būtinai siūlome į jį nuvykti ir atsisėdus į mašiną paprasčiausiai išbandyti. Taip galėsite palyginti ir įvertinti, kuris jums tiesiog tinka ir patinka labiausiai.

Pasirinkite dydį. Jau pats mikriukas išduoda, kad tai ne lengvoji mašina, tačiau ir pastaruosius galima skirti į didesnius ir mažesnius. Mikroautobusų nuoma skiriama į žmonių pervežimui arba kraustymuisi skirtus mikriukus. Labai dažnai nuo funkcijos varijuoja ir pačios auto priemonės dydis.

Įvertinkite smulkmenas. Dažniausiai mikroautobusų nuoma siūlo auto su mechaninėmis pavarų dėžėmis, visgi, pasitaiko ir automatinių. Rodos, tokia smulkmena, tačiau pastaroji gali kur kas labiau apsunkinti jūsų keliavimo kokybę. Labai svarbu, kad pasirinktumėte tokią auto, kurioje sėdėdamas jaustumėtės patogiai.

Pasirinkite markę. Gal kiek ir keista, tačiau pasitaiko, kad žmonės pripratę prie vienos markės automobilio paprasčiausiai nebežino, kaip patogiai valdyti kitą. Jei jūsų mėgstamos firmos kompanija gamina ir mikriukus – pasiieškokite firmos, kuris tuos tiekia.

Kaina. Dažniausiai kaina varijuoja nuo transporto priemonės, tad jeigu norite išleisti kuo mažiau pinigų – pasirinkite pigesnę auto. Ir tuo pačiu verta akcentuoti, jog šiuo atveju pigumas nereiškia, kad jums bus pasiūloma prastos kokybės auto. Tiesiog dažniausiai tai remiasi į tai, kokios markės automobilį vairuosite.

Mikroautobusų nuoma gali palengvinti jūsų gyvenimą, nes kartais tai kur kas geresnė auto nei kad lengvoji mašina. Visgi, kiekvienam pagal poreikius, o svarbiausia, kad galimybės yra.