Pamatų pasirinkimas: praktiškos pastabos ruošiantiems statyti namus

Ruošiantis statyti namus yra tiek daug darbų ir sprendimų, jog galva lengvai gali apsisukti. Natūralu, juk namą dažniausiai statome kartą – du gyvenime, tad visos sritys yra naujos, aptariamos pirmą kartą. Todėl praktiškų patarimų, kurie padėtų nukreipti mintis ir darbus tam tikra linkme, tikrai niekada nebus per daug. Šį kartą bus aptariami pamatai, jų pasirinkimas ir svarba visam namo stabilumui.

statybos

Kokių pamatų reikia – palikite spręsti specialistui

Yra skirtingų pamatų rūšių ir jų pagrindinis skirtumas nėra kaina, nors būtent pagal ją daugelis ir nori rinktis pamatus. Deja, toks pasirinkimas gali skaudžiai kainuoti vėliau, jau pastačius namą. Todėl renkantis pamatus namui, reikia ne klausyti draugų ar kaimynų, kurie pasakoja apie stebuklingus, pigiai kainavusius pamatus jų namui, o pamatų parinkimą palikti konstruktoriui. Pamatai parenkami ne pagal namo projektą (nors į tai reikia atsižvelgti), tačiau pagal sklype esantį gruntą, jo tvirtumą ir pastato apkrovas. Tik ištyrus gruntą, jo sudėtį ir savybes galima priimti teisingą sprendimą.

Namas sėda ne dėl silpno pamato, o dėl grunto

Dažnai esant stipriam namo sėdimui kaltinamas pamatas ir pamatą lieję darbininkai. Tačiau iš tikro kaltas gruntas ir sprendimą kokius pamatus lieti priėmę savininkai, neatlikę grunto tyrimų. Kuo gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, jog namas sės. Tačiau net ir silpnam gruntui yra sprendimas, tereikia pasirinkti tinkamos rūšies pamatus.

Populiariausi juostiniai ir gręžtiniai pamatai

Lietuvoje išskiriami du populiarūs pamatų tipai: juostiniai pamatai ir gręžtiniai pamatai. Juostiniai dažniausiai naudojami sunkiems, masyviems pastatams, statomiems iš mūro su, gelžbetonio perdangomis. Tuo tarpu gręžtiniai pamatai yra greitai įrengiami, nebrangūs ir rekomenduojami išskirtinai lengviems pastatams, pavyzdžiui, karkasiniams, rąstiniams namams.

Netaupykite pamatų sąskaita

Galite taupyti apdailos, tačiau ne pamatų sąskaita. Jei nėra ypatingai ryškaus kainų skirtumo skirtingiems pamatams, rinkitės tvirtesnius. Taip pat nepamirškite, jog pamatų tvirtumą lemia ir betono markė bei armatūra, tad nereikėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.


Grindų danga daugiausiai priklauso nuo patalpų paskirties

Grindų dangaKuomet planuojami statybos darbai reikia labai daug ką apgalvoti, nes vėliau jau gali būti per vėlu. Visgi, grindų danga iki galo dažnai nepasirenkama prieš statybas, o nusprendžiama eigoje. Gal ir nekiltų pernelyg didelių problemų dėl to, tačiau pasiliekama per mažai laiko apsisprendimui, gali nelikti laiko laukimui, kol norima grindų danga bus pagaminta, tad renkamasi iš to kas yra.

Kambariuose

Kambariuose norisi šiltos, jaukios grindų dangos, todėl vyrauja medinės parketlentės ar bent jau laminatas. Tokios grindys puikiai tinka namuose ar jaukiuose biuruose, tačiau dažnai jos nėra pritaikytos dideliems žmonių srautams, sunkiems kroviniams. Biurai, prekybinės patalpos tokios grindų dangos vengia ir dėl sudėtingo valymo.

Laiptinės, bendros patalpos

Laiptinės valymasĮvairios bendros patalpos, pavyzdžiui, laiptinės greit apsineša, išsipurvina, todėl grindų danga turi būti ir atspari dėl srauto, ir lengvai valoma. Laiptinių valymas gali būti pigesnis jei parinkta lengvai prižiūrima grindų danga, o jei pasirinksite neapgalvoję už laiptinės priežiūrą gali tekti pakloti gerokai daugiau nei planuojate.

Garažai

Garažuose, sandėliuose ir kitose patalpose, kur vyrauja dideli svoriai, svarbus grindų dangos tvirtumas ir atsparumas. Be to, garaže turi būti tokia danga, kuri atspari skysčiams, purvui, kadangi automobilis švariais ratais būna tik ant konvejerio. Taigi, pagalvokite apie tai įsirenginėdami garažą, sandėliuką ar sandėlį.

Terasos, balkonai

Vasaros terasos, balkonai, lodžijos – smagi vieta leisti šiltas dienas ar vakarus, tačiau grindų danga čia yra viena pirmųjų, kuri susigadina. Dėl to kaltas ne oras ar statybininkai, o tas, kuris parinko grindų dangą. Labai dažnai įsigyjamos lentos ir jos impregnuojamos, tačiau pamirštama papildomai naudoti priemones per laiką. Be to, kur kas atsparesnės yra būtent terasinės lentos, kurios jau paruoštos naudojimui ne itin palankiomis sąlygomis, tačiau taupumo sumetimais dažnai pasirenkamos paprastos lentos ir jos paruošiamos savarankiškai.

Priežiūra

Kad ir kokiose patalpose įrenginėjate grindis, nepamirškite, kad vėliau bus būtina jų priežiūra. Parketas yra šlifuojamas ir vaškuojamas, laminatas yra labai neatsparus drėgmei, todėl turėsite pasirūpinti, kad niekur nesikauptų vandens lašeliai, terasų lentas būtina reguliariai impregnuoti, laiptinių valymas neišvengiamai svarbus, kitaip jau labai greitai neatpažinsite savo laiptinės… Tačiau viską galite labai supaprastinti jei rinksitės tinkamai – vonioje verčiau dėsite plyteles nei laminuotą grindų dangą, laiptinėje pasirūpinsite lengvai valomomis grindimis, teresas iš karto įrengsite kokybiškai, o garaže padarysite skysčių nutekėjimo sistemas. Apgalvokite iš anksto ir bus lengviau vėliau.


Inžinerinis tinklų projektavimas – svarbu kiekvienoms statyboms

Tinklu projektavimas

Kiekvieno pastato, nesvarbu, kokios paskirties jis bebūtų – gyvenamasis namas, daugiabutis, biurų kompleksas, rekonstruojama pilis ar prekybos centras, statybos pradedamos nuo išsamaus techninio projekto sudarymo. Tai būtina darbų pradžios dalis, kurioje idėjos įgauna fizinę formą ir tampa konkrečiomis bei apčiuopiamomis. Techniniame plane suprojektuojamas ne tik būsimas statinys kaip architektūrinis vienetas, taip pat atliekamas ir inžinerinių tinklu projektavimas – pradedant elektros instaliacija, baigiant vandentiekio sistema.

Inžinierių ir konstruktorių komanda, naudodamasi naujausiomis kompiuterinėmis programomis sukuria sklypo ir jame stovėsiančio pastato 3d modelius ir brėžinius, išsamiai detalizuojančius visus svarbiausius aspektus:

  • Šildymo tinklai. Kaip pastatas bus šildomas – prijungiamas prie bendros miesto šildymo sistemos ar naudosis autonominiu šildymu dujomis, kietu kuru ar kitomis medžiagomis.
  • Vėdinimo sistemos. Tai ypač aktualu daugiabučių namų statyboje, kadangi kiekviename bute ar kitoje patalpoje siekiama užtikrinti pastovią temperatūrą, kuri smarkiai nesvyruotų nepriklausomai nuo temperatūros pokyčių lauke.
  • Oro kondicionavimo sistemos projektuojamas norint užtikrinti oro cirkuliaciją pastate.
  • Vandentiekio ir nuotekų šalinimo tinklai. Šiuo atveju renkamasi ar pastatas bus prijungtas prie miesto vandentiekio, ar prie kito vandens šaltinio – šulinio ar gręžinio. Projektuojamas ir nuotekų šalinimo tinklas su vamzdynų sistema.
  • Automatinės gaisrų gesinimo sistemos. Didžiojoje dalyje naujos statybos pastatų įrengiama priešgaisrinės apsaugos sistema ir automatinė gaisrų gesinimo sistema. Ši prevencija gelbsti ir pastatus, ir jame įsikūrusių žmonių turtą.
  • Elektros tiekimo tinklai (elektrotechnika). Projektuojami ir elekros tiekimo tinklai – namo prijungimas prie tinklo, elektros sitemos išdėstymas pastate, apsprendžiama viskas nuo prijungimo, iki rozečių įrengimo kambariuose ir elektros skydinių įrengimo vietų.
  • Telekomunikaciniai tinklai. Šioje projekto dalyje atliekamas nuotolinio įrenginių valdymo, duomenų perdavimo radijo ryšio pagalba projektavimas, taip pat televizijos kabelinių tinklų, kompiuterinių tinklų, telefonų tinklų, personalo iškvietimo sistemų, vaizdo bei garso telefonspynių sistemų bei šviesolaidinio ryšio tinklų projektavimas.

Norėdami, kad sudarytas techninis planas atitiktų visus reikalavimus ir juo vadovaujantis būtų galima žingsnis po žingsnio nuosekliai vykdyti statybos darbus, kreipkitės tik į savo srities specialistus. Jie ne tik padės išspręsti visus inžinerinius klausimus, tačiau taip pat projekte nurodys ir statybai naudotinų medžiagų kiekį, parekomenduos geriausią statybų rangovą.


Jei persikeliate į nuosavą namą

Kiemo vartai

Nors urbanizacijos procesai kasmet spartėja ir vis daugiau žmonių persikelia gyventi į didmiesčius, negalima pamiršti, kad plečiasi ir nuosavų namų kvartalai. Tai rodo, kad žmonės pavargsta nuo gyvenimo daugiabučiuose ir nori daugiau privatumo bei erdvės. Žinoma, kad šiuos reikalavimus gali patenkinti tik nuosavas namas.

Todėl jei ir jūs neseniai įsigijote nuosavą namą, šalia kurio taip pat yra ir šiek tiek laisvos žemės, turbūt pradedate galvoti apie begalę darbų, kuriuos žadate greitu metu įgyvendinti. Skirtingai nei bute, nuosavame name kiekvienas šeimininkas turi kur kas daugiau užduočių, kurias reikia reguliariai atlikti. Tai visiškai natūralu – didesnis gyvenamasis plotas, kitoks patalpų išplanavimas ir nuosavas kiemas, kurį tiek artėjant vasarai, tiek ir vasaros sezonu reikia kruopščiai prižiūrėti.

Nors visa tai atima nemažai laiko, daugeliui žmonių tai yra didelis malonumas. Trumpiau tariant, tokiu būdu jie smagiai leidžia laisvalaikį su savo šeima – ypač tuomet, kai atliekami įvairūs namo aplinkos tvarkymo darbai. Tačiau nereikėtų pamiršti ir dar vieno svarbaus elemento, be kurio šiandien sunkiai įsivaizduojamas bet kuris nuosavas namas. Tai yra tvora, kuria apjuosiame visą namo teritoriją.

Be abejo, galite sakyti, kad tokiu atveju save apribojame ir įspraudžiame į griežtus rėmus, tačiau jei mūsų nuosavas namas stovi netoliese kitų namų, tokiu atveju apsitvėrimas tvora yra pats tinkamiausias sprendimas, jei norime, kad į mūsų valdas nepatektų pašaliniai asmenys ir įvairūs laukiniai gyvūnai, kurie gali ištrypti mūsų išpuoselėtą veją ir sugadinti kitas lauko detales.

Žinoma, savo teritoriją apjuosus tvora, reikia išspręsti ir vartų klausimą. Šiandien kiemo vartai gali būti tiek atveriami rankiniu būdu, tiek ir atidaromi automatiškai, naudojant nuotolinio valdymo pultelį. Pastarasis sprendimas yra dažniausias. Vartotojai visiškai nenori kaskart prireikus atidaryti vartus, visą tai atlikti fiziškai, todėl kur kas dažniau montuojami automatiniai kiemo vartai, kurie atsidaro elektroniniu būdu. Be to, tai labai saugu ir praktiška. Jei turite mažamečių vaikų ar augintinių, galite būti ramūs, kad automatinių vartų jie tikrai nesugebės atverti.


Ką galvoja pigių skrydžių palydovė

Lėktuvo stiuartų komanda kasdien į lėktuvą leidžia keleivius. Vienas iš skrydžių pagalbininkų darbų tai ne tik gražiai pasilabinti su keleiviais, bet ir jiems padėti tinkamai susėsti. Tačiau taip atrodo tik nepatyrusiai akiai. Iš tiesų stiuardesės vertina kiekvieną keleivį ir mėgina pastebėti tuos, kurie dešimties kilometrų aukštyje gali sukelti bėdų.

skrydziai

Kaip rašo „Daily Mail“, Gaje Peregrino, stiuardesė su 25 metų pigių skrydžių patirtimi pasakoja, kad jos pagrindinis tikslas – sukurti tokią atmosferą ir kad žmonės jaustų, jog ekipažas jiems bet kuriuo momentu ir bet kurioje situacijoje atskubės į pagalbą. Tačiau prieš kelionę, kai žmonės rodo savo bilietus ir maloniai sveikinasi, ji kiekvieną keleivį atidžiai permeta akimis, nes nori pastebėti, ar šis negirtas ir neapsvaigęs nuo narkotikų. Be to, vertinama ir tai, ar, kilus nenumatytai situacijai, žmogus gali būti iš tų, kuriuos komanda kvies pagalbon.

Kaip sako stiuardesė, kurios duona pig9s skrydziai, niekas nenori prasidėti su alkoholio padauginusiais piliečiais. Dėl jų būna per daug bėdų ir nesusipratimų. Taip pat salone nepageidautini tie, kurie priešiškai nusiteikę ekipažui.

Peregrino taip pat atkreipia dėmesį į žmones, kurie galimai turės bėdų su sveikata. Ji tokių keleivių niekada nesodina prie avarinių išėjimų, nors ten pačios patogiausios vietos. Kitas svarbus dalykas, kurį stengiasi suprasti palydovai, ar tarp keleivių yra medikas ir lėktuvo pilotas.

„Jei padėtis pradeda slysti iš mano rankų, atsargiai klausiu kurio nors keleivio, ar jis man padės, jei reikės. Pavyzdžiui, ar tvirto sudėjimo vyras padės sutramdyti įsismarkavusį chuliganą. Stengiamės, kad muštynės nekiltų, tačiau turime būti pasiruošę viskam“, – dėlioja patyrusi pigių skrydžių palydovė.

Jai savo praktikoje jau buvo atvejų, kai į saloną teko neįleisti sergančių žmonių ir „kontrabandininkų“, kurie mėgino į saloną įsinešti naminius gyvūnus ir paslėptą alkoholį.

„Kiekvieną kartą, kai sveikinuosi su keleiviais, jie turi suprasti, kad kelias valandas privalės pilnai pasitikėti manimi. Nesvarbu kas nutiktų ir kas vyks“, – aiškina Peregrino.


Verta labai gerai apgalvoti kiekvieną interjero detalę

Nestandartinių baldų gamyba

Galbūt nustebsite, tačiau nemaža dalis žmonių neskiria pakankamo dėmesio savo namų interjero ir jaukios aplinkos kūrimui. Vieniems tokios užduotys yra visiškai nesvarbios, o kiti neturi pakankamos patirties ar originalių idėjų, kurias galėtų pabandyti įgyvendinti. Tačiau kadangi įprastai daugiausiai laiko praleidžiame ne kur kitur, o būtent savo namuose, vis dėlto turėtume nepagailėti laiko ir papildomų investicijų, kurios padėtų patobulinti mūsų namų vidų ir suteiktų jiems daugiau žavesio.

Namai, kuriuose yra apgalvota kiekviena detalė, yra kur kas jaukesni, todėl tiek jums, tiek ir jūsų šeimos nariams būtų smagiau juose būti. Ką jau kalbėti apie tai, kad neretai sulaukiame ir svečių, todėl pravartu pasirūpinti ir jų komfortu. Taigi, tam gali padėti nestandartinių baldų gamyba, kuri jau ne vienerius metus sulaukia nemenko vartotojų susidomėjimo.

Turbūt nė nereikia sakyti, kodėl pirmiausia paminėjome baldus. Kiekvienas sutiks, kad tai yra pagrindinės mūsų namų detalės. Be jų negalime jausti komforto, patogumo ir jaukumo. Be abejo, negalima pamiršti, kad baldai turėtų būti ne tik gražūs ir puikiai derantys tarpusavyje, tačiau taip pat ir labai funkcionalūs bei palengvinantys mūsų kasdienybę.

Tai reiškia, kad egzistuoja keli baziniai principai, kurių reikėtų laikytis. Pavyzdžiui, jei jūsų gyvenamajame būste esančios patalpos yra pakankamai mažo ploto, jokiu būdu nereikėtų rinktis labai didelių gabaritų baldų, kurie apkrautų jūsų namus ir neleistų laisvai judėti. Tačiau jei nepavyksta rasti jau pagamintų baldų, kurie geriausiai tiktų jūsų namuose, kaip jau buvo minėta, reikėtų naudotis nestandartinių baldų gamyba. Tokiu atveju savo būste galėsite džiaugtis geriausiai jūsų reikalavimus atitinkančiais baldais.

Taip pat neturėtumėte pamiršti ir baldų spalvų bei medžiagų, iš kurių jie yra pagaminti. Suprantama, kad įprastai dažniausiu pasirinkimu tampa baldai, gaminami iš medienos. Tai suteikia namams daugiau jaukumo ir solidumo. Taipogi apgalvokite ir jų funkcionalumą. Kuo daugiau stalčių ir papildomų vidinių erdvių daiktams susidėti – tuo patogiau galėsite jaustis. Tuomet daugelį daiktų sutalpinsite į atitinkamas vietas ir jie nemaišys jūsų kasdienybei.


Dujų silikato blokeliai gali būti tinkamas sprendimas

Esate auksarankis ar tik mėgėjiškai statybų bei ūkio darbais užsiimantis žmogus? O galbūt neturite jokios patirties, kuri galėtų praversti būsimo nuosavo namo statybos darbuose? Kad ir kaip bebūtų, namo statybai reikėtų pasitelkti tikrus šios srities profesionalus, kurie žino, ką, kaip ir kada reikėtų atlikti, užtikrinant patį geriausią galutinį rezultatą.

Duju silikato blokeliaiTačiau net ir pasikliaujant profesionaliais statybininkais, būtų pravartu pasidomėti apie šiuolaikinių namų statybą – jiems naudojamas medžiagas ir statyboje taikomus metodus. Tai leis susidaryti aiškesnį vaizdą ir suformuoti realų biudžetą, kurio prireiks patvaraus ir ilgaamžio namo statyboms. Galite sudaryti įvairių statybinių medžiagų sąrašą ir pasidomėti apie jų privalumus bei trūkumus. O tuomet, kai jau žinosite visas svarbiausias detales, galėsite sukurti būsimo namo viziją.

Suprantama, kad medžiagų pasirinkimas tiesiogiai įtakos ir būsimų darbų kainą. Jei pernelyg daug nesate domėjęsi vienomis ar kitomis statybinėmis medžiagomis, turbūt ieškosite tokių, kurios yra populiariausios ir sulaukia didžiausio vartotojų susidomėjimo. Tokį sprendimą priima nemaža dalis žmonių, kadangi įprastai tai, kas yra populiaru, tiesiogiai susiję ir su didele kokybe bei ilgaamžiškumu. Kiekvienas nuosavo namo savininkas nori, kad jo namas būtų patvarus, šiltas, pastatytas kokybiškai ir tarnautų daugybę metų. Todėl jei pasikliausite šiuo medžiagų pasirinkimo principu, greičiausiai neprašausite pro šalį.

Šiandieninėje statybų rinkoje labai populiariais tapę duju silikato blokeliai. Jie dažniausiu pasirinkimu tampa todėl, kad suteikia neįtikėtinai didelį tvirtumą. Be to, jų garso izoliacija yra pakankama, kad savo namuose galėtumėte jausti norimą komfortą ir ramybę. O tuo atveju, jei taip pat norite, kad statybos darbai vyktų labai sklandžiai ir nepareikalautų pernelyg didelių investicijų – dujų silikato blokeliai taipogi labai efektyviai įgyvendins šiuos reikalavimus. Juos nesudėtinga montuoti ir koreguoti, todėl statybas vykdantiems specialistams gerokai palengvėja visi būtiniausi namo statybos darbai.

Be abejo, kaip jau buvo minėta, vienas svarbiausių nuosavo namo aspektų yra šilumos izoliacijos lygis. Kadangi gyvename Lietuvoje, kur kasmet susiduriame su dideliais šalčiais, šis dujų silikato blokelių privalumas yra neįkainojamas kiekvieno namo statybose.


Grindų dangą reikia rinktis priklausomai nuo kambario tipo

Rinkoje daugybė skirtingų grindų dangų ir pasirinkimas kartais atrodo begalinis – net galva sukasi. Tačiau daug lengviau susiaurinti paiešką, kuomet tiksliai žinoma, kokiam kambariui reikalinga danga. Specialistai teigia, jog kiekvienas kambarys turi savo ypatybes – vienuose mažiau vaikščiojama, kituose mažiau, vieni drėgnesni, kiti sausi ir šilti, tad prie jų reikia derinti ir grindų dangą.

grindys

Prieškambaris

Pirmasis kambarys į kurį patenkama iš lauko. Su purvinais, žvyru, smėliu, sniegu apkibusiais ar balose „išsimaudžiusiais“ batais. Tai veiksniai galintys greitai pažeisti neatsparią grindų dangą. Ir durų kilimėlis ne visais atvejais gali padėti. Taigi, grindis reikia rinktis ypatingai atsparias, pavyzdžiui, plyteles arba specialiai impregnuotą ir drėgmei atsparų laminatą. Tiek plytelės, tiek laminatas yra dekoratyvūs, yra begalė spalvų, atspalvių, iš kurių būtų galima pasirinkti.

Virtuvė

Vieniems virtuvė tiesiog dekoratyvi vieta, kurioje retkarčiais gaminamas maistas, kitiems tai pagrindinė gyvenimo vieta, kurioje vyksta absoliučiai viskas. Jei jūs priklausote pastarajam tipui, tuomet reikia ieškoti grindų dangos, kuri atlaikytų besilaistantį vandenį, nukritusius ir primintus maisto likučius, nuolatinį trypčiojimą strateginėse vietose, pavyzdžiui, prie plautuvės ir viryklės. Šiuo atveju, kaip ir prieškambaryje geriausia danga plytelės ir laminatas. Vienintelis plytelių trūkumas yra tas, jog nukritę daiktai ant grindų garantuotai sudūžta.

Svetainė

Svetainė yra namų vizitinė kortelė, šiame kambaryje sutinkami svečiai, jame renkasi visa šeima, tad grindų danga turi būti pirmiausia stilinga ir graži, tinkanti prie bendro interjero ir aiškiai nusakytų šeimininkų statusą. Geriausias pasirinkimas – parketas arba parketlentės. Įvairių atspalvių mediena leidžia sukurti patį gražiausią ir natūraliausią grindų paveikslą.

Miegamieji

Miegamosios ir poilsio zonos, vaikų kambariai yra privatesni ir uždaresni, tad ten išties ieškoma praktiškumo bei pigesnio grindų dangos varianto. Laminatas, kiliminė danga, kamštinė danga, parketas – visa tai geri variantai. Jei namuose yra mažų vaikų, kurie mėgsta ropinėti grindimis ar ant jų gulėti, tuomet reikia minkštų, šiltų grindų, kamštinė danga šiuo klausimu ko gero viena geriausių. Nuo šios savo populiaru ir pritaikymų miegamiesiems neatsilieka ir medinės grindys.


Konteinerių nuoma – patogus būdas šalinti atliekas

Statybinių atliekų konteinerių nuoma yra viena iš pagrindinių šiukšlių išvežimo rūšių. Šie, dabar jau vadinami standartiniai šiukšlių konteineriai, atkeliavo į lietuvą prieš kiek daugiau nei 10 metų. Iki to laiko rinkoje nebuvo didelės konkurencijos, šiukšles būdavo itin nepatogu rinkti ir transportuoti. Tačiau prieš 10 metų atsiradus atliekų konteineriams jie iš esmės palengvino išvežimo – atvežimo darbus. Konteineriai greičiau ir paprasčiau pakeičiami.

statybos-siuksles

Statybinių konteinerių nuoma pritaikyta rinkti tiek rūšiuotas, tiek ir nerūšiuotas atliekas statybose, namų valdose ar kitose teritorijose, kuriose yra surenkamos šiukšlės, statybinės atliekos. Statybinių šiukšlių konteinerių nuoma yra labai patogus pasirinkimas, nes klientas turi galimybę pasirinkti reguliarų išvežimo grafiką, pasirinkti konteinerio dydį, kuris gali būti nuo 6 kub.m. iki 20 kub.m. talpos. Juos aptarnauja pagal iš anksto sutartą grafiką, išveža ir atveža specialus sunkvežimis. Minėti konteineriai puikiai tinka naudojimui išmetant tiek lengvas šiukšles (popierių, medieną, putplastį, silikoną ir pan.), tiek ir sunkiąsias (inertines: betonas, plytos, plytelės, skiediniai).

Statybinių konteinerių nuomos kaina Vilniuje priklauso nuo statybvietės vietos, konteinerių skaičiaus. Kainą sudaro dvi dedamosios dalys: konteinerio nuoma ir šiukšlių išvežimas. Esant didelioms darbų apimtis konteinerių nuoma galima nekainuoja, tik atliekų išvežimas. Šiuo metu Vilniuje šiukšlių išvežimo ir konteinerių nuomos kainos yra stipriai išaugusios dėl Liepkalnio statybinių atliekų savartyno uždarimo. Šis savartynas uždarytas jau daugiau kaip 2 metus, o atliekas tenka transportuoti į kitus lietuvos miestus. Taip pat verta paminėti, kad šiukšlių išvežimo kaina ypač priklauso nuo šiukšlių rūšies: ar tai yra mediena, plastikas ar kitos medžiagos. Norintiems sutaupyti visada siūlome statytis keletą konteinerių ir juose rūšiuoti visas atliekas. Tokiu būdu yra sutaupoma nemažai lėšų.

Visiems ketinantiems pradėti statybas siūlome iš anksto pasidomėti rinkoje vyraujančiomis kainomis, kad netektų permokėti už paslaugas. Statybinių šiukšlių konteirnerių nuoma, mūsų nuomone, yra vienas geriausių pasirinkimų, kuris leidžia greitai ir patogiai spręsti su tuo susijusius klausimus. Konteineriai yra lengvai pastatomis ir juos ypač patogu naudoti įvairiems statybų darbams.


Laiptų atnaujinimas – nuo ko pradėti?

LaiptaiDažnas nori turėti gražius namus, todėl jau tapo įprasta kapitalinius remontus atlikti kas keletą metų. Nors daugelis tiki, kad įsigyta prekė tarnaus amžinai, tuo aklai pasitikėti tikrai neverta. Tik įdėtos pastangos bei sugaištas laikas tvarkantis namus leis kuo ilgiau džiaugtis puikiu interjeru. Taigi, laiptai – vienas iš dažniausiai naudojamų elementų, be kurio neįsivaizduojamas nė vienas gyvenamasis namas. Pastaruoju metu tapo labai populiaru rinktis medinius laiptus, kurie puikiai įsilieja į bet kokią namų aplinką. Nors medis yra pripažintas kaip amžina klasika, tačiau tokie laiptai gali atsibosti. Ką tuomet daryti ir kaip juos pakeisti?

Nebijokite keisti nusibodusios laiptų spalvos. Niūrūs rudo atspalvio mediniai laiptai tegul tampa ryškūs – nebijokite eksperimentuoti pasirinkę raudoną, baltą, mėlyną, juodą ar kitokias spalvas. Ryškios spalvos ne tik pakeis nusibodusius laiptus, bet ir taps puikia interjero dalimi. Tik nepersistenkite rinkdamiesi spalvas – atsižvelkite į vidaus interjerą, nes vėliau gali tekti gailėtis dėl per daug iššaukiančių laiptų.

Jūsų laiptai itin slidūs ir kiekvieną kartą jais lipdami bijote? Įsigykite kilimą arba kiliminę dangą ir taip išvengsite slidžių pakopų. Taip pat, kilimas ant laiptų sumažins nuolatinio laipiojimo keliamą triukšmą – daugiau nebeteks išgirsti garsiai besileidžiančio asmens žingsnių. Be to, kilimas gali tapti nauja detale jūsų namuose, todėl leiskite sau paeksperimentuoti. Profesionalūs dizaineriai perspėja, kad šiam pirkiniui verta nepagailėti didesnių investicijų – įsigijus kokybišką prekę, jūs būsite užtikrinti, jog kilimas tarnaus ilgai. Žinoma, nepervertinkite savo jėgų – kilimo tiesimo užduotis palikite išspręsti tai išmanantiems specialistams, nes neretai mėginimai patiems užkloti laiptus kilimine danga gali baigtis prastai – darbas bus atliktas nekokybiškai, o neseniai įsigyta prekė liks sugadinta.

Ieškokite idėjų internete. XXI amžiaus žmogus kone kiekvienu asmeniniu klausimu kreipiasi į visagalę „Google“ paieškos sistemą, kurioje pilna pačių įvairiausių minčių ir komentarų. Internetiniuose lietuviškuose puslapiuose jūs taip pat galite rasti įdomių pasiūlymų – be abejo, neturėtumėte apsiriboti tik jais. Drąsiai lankykitės užsienio kalba parašytuose tinklalapiuose ir atrasite kažką naujo.

Svarbiausia yra būti nenuobodžiais ir nemanyti, kad tik seni dalykai yra patys geriausi. Keiskitės ne tik patys, bet ir nepabijokite atnaujinti savo gyvenamosios aplinkos – bus tik dar įdomiau gyventi!