Stogo dangos pasirinkimas

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Stogo dangos pasirinkimas yra viena opiausių problemų, su kuriomis susiduria naujakuriai statydami savo namus. Pasiūla yra iš tiesų didelė, todėl šis klausimas dažnai sukelia nemažą galvos skausmą. Žinoma norisi ir kokybiškos ir nebrangios dangos, taigi kaip rasti tą idealiausią variantą. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime visas pagrindines mūsų šalyje siūlomas stogų dangas, gal tai bent kiek palengvins Jūsų pasirinkimą.

Stogo dangos pasirinkimas

Stogo danga

Viena gražiausių stogo dangų, kurią daugiausia sutinkame miestų senamiesčiuose, atėjusi dar iš Antikos laikų, išpopuliarėjusi prasidėjus mūrinių namų statybai, yra čerpės. Čerpės iš tiesų yra vienas seniausių ir populiariausių būdų dengti stogus. Lietuvos ir pasaulio miestų senamiesčiuose jos itin populiarios dėl savo estetinės išvaizdos ir ilgaamžiškumo. Čerpės yra universalios, jos tinka įvairaus nuolydžio stogams. Taip pat tokia danga gerai saugo šilumą žiemą arba malonią vėsą vasarą. Vienintelis šios dangos minusas tas, kad dėl savo privalumų čerpinis stogas nėra pigus. Papildomai kainuotų ir stogo pagrindas, kad būtų galima dengti čerpinę dangą.

Dar viena stogo danga itin populiari tarp naujai namą statančių šeimų yra bituminė danga arba bituminės čerpelės. Ši danga labai universali. Stogai, turintys daug plokštumų arba kampų, ja padengiami greitai ir lengvai. Minusas šios dangos tas, kad ji netinkama tokiam stogui, kurio aplinkoje daug spygliuočių medžių, kadangi nukritę spygliai ant stogo įsirėžia ir tai skatina kerpių augimą. Pastarasis augalas gali pažeisti stogo sandarumą.

Skardinė stogo danga, kažkada buvusi labai populiari, šiuo metu naujakurių šiek tiek privengiama. Tai sąlygoja išaugusi metalo kaina. Taip pat turi ir kitų minusų – lyginant su kita danga ji garsiau barška lyjant lietui, greičiau įkaista esant saulei. Krušos išdaužytos plieninės dangos nekompensuoja draudimas. Prie viso to prisideda ir sudėtingas padengimas, kuriam būtinai reikia samdyti patyrusius specialistus, nes bet koks nukrypimas gali sugadinti visą stogą.

Banguoti pluoštinio cemento lakštai, arba beasbestis šiferis, yra viena populiariausių stogo dangų Lietuvoje. Specialistai šią dangą vertina dėl jos patvarumo, ilgaamžiškumo ir estetikos. Kokybiškai padengtas ir gerai prižiūrimas šitoks stogas gali Jums tarnauti 50 metų. Pats didžiausias šios stogo dangos pliusas tas, kad ją sumontuoti nėra sudėtinga ir tai netrunka ilgai. Neretai montavimu užsiima pats namo šeimininkas. Tarybiniais metais buvo naudojamas šiferis, kurio sudėtyje buvo mūsų sveikatai kenksmingos medžiagos – asbesto. Dabar rinka jau siūlo visiškai nekenksmingą beasbestį šiferį, kuris drąsiai žengia į mėgstamiausios stogo dangos sąrašo viršūnę.

Tai buvo patys populiariausi stogo dangos variantai. Tikimės, kad šis trumpas straipsnis padės pasirinkti Jums tinkamiausią.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *