Spalvų įtaka nuotaikai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Prieš įrengiant naują namą ar butą daugelis žmonių labiausiai rūpinasi, kokiais baldais apstatytis savo naujas patalpas ir kokius aksesuarus derins prie savo interjero, juk tai pačios įdomiausios ir smagiausios užduotys įsikuriant naujuose namuose, tačiau prieš jas atliekant reikia nepamiršti ir nuspręsti, kokios spalvos dažai ar tapetai bus perkami naujojo namo ar buto sienoms. Nors paprastai nuo kambaryje esančių baldų priklauso tai, ar jis yra skoningai apstatytas, tačiau sienų spalva nustato tai, kokia nuotaika tvyros kambaryje ir ar jame bus jauku būti.

Sienų dažai yra viena pagrindinių prekių statybos reikmenų parduotuvėse, todėl niekada nereikės vargintis, ar parduotuvėje rasite jūsų pasirinktą atspalvį. Net jei nebūtų parduodami jūsų norimo atspalvio dažai, statybų parduotuvės darbuotojais jums jį galėtų sumaišyti. Prieš renkantis tinkamus dažus jūsų naujojo būsto kambariausiams pirmiausia reiktų nuspręsti, kokios paskirties bus kiekvienas kambarys ir kokia nuotaika kuriame kambaryje turėtų būti. Virtuvei labiausiai tinka oranžiniai ar raudoni dažai, nes šios spalvos skatina apetitą, todėl šiomis spalvomis dekoravę savo virtuvę galėsite būti tikri, jog joje esantys svečiai tikrai suvalgys viską, ką jiems patieksite. Nors daugelis vaikų kambarius renkasi dažyti ryškiomis spalvomis, tačiau tai nėra patartina. Daugelis vaikų miega pietų miego, o juos užmigdyti dažniausiai yra sunku, todėl jų kambariui labiausiai tiktų pastelinių ir šviesių spalvų dažai, kurie suteiktų kambariui ramybės. Jei vaikams bus skirtas atskiras žaidimų kambarys, kuriame jie nemiegos, tuomet ryškių spalvų dažai jam labai tiks. Suaugusiųjų miegajam taip pat geriausia rinktis ramias spalvas, pavyzdžiui žalią ar mėlyną, kurios labiausiai ramina ir suteikia kambariui jaukumo, todėl grįžus po sunkios dienos šios spalvos kambarys nuramins pavargusias akis ir leis atsipalaiduoti. Darbo kambarį geriausia dažyti šviesiai, nes balta spalva atspinti šviesą, todėl kambarys bus šviesesnis, dienos metu jam reiks mažiau apšvietimo.

Taigi, prieš dažant naują būstą geriausia yra nuspręsti, kuris kambarys kokiai veiklai bus skirtas ir pagal tai pasirinkti spalvas, kuriomis jį dažysite. Jei kyla klausimų, atsiverskite įvairius interjero žurnalus ar pasikonsultuokite su dizaineriu.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *